Lifestyle

Przyjrzyj się obrazkowi i powiedz, komu chcesz pomóc – ten test ujawni twoje cechy charakteru

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
12 grudnia 2017
Fot. Screen z Facebook/The Earth Tribe
 

Uważa się, że osobowość danej osoby można zidentyfikować poprzez prawie każdy podejmowany przez nią wybór. Na nasze decyzje, nawet te najprostsze, mają wpływ nasze cechy charakteru i zainteresowania. Ten tekst pozwoli ci przeprowadzić krótki test z wiedzy o sobie samym.

Przyjrzyj się dokładnie sytuacji przestawionej na rysunku. Komu chcesz pomóc?

Jeśli zdecydujesz się pomóc starszej pani: jesteś racjonalistą, a także osobą wysoce moralną. Osobom takim jak ty bardzo trudno zgodzić się z decyzjami podejmowanymi pod wpływem emocji. Masz wewnętrzny „barometr”, który pomaga ci odróżnić dobre od złego.

Jeśli postanowisz pomóc kotu: Jesteś osobą, która kocha towarzystwo każdego zwierzęcia. Według ciebie zwierzęta są bardziej szczere i bezradne niż ludzie. Wierzysz również, że nie każdy człowiek zasługuje na pomoc.

Jeśli zdecydujesz się pomóc człowiekowi z uszkodzonym samochodem: Jesteś pracowitą osobą, odpowiedzialną i poważnie podchodzącą do życia. Masz wielu przyjaciół, a co najważniejsze – potrafisz przewodzić innym, nie narzucając swojego zdania.

Jeśli zdecydujesz się pomóc młodej osobie z ciężkimi torbami: Naprawdę chcesz pomagać innym i czerpiesz z tego radość. A przy okazji, chcesz zwrócić na siebie uwagę i nie przegapisz okazji, aby udowodnić innym, jaki jesteś wspaniały ;).

 


Lifestyle

10 rzeczy, o które kobiety wstydzą się zapytać ginekologa

Redakcja
Redakcja
12 grudnia 2017
Fot. iStock/M_a_y_a
 

Przychodzi kobieta do ginekologa. I co? I wstydzi się zadawać pytania! Mimo XXI wieku, dostępu do medycyny oraz wiedzy, wiele z nas ma prawdziwe opory przed zadawaniem pytań ginekologowi. Zapominamy o tym, że to przede wszystkim lekarz — profesjonalista i specjalista, który chętnie rozwieje wszystkie nasze wątpliwości.

Sama wizyta bywa powodem do stresu, a badanie jest na tyle krępujące, że nie mamy ochoty na żadne rozmowy. Chcemy wręcz wyjść stamtąd jak najszybciej. Nie ma podstaw, aby odczuwać wstyd czy zażenowanie podczas wizyty w gabinecie. O wiele lepiej jest wyjść z głową pełną sprawdzonej wiedzy, niż przeszukiwać internetowe fora, aby uzyskać odpowiedzi. Kto pyta, nie błądzi. Pamiętajcie.

10 pytań, których kobiety najczęściej wstydzą się zadać ginekologowi

1. Czy można coś zrobić, by seks przestał być bolesny?

Wiele kobiet cierpi w milczeniu nie szukając przyczyny swoich problemów, a to proste pytanie może rozwiać wiele wątpliwości i poprawić komfort kobiety. Bolesne stosunki mogą świadczyć o problemach emocjonalnych, zakażeniach pochwy, torbielach, mięśniakach czy nowotworach. Nikt lepiej od ginekologa nie odpowie kobiecie na to pytanie.

2. Czy stosowanie gadżetów erotycznych jest bezpieczne?

W internecie można znaleźć wiele stron oferujących sprzedaż różnych gadżetów erotycznych. Takie „zabawki” służące do różnych czynności zazwyczaj nie są szkodliwe, posiadają atesty. Jednak gdy w przypadku niefortunnego wyboru któregoś z lubrykantów, wibratorów i innych zabawek pojawiają się alergia lub infekcja, warto o to zapytać ginekologa.

3. Skąd się bierze suchość pochwy?

Suchość pochwy to kolejna dolegliwość, z którą radzimy sobie dostępnymi w aptece preparatami lub lubrykantami. Co prawda mogą one przynieść miejscową poprawę, ale na pewno nie zlikwidują przyczyn. Suchość pochwy może być wynikiem spadku poziomu estrogenów, stałego przyjmowania leków, nieprawidłowej diety, przemęczenia i stresu, używek, a także infekcji lub zapalenia pochwy. Lekarz ginekolog bez problemu postawi odpowiednią diagnozę.

4. Czy po urodzeniu dziecka pochwa będzie luźna?

Wstydzimy się pytań o tę strefę kobiecości, która na ginekologu nie robi żadnego wrażenia. Wspominając o odczuciu luźności pochwy lekarz najpewniej uspokoi pacjentkę, bo kobiece ciało ma ogromne możliwości regeneracyjne. Jednak gdy nadmiernie się rozciąga, ginekolog może zalecić ćwiczenie mięśni Kegla lub bardziej inwazyjne rozwiązania.

5. Czy można poprosić o badanie piersi?

Lekarz ginekolog może, a nawet powinien, zaproponować pacjentce badanie piersi, celem wykrycia nieprawidłowości. Jeśli dotychczas nie miałaś takiego badania i sama nie przeprowadzasz go w domu, koniecznie poproś lekarza o przeprowadzenie go i instruktaż, jak zrobić to samodzielnie.

6. Pytanie o skierowanie na badanie w kierunku HIV

Mimo iż badanie krwi wykrywające wirusa HIV jest badaniem coraz powszechniejszym, kobiety wstydzą się prosić lekarza po skierowanie do laboratorium. Dla ginekologa nie jest to novum, a więc nie będzie on zdziwiony, że akurat prosisz o takie, a nie inne skierowanie.

7. Jak przygotować się do konkretnego badania?

Jeśli lekarz zleci na następnej wizycie pobranie próbki do wymazu czy kontroli USG, należy zapytać lekarza, jak się do tego przygotować. Najczęściej nie chcemy wychodzić na ignorantki i nie pytamy, a następnie informacji szukamy u koleżanek czy w internecie. Zdarza się, że kobieta aż za bardzo się przejmuje komfortem lekarza i wręcz przesadza z nadgorliwą higieną. Stosowanie płynów do higieny, chusteczek nawilżanych, dezodorantów, przed samą wizytą nie jest wskazane, bo fałszuje obraz tego, co się dzieje w okolicy intymnej, zmieniając zapach i zmywając wydzielinę.

8. Czy coś może utknąć w pochwie?

„Zagubiony” krążek antykoncepcyjny czy tampon powoduje, że kobieta zaczyna panikować, a przy okazji wyjątkowo wstydzi się pójść do lekarza i poprosić o badanie. Co prawda nie ma możliwości, aby jakiś obiekt zawędrował w głąb ciała, bo jeśli nie został po prostu przesunięty w głąb, to zapewne wypadł.

9. Jaka jest przyczyna problemu?

Gdy ginekolog stawia diagnozę, pacjentki rzadko dopytują o przyczyny kłopotów. Jeśli ginekolog jest małomówny, a pacjentka nie zgłasza własnych pytań, wychodzi do domu z niedosytem wiedzy. Wie, że jest dokucza jej infekcja, ale nie wie z czego ona może wynikać. Lecząc jedną infekcję, a nie zapobiegając drugiej, problemy ze zdrowiem intymnym mogą powrócić, bo np. przyczyna nie zostanie usunięta.

10. Czy wygląd miejsc intymnych jest w porządku?

Chyba każda kobieta zastanawiała się choć raz, czy wygląd miejsc intymnych, szczególnie warg sromowych nie odbiega od normy. Mamy różne wyobrażenia o tym, jak powinny one wyglądać, ale nie mamy odwagi zapytać o to lekarza, który zapewne rozwiałby wątpliwości. Wszystko zależy od indywidualnej budowy warg sromowych i dopóki nie przeszkadzają one we współżyciu, uprawianiu sportu lub nie są przyczyną częstych infekcji, nie ma konieczności do interwencji chirurga.

źródło: kobieta.wp.pl, kobiecosc.info


Lifestyle

Prezent dla samotnej mamy… Wzruszająca reklama

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
12 grudnia 2017
Fot. Screen /kobieta.gazeta.pl

Uwielbiamy reklamy, które wzruszają, które dotykają głęboko naszych emocji. Tym razem spotem reklamowym, który obiegł świat jest historia samotnej matki, która ciężko pracuje i daje z siebie wszystko, by jej syn był szczęśliwy.

Czasami ma dosyć, płacze, czasami zasypia szybciej niż jej syn, zmaga się z rachunkami… I nawet nie zdaje sobie sprawy, ile dobrego daje swojemu dziecku. Dowiaduje się o tym w Święta Bożego Narodzenia, kiedy pod choinką znajduje dla siebie prezenty – zabutelkowane szczęście, radość, zabawę, miłość…

To my kreujemy nasz świat, a wyjątkowe chwile zbieramy przez cały rok, nie tylko w Święta. Zobaczcie.

 

Reklama IKEI została przygotowana na kanadyjski rynek, jednak okazała się być na tyle uniwersalna, że spodobała się ludziom na całym świecie.

źródło: kobieta.gazeta.pl


Zobacz także

Jak nie budować sztucznych relacji

Małgosia Ohme, wspólnie z Filipem Chajzerem, dołączy jesienią do grona prowadzących weekendowe wydania „Dzień Dobry TVN”

Te wstrętne bachory. Czy w Polsce dzieci do lat 5. powinny mieć zakaz wstępu do restauracji?