Go to content

Ta mama może być dla wszystkich przykładem! Zobacz ten poruszający list do nowej macochy jej córki

fot. screen z Facebooka Brittney Johnson

Dla rodziców po rozstaniu jednym z najtrudniejszych momentów jest wprowadzenie w życie dziecka nowych partnerów i zaakceptowanie faktu, że odtąd ich córkę lub syna będzie wychowywać dodatkowy rodzic. Bywa często, że odczuwają zazdrość, złość, gniew, mniej lub bardziej świadomie zaczynają rywalizować z nowa macochą lub ojczymem swojego dziecka. Poruszający list młodej mamy pokazuje  jednak, że w tej nowej sytuacji powinno się odczuwać radość i wdzięczność – dla dobra najmłodszych.

Córka Brittney Johnson, Peyton, miała zaledwie dwa lata, gdy w jej życiu pojawiła się Kayla – nowa partnerka taty. I choć mogło to być doświadczenie bolesne i trudne, to Brittney w pełni zaakceptowała nowa macochę córki, a nawet zaprzyjaźniła się z nią. Niedawno na swoim profilu na Facebooku umieściła poruszający list, w którym dziękuje Kayli i apeluje do wszystkich kobiet w podobnej sytuacji o życzliwość i wdzięczność.

„Do wszystkich matek, które wpadają w szał, gdy inna kobieta traktuje ich dziecko jak własne – dlaczego to właśnie nie jest tym, czego chcecie?

Pewnej nocy modliłam się by kobieta, z którą będzie ojciec mojej córki, wiedziała, że zostanie ona wychowana w dwóch domach. Kayla była darem większym, niż mogłam się spodziewać. […]

Powiem wam, wychowuję silną dziewczynę, mądrą i słodką. I chcę, by była otoczona ludźmi, którzy będą dla niej wzorem, nic więcej. Dziękuję Kayli za pokazanie Payton jak realizować swoje marzenia, jak pracować ciężko i zarywać noce ucząc się do egzaminów. Dziękuję ci za to, że wciąż masz czas, by pojeździć z nią na rowerze i robić jej makaron z serem nawet podczas najbardziej stresujących momentów w życiu. Jesteś prawdziwym wzorem i niesamowitą dodatkową mamą i jesteśmy z ciebie dumni!”

Jeśli jesteś współrodzicem i widząc swoje dziecko robiące takie rzeczy nie uśmiechasz się pod nosem, zastanów się, co jest naprawdę najlepsze dla twojego dziecka. Payton ma więcej ludzi, którzy ja kochają, a cóż więcej może chcieć matka dla swojego dziecka? Przyjaźń ze mną i przyjaźń z Kylą to właśnie to, na co P. zasługuje”.

fot. screen z Facebooka Brittney Johnson

fot. screen z Facebooka Brittney Johnson

Wpis Brittney poruszył tysiące internautów i zwojował Internet. Jej historią zainteresowały się także media. W rozmowie z jednym z portali kobieta stwierdziła, że zdecydowanie się na związek z kimś, kto ma już dziecko wymaga wielkiej odwagi i gotowości na zmierzenie się z trudnościami. Nie każdy jest na takie wyzwanie gotowy.  Dla Johnson najważniejsze było to, że mogła zaufać Kayla i widziała, że traktuje ona Peyton jak własną córkę. Kobiety zaprzyjaźniły się i wspólnie podejmują decyzję dotyczące wychowania dziewczynki, edukacji, urlopów, razem chodzą na przyjęcia urodzinowe jej koleżanek.

Jaki jest sekret takiej dobrej relacji? Według nich wszystko zależy od tego, jaką przyjmiemy perspektywę! Trzeba zastanowić się, co będzie najlepsze dla dziecka, co je uszczęśliwi, a także wziąć pod uwagę uczucia drugiej strony i wyzbyć się własnego gniewu, zazdrości i złości. Najważniejsza jest miłość do dziecka!

Taka postawa z pewnością zasługuje na wielki szacunek i brawa. Mamy nadzieję, że ta historia będzie dla wielu inspiracją i wpłynie na zmianę ich podejścia.


 

Na podstawie: www.babble.com