Go to content

Znaki zodiaku – daty, charakterystyka. Co kryje się pod każdym ze znaków?

Znaki zodiaku - daty, charakterystyka
Fot. iStock

Znaki zodiaku to temat, który każdego choć raz zaintrygował. Zazwyczaj podchodzimy do tego raczej jak do zabawy, jednak wiele osób przyznaje, że zbieżność cech charakteru do cech przypisanych do Zodiaku bywa zadziwiająca. Podając daty urodzin można zobaczyć, jaka jest ich charakterystyka — znaki zodiaku kryją w sobie konkretne cechy przypisywane urodzonym pod nimi ludziom.

Znaki zodiaku — daty, charakterystyka

Znaki Zodiaku pozwalają m.in. na określenie cech wspólnych osób urodzonych w okrelonym czasie. Na przykład znaki Zodiaku należace do trygonu ognistego (Lew, Baran i Strzelec), kojrzone są z temperamentem cholerycznym.

Znaki zodiaku - daty, charakterystyka

Fot. iStock/ znaki Zodiaku

Przyporządkowane trygonowi powietrznnemu (Bliźnięta, Wodnik, Waga) przypisuje się charakter sangwiniczny, wodnemu (Rak, Ryby, Skorpion) – flegmatyczny, a ziemnemu ( Panna, Byk, Koziorożec) – melancholiczny. Znajomość znaku Zodiaku może pomóc określić cechy charakteru i wpływ żywiołów na człowieka.

Znaki zodiaku: Baran (21.03 – 19.04)

Znaki zodiaku - daty, charakterystyka

Fot. iStock / Ratikon

Baran to znak zodiaku, pod którym rodzą się ludzie doceniający szczerość, kochający działanie oraz zajmowanie pierwszej pozycji. Barany nie usiedzą dłużej niż chwilę na jednym miejscu.

Zalety

Osoby spod znaku Barana są  bardzo dynamiczne i spontaniczne. Wiedzą jak sięgnąć po to, co im się należy i nie oglądają się na przeciwności losu. Dziając, nie myślą o ewentulanej porażce, a o niepowodzeniach zapominają bardzo szybko i dalej idą naprzód.

Wady 

Barany miewają także swoje wady — nie należą do najbardziej delikatnych i traktowanych osób, bywają niecierpliwe, ale także bardzo gwałtowne i agresywne. Gdy chodzi o ich dobro zdarza się im ranić inne osoby.

Żywiołem osób spod znaku Barana jest ogień, a kolorem czerwony.

Znaki zodiaku: Byk (20.04 – 22.05)

Znaki zodiaku - daty, charakterystyka

Fot. iStock / Ratikon

Byki to osoby, które żyją pełnią życia. Bardzo lubią wygodę i przyjemności, znane są z uporu i konsekwencji w działaniu. Świadomość tego, co posiadają, jest dla nich bardzo istotna, gwarantuje im komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Zalety

Osoby urodzone pod znakiem Byka są bardzo rzeczowe i tak już patrzą na życie. To jest dobre dla tworzonych przez nie związków, ponieważ bardzo często przeradzają się one długotrwałe relacje. Ponieważ Byki są konsekwentne i uparte, określony plan doprowadzają od początku do końca tak, jak tego chcą.

Wady 

Byki bywają zbyt pragmatyczne i czasem nie widzą wszelkich możliwości, jakie podsuwa im życie. Nie mają zbyt wiele energii, są raczej statyczne, mało spontaniczne. Ponieważ lubią tworzyć długotrwałe związki, bywają dla partnerów dość zaborcze.

Żywiołem Byków jest ziemia, a kolorem zieleń i niebieski.

Znaki zodiaku: Bliźnięta (23.05 – 21.06)

Znaki zodiaku - daty, charakterystyka

Fot. iStock / Ratikon

Bliźnięta cechują się zmiennością, zachowaniem dystansu emocjonalnego, a także łatwością w zdobywaniu nowej wiedzy. Uwielbiają poznawać nowe rzeczy, ćwiczyć swój umysł, rozmawiać z nowymi ludźmi i czerpać z tych znajomości.

Zalety

Bliźnięta jako znak zodiaku z natury obdarzony ciekawością, z łatwością zdobywa głęboką i różnorodną wiedzę. Bliźnięta znane są z poczucia humoru, bardzo celnego, ironicznego wręcz, zaznaczonego ciętą ripostą. Potrafią odciąć się od emocji i działać w sposób racjonalny, kiedy sytuacja tego wymaga.

Wady

Niestety bliźnięta mają to do siebie, że racjonalizują aż za bardzo uczucia. Słyną  także ze słomianego zapału, ponieważ rozpoczynają wiele rzeczy, ale nie każdą z powodzeniem kończą. Bardzo łatwo rozpraszają swoją uwagę i energię, bywają zmienne w uczuciach, co nie ułatwia budowania trwałych związków.

Żywioł Bliźniąt to powietrze, a ich kolor to żółty.

Znaki zodiaku: Rak (22.06 – 22.07)

Znaki zodiaku - daty, charakterystyka

Fot. iStock

Raki to osoby bardzo silnie związane z ludźmi, ale także z dobrami materialnymi, ze względu na wspomnienia, jakie  z nimi się wiążą. Są raczej zachowawcze i nieśmiałe w kontaktach z innymi ludźmi, zależy im na tym, co sądzi o nich otoczenie. Mają bardzo wielu znajomych, którym chętnie udzielają wsparcia wyłącznie za dobre słowo, nie oczekując niczego więcej w zamian.

Zalety

Osoby spod znaku Raka charakteryzują się tym, że głęboko przeżywają różnego rodzaju emocje, obdarzają wielkimi uczuciami i sentymentem zarówno osoby, jak i miejsca oraz przedmioty. Niesamowita wyobraźnia pozwala im podejmować się nowych się rzeczy, a instynkt ułatwia osiągnięcie interesującego je celu.

Wady

Niekiedy wyglądają one na osoby bardzo nieśmiałe i bojaźliwe. Miewają zmienne nastroje, czasem bywają kapryśne i swoimi decyzjami czy zachowaniem zaskakują otoczenie. Fatalnie czują się w nowych sytuacjach. Zbyt często też polegają aż za bardzo na pomocy innych, tworząc wrażenie osób niesamodzielnych.

Żywiołem Raków jest woda, a kolorem biały i żółty.

Znaki zodiaku: Lew (23.07 – 23.08)

Znaki zodiaku - daty, charakterystyka

Fot. iStock / Ratikon

Lwy to osoby, które uwielbiają być pępkiem świata i kochają skupiać na sobie uwagę. Są pełne dramatyzmu, bardzo ekspresyjne i kochające swoje życie. Zdecydowanie są osobami dumnymi i pewnymi siebie. W to, co robią, angażują  się w stu procentach i zawsze mają dobre intencje. Lwy podejmują się działania nie skupiając się jedynie na poszczególnych aspektach, ale zadanie traktują całościowo.

Zalety

Lwy to osoby bardzo dzielne, konkretne w działaniu. Wierzą w swoje siły i bronią swoich przekonań. Osoby spod znaku Lwa to optymiści, którzy mają świetne zdolności organizacyjne. Potrafią bez większego kłopotu osiągać swój cel.

Wady

Lwy bywają czasem próżne, szukające na siłę akceptacji innych osób. Bywają także egoistyczne i skupiające się na tym co jest piękne, ale bardzo powierzchowne. Zachowują się jak gwiazdy, czasem zbyt beztrosko.

Żywiołem Lwa jest ogień, a kolorem pomarańczowy i złoty.

Znaki zodiaku: Panna (24.08 – 22.09)

Znaki zodiaku - daty, charakterystyka

Fot. iStock / Ratikonv

Panny to osoby, które szalenie kochają rozgraniczać dobro od zła, rzeczy bezwartościowe od wartościowych. Kochają porządkować, układać i rozdzielać. Dbają o ład i porządek w swoim życiu i otoczeniu. Dbają o czystość i zdrowie ciała, skupiają się na tym, co jest wartościowe i pożyteczne.

Zalety

Panny to osoby, które krok po kroku dochodzą do zaplanowanego celu. Osoby takie jak Panny znakomicie odnajdują się w zawodach pomagających drobiazgowości i  odpowiedzialności, takich jak na przykład badacz lub nauczyciel. Są one nastawione w działaniu na pozyskanie konkretów. Udaje im się to osiągnąć dzięki doskonałemu, krytycznemu i wnikliwemu rozpatrywaniu różnych spraw.

Wady

Panny bywają aż nadto drobiazgowe i pedantyczne. Czują się doskonale w towarzystwie osób podobnych do nich w sposobie działania, natomiast do osób roztrzepanych, mało dokładnych, brakuje im cierpliwości.

Żywiołem Panny jest  ziemia, kolorem niebieski i szary.

Znaki zodiaku: Waga (23.09 – 22.10)

Znaki zodiaku - daty, charakterystyka

Fot. iStock

Osoby spod znaku Wagi nie bez przyczyny kojarzone są z równowagą i umiłowaniem harmonii. Dbają bardzo o relacje nawiązywane z innymi osobami, ale także o to, by ich życie było uporządkowane i tak jak należy. Nie są miłośnikami konfliktów i nie przepadają za roszczeniowymi osobami, które siłą wprowadzają własne rządy. Wagi mogą wyglądać na osoby zdystansowane, unikające konfrontacji, ale to wynika ze strachliwości, ale jedynie z charakteru, który preferuje najpierw myślenie, a później działanie.

Zalety

Wagi są bardzo taktowne, delikatne i uprzejme. Lubię innych ludzi i działają tak, by nie sprawiać im niepotrzebnie przykrości. Postrzegane są jako osoby eleganckie i bardzo gustowne, często łączone są ze sztuką lub modą.

Wady

Wagi jednak mają swoje wady, takie jak konieczność przemyślenia każdej sytuacji, co może przekładać się na problemy z podejmowaniem szybkich decyzji. Wolą także unikać konfrontacji podczas konfliktów, przez co mogą dążyć do zawierania ugody, nawet jeśli na tym stracą.

Żywiołem Wagi jest powietrze, natomiast kolorem jest róż, niebieski oraz pastelowa zieleń.

Znaki zodiaku: Skorpion (23.10 – 21.11)

Fot. iStock

Skorpiony to osoby, które są postrzegane sposób bardzo konkretny. Są charakterne, odważne, zdeterminowane w działaniu. Odbierają życie w sposób bardzo intensywny, emocjonalny. Albo kochają, albo nienawidzą i nie uznają półśrodków. Trzymają się z daleka od przeciętności, lubią się wyróżniać. Osoby spod znaku Skorpiona są postrzegane jako bardzo tajemnicze, przez co niektórzy od razu starają się zachować wobec nich dystans.

Zalety

Skorpiony są osobami o analitycznym, wnikliwym umyśle. Jeśli obierają sobie jakiś cel do osiągnięcia, to trzymają się go do samego końca. Jeżeli spotykają niepowodzenia, wyciągają z nich wnioski i idą dalej jeszcze bardziej zdeterminowane. Skorpiony nie mają żadnego problemu w mówieniu o rzeczach niewygodnych oraz budzących emocje.

Wady

Skorpiony angażują się aż za bardzo różne relacje i projekty. Jeżeli ktoś wyrządził im krzywdę, wybaczają, ale nie zapominają do samego końca. Potrafią skrywać urazę do kogoś aż do grobowej deski. Mają na tyle silne charaktery, że momentami starają się podporządkować wolę innych osób i uzależnić ich od siebie. Są nieprzeniknione i postrzegane często bardzo negatywnie, jako mroczne, bardzo namiętne i o charakterze modliszki.

Żywiołem skorpiona jest woda, a kolorem złoty i purpurowy.

Znaki zodiaku: Strzelec (22.11 – 21.12)

Fot. iStock / Ratikon

Strzelec to znak zodiaku, który charakteryzuje chęcią podążania za nowymi wrażeniami i czerpaniem z życia pełnymi garściami.  Osoby spod znaku Strzelca nie lubią narzucania odgórnych ram i codziennej rutyny. Kochają zdobywać nowe doświadczenia oraz wiedzę, nie obawiają się poszerzać swoich horyzontów. Lubią ludzi i mają do nich szczere podejście, a ich optymizm i radość udziela się otoczeniu.

Zalety

Strzelce są sprawiedliwe i trzymają się moralnych zasad. Mają otwarte umysły, bardzo chłonne. Z lekkością i rozmachem tworzą długofalowe plany, a ich entuzjazm jest niemożliwe zaraźliwy. Gdy Strzelec postanowi obrać sobie ważny dla niego cel, potrafi przekonać wszystkich wokół, że warto mu poświęcić czas i energię.

Wady

Strzelce czasem zatracają się w swojej nieomylności, co bywa błędnie odbierane jako przemądrzałość. Czasem też zbyt mocno wierzą w swoją nieomylność, co sprawia, że nie biorą pod uwagę cennych rad sprzyjających im osób.

Żywiołem Strzelca jest ogień, a kolorem turkus i oliwkowy.

Znaki zodiaku: Koziorożec (22.12 – 19. 01)

Fot. iStock / Ratikon

Koziorożce to osoby, które do życia podchodzą bardzo pragmatyczne. So realistami, którzy doskonale wiedzą, jak osiągnąć cel. Oczywiście ten cel musi się im opłacać, ponieważ nie poświęcają swojej energii na coś, co nie przyniesie konkretnych rezultatów. Wiedzą, co dla nich jest najważniejsze. W życiu bardzo lubią wytyczanie własnych granic i wymagają by były one respektowane przez inne osoby. Koziorożce uwielbiają narzucać sobie konkretne cele do których dążą. Są oni bardzo profesjonalni i odpowiedzialni. Nieczęsto poddają się wzruszeniu, ale mimo tego, że bywają nieco wycofani i chłodni, zdecydowanie są osobami godnymi zaufania.

Zalety

Koziorożce są niezwykle odpowiedzialne nie tylko za siebie, ale za innych. Wykazują się rozsądkiem i konsekwencją w działaniu oraz dojrzałością w swoim myśleniu.

Wady

Niekiedy biorą na swoje barki zbyt wiele obowiązków i często dojrzewają emocjonalnie za wcześnie. Koziorożce dystansują się momentami aż za bardzo od uczuć innych, także bliskich osób. Niekiedy poddają się presji otoczenia, a goniąc za wyznaczonym sobie celem zapominają o tym, co jest najważniejsze w życiu. Mają ogromne wymagania wobec siebie jak i wobec bliskich, co niekiedy nie ułatwia nawiązywania relacji z innymi ludźmi. Są bardzo wymagający, a czasem nawet i zbyt surowi.

Żywiołem Koziorożca jest ziemia, a kolorem czarny i granatowy.

Znaki zodiaku: Wodnik (20.01 – 18.02)

Fot. iStock / Ratikon

Wodnik to znak Zodiaku, który bardzo lubi wybiegać myślami w stronę przyszłości. Nie boi się mieniać swoich planów, naginać granic i reguł. Nie boi się nowości i zdarza się też, że zmienia swoje poglądy. Wodnik jest bardzo niezależny i uparty .

Zalety

Wodniki do osoby, które mają ciekawe pomysły, są niezależne i elastyczne. To, co im pomaga, to umiejętność odłączenia emocji w trakcie podejmowania decyzji, co umożliwia im obiektywną ocenę sytuacji.

Wady

Wodniki czasem zamiast jedynie nagiąć granicę, wprost wchodzą w temat buntu, nawet jeśli tak naprawdę nie ma nie mają ku temu jasnego powodu. Nie mają specjalnej ochoty do przystosowania się do otoczenia, a w wielu przypadkach pokazują chłód emocjonalny, unikając zangażowania. Ich niezależność utrudnia wypracowanie w pewnej stałości w związku.

Żywiołem Wodnika jest powietrze, a kolorem błękit i fiolet.

Znaki zodiaku: Ryby (19.02 20.03)

Fot. iStock / Ratikon

Ryby to osoby kierujące się marzeniami, w których często szukają odskoczni od otaczającej ich rzeczywistości. Bywają zmienne w uczuciach i przekonaniach, często słuchając tego, co mają do powiedzenia inne osoby. Ryby są podane na  wpływy, kierują się głównie emocjami i chętnie słuchają swojej intuicji. Z potrzeby serca angażują się w pomaganie innym osobom oraz zwierzętom. Nie zawsze podoba się im otaczający je świat, czasem zbyt brutalny, i bywa, że częsciej niż inni sięgają po używki.

Zalety

Ryby są niezwykle twórcze, mają bogatą wyobraźnię i doskonale sprawdzają się w różnych dziedzinach sztuki. Zawsze są gotowe do poświęcenia i udzielenia wszelkiego możliwego wsparcia potrzebującym.

Wady

Ryby niekiedy starają się aż za bardzo pomóc innym, często zapominając o swoich potrzebach. Bywają nadwrażliwe i kiepsko radzą sobie z nadmiarem emocji własnych i osób, którym z całego serca próbują pomóc. Czasem usuwają się w cień z tego powodu, mogą też niepotrzebnie cierpieć. Ryby są kochającymi i empatycznymi osobami, ale ich zmienne nastroje potrafią dać w kość bliskim osobom.

Żywiołem Ryb jest woda, a ich kolor to liliowy i niebiesko-zielony.


źródło:  www.astrolabium.pl, www.astrolinia.pl