Lifestyle Psychologia

18 sygnałów mówiących o tym, że twoje życie jest lepsze niż ci się wydaje

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
25 grudnia 2017
Fot. iStock / praetorianphoto
 

Ktoś kiedyś powiedział, że prawdziwe bogactwo, to zdolność pełnego doświadczania życia. Więc może zamiast narzekać, skupiać się na deficytach, nieudanych próbach, przegapionych szansach, warto zmienić perspektywę postrzegania siebie, swojego życia i świata? 

18 sygnałów mówiących o tym, że twoje życie jest lepsze niż ci się wydaje

Żyjesz.

Jesteś w stanie zobaczyć wschód słońca i zachód słońca.

Jesteś w stanie usłyszeć śpiew ptaków i fale.

Możesz wyjść na dwór i poczuć wiatr we włosach i ciepło słońca na skórze.

Spróbowałaś słodyczy, możesz je jeść, gdy masz na nie ochotę.

Minionej nocy nie poszłaś spać głodna.

Obudziłaś się dziś rano z dachem nad głową.

Masz wybór, jakie ubranie chcesz założyć

Nie obawiałaś się dzisiaj o swoje życie.

Pokonałaś kilka znaczących przeszkód, nauczyłaś się i przetrwałaś.

Często zastanawiasz się,  co zrobić ze swoim życiem – swoją karierą, rodziną, następnym krokiem itd. – co oznacza, że ​​masz ambicję, pasję, motywację i swobodę w podejmowaniu własnych decyzji.

Jesteś na tyle silna i zdrowa, że jeśli zachorujesz dzisiaj, poradzisz sobie z tą chorobą.

Masz kogoś bliskiego, kto za tobą tęskni i czeka na kolejne spotkanie.

Masz kogoś, z kim możesz wspominać „stare dobre czasy”.

Masz dostęp do czystej wody pitnej.

Masz dostęp do opieki medycznej.

Masz dostęp do Internetu.

Możesz czytać.

Prawdą jest, że masz w życiu lepiej niż wiele innych osób na tym świecie. Dlatego pamiętaj, aby być wdzięcznym za wszystko co masz.


źródło: marcandangel.com


Lifestyle Psychologia

7 czynności, które fundują nam przyjemność porównywalną do orgazmu

Redakcja
Redakcja
26 grudnia 2017
Fot. iStock/CoffeeAndMilk
 

Orgazm to słowo-klucz dla wielu kobiet. Lubimy na równi z mężczyznami wspinać się na wyżyny rozkoszy, i to nie jeden raz. Niesamowitą przyjemność wyzwalają różne sytuacje, najczęściej związane z łóżkiem. Ale niezależnie od tego, czy wolimy w łóżku, czy na podłodze, z kobietą czy mężczyzną, wielką przyjemność i jednoczesną ulgę mogą przynieść rzeczy bardziej przyziemne, niż szczytowanie.

7 sytuacji, które bywają tak przyjemne, jak orgazm

1. Gorący prysznic

Szczególnie ten po dniu niekończących się obowiązków lub w paskudny dzień zimą. Gorący strumień wody relaksuje skutecznie, rozluźnia mięśnie i bywa doskonałym wstępem do jeszcze ciekawszego rodzaju przyjemności.

2. Świadomość, że nie musisz pracować

Weekend, urlop czy wygrana w totka, która uwalnia od konieczności pracy raz na zawsze — powód pozostania w domu i błogiego odpoczynku nie jest istotny. Istotne jest to, że nie trzeba zrywać się o świcie z ciepłego łóżka, aby przez resztę dnia znosić humory szefa i wykonywać beznadziejne obowiązki.

3. Masaż głowy i karku

Wyobraź sobie ciepłe dłonie na twoim karku i głowie. Te powolne, mocne ruchy doskonale rozluźniają mięśnie i przygotowują ciało i psychikę do odpoczynku totalnego. Lub też gwarantują doskonały start do erotycznej zabawy. Dwa w jednym. Genialne połączenie.

4. Możliwość skorzystania z toalety po długim czasie

Kto nie zna tego uczucia, gdy po wielu godzinach powstrzymywania się od wizyty w toalecie, wreszcie można odczuć niewyobrażalną ulgę? Nie ma wyjątku, opróżnienie pęcherza to może i dziwaczna, ale zawsze wielka przyjemność.

5. Zrzucenie obcasów i stanika po całym dniu

Co robią kobiety, jak tylko zamkną za sobą drzwi do domu po powrocie z pracy? Tak, zrzucamy niewygodne buty i pozbywamy się staników, aby poczuć luz i wygodę. Po wielu godzinach w służbowym uniformie, to jedno z najbardziej pożądanych odczuć.

6. Przeciąganie się w łóżku

W cieplutkiej, pachnącej snem pościeli, szczególnie, gdy  obok leży ukochana osoba. Przeciąganie mięśni i ziewanie gwarantuj sympatyczny start w dzień, po równie sympatycznej nocy.

7. Podrapanie swędzącego miejsca

Nie zawsze można sobie ulżyć, bo nie zawsze jest na drapanie odpowiedni czas i miejsce. Ale ta chwila, gdy wreszcie możesz ulżyć temu dręczącemu uczuciu (np. swędzące ucho), jest bardzo przyjemna.

A tobie co sprawia podobną przyjemność?


 

źródło: www.popularne.pl


Lifestyle Psychologia

Skłonność do halucynacji i psychozy? Ten test określi, czy możesz mieć problem

Redakcja
Redakcja
25 grudnia 2017
Fot. iStock / SIphotography

Testy psychologiczne cieszą się zainteresowaniem, bo dzięki ich rozwiązaniu możemy dowiedzieć się o sobie czegoś więcej. Oczywiście nie mogą to być testy układane na kolanie przez laika, ale te rzetelne, stworzone przez specjalistów. Jednym z przykładów takiego testu jest praca naukowców z Cardiff University i University of Cambridge. 

Co widzisz na obrazku?

Wiadomo, że nasz mózg tworzy świat, który widzimy, wypełnia puste miejsca, ignorując rzeczy, które nie do końca pasują, i modyfikuje oraz uzupełnia to, czego oczekujemy. Z drugiej strony, mózg  jest w stanie postrzegać rzeczy, które w rzeczywistości nie istnieją, co jest definicją halucynacji.

Naukowcy postanowili opracować test pozwalający na wykrycie skłonności do halucynacji i psychozy. W związku z tym przebadali 18 wolontariuszy z zaburzeniami zdrowia psychicznego. Przyjrzeli się, jak ci ludzie rozumieją niekompletne lub niejednoznaczne obrazy. Zrobili ten sam czaro-biały test na 16 zdrowych osobach. Następnie uczestnikom pokazano serię pełnokolorowych oryginalnych obrazów, w tym te, z których uzyskano czarno-białe obrazy, co można było wykorzystać do poprawy zdolności mózgu do zrozumienia niejednoznacznego obrazu.

źródło: www.cardiff.ac.uk

Efekt? Wolontariusze z wczesnymi objawami psychozy wykonali znacznie lepiej niż zdrowa grupa — zauważali na obrazku dziecko. Wydaje się, że poprawa wydajności osób z oznakami wczesnej psychozy w porównaniu ze zdrową grupą kontrolną wynika z faktu, że ludzie z grupy klinicznej bardziej skupiali się na informacjach, które otrzymali, aby zrozumieć dwuznaczne zdjęcia. Co więcej takie przesunięcie w przetwarzaniu informacji, można wykryć nawet przed wystąpieniem wczesnych objawów psychotycznych.

źródło: www.cardiff.ac.uk

A ty co zauważyłaś na czarno-białym obrazku?


 

źródło: www.cardiff.ac.uk

 


Zobacz także

Co zobaczyłaś jako pierwsze? Odpowiedź wskaże na kreatywne aspekty twojego umysłu

Najlepsze filmy? Tylko te z lat 90-tych, bo można je oglądać dziesiątki razy i niezmiennie zachwycają!

„Nigdy się nie dowiesz”. Trzymający w napięciu thriller psychologiczny, idealny dla fanów Ruth Ware i Alex Marwood