Lifestyle

„Wszystko dla tych pieprzonych dałnuw… obyś zdechła, szmato jedna”. Dlaczego osoby, które czynią dobro, spotykają się z ludzką nienawiścią?!

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
31 maja 2017
Fot. Facebook/Ewa Pląsek
 

– Wrzuciłam to z premedytacją. To nie jest pierwsze takie zachowanie różnych ludzi, ale to jest wyjątkowe – mówi pani Ewa Pląsek, która umieściła na swoim Facebooku screen rozmowy z matką, która do niej napisała i życzyła jej śmierci. – Uważam, że trzeba takie zachowania piętnować i głośno pokazywać, bo to są patologie – dodaje. Dlaczego osoby, które czynią dobro i spełniają marzenia chorych dzieci, muszą spotykać się z ludzką nienawiścią i zawiścią?

Ewa Pląsek poprosiła o pomoc dla Karolinki, która od 5-ciu lat walczy z mięsakiem RMS. Dziewczynka przyjechała z mamą do Warszawy. Przejechała ponad 400 km z nadzieją, że od razu zostanie skierowana na oddział. A tam będą czekać na nią koleżanki i koledzy, więc nuda nie będzie straszna. Jednak wyniki badań przetrzymały ją przez tydzień poza szpitalem. W związku z tym, że dziecko było w obcym mieście, odizolowane, pani Ewa poprosiła o zabawki i gry planszowe, które pomogą Karolince w pokonaniu nudy w wielkim mieście.

Odzew był duży. Jednak takiej reakcji kobiety – matki, nikt się nie spodziewał. Wysłała wiadomość, w której poinformowała, że weźmie od pani Ewy gry, bo ta ma ich bardzo dużo, a jej są potrzebne, gdyż ma trójkę dzieci, a zbliża się Dzień Dziecka. Kiedy otrzymała odpowiedź, że gry są przeznaczone dla konkretnego dziecka, odpisała: „no tak, pewnie.wszystko dla tych piepszonych dałnuw.jak czlowiek ma nomalne dzieci i im się nic nie należy.Perdolony kraj, obys zdechla szmato jedna…” (zachowana pisownia autentyczna).

Fot. Facebook/Ewa Pląsek

Fot. Facebook/Ewa Pląsek

Pani Ewa jest oburzona. – Dzieci tej pani, choć może i są zdrowe, to wychowują się w środowisku, które nie wiem czy przedstawia wzorce prawidłowe do funkcjonowania później w społeczeństwie. Nie możemy udawać, że drugiego człowieka nie ma – komentuje. – Trzeba to pokazywać i nie można takich zachować ignorować. Trzeba pokazywać mechanizm myślenia takich osób. To niestety nie są jednostki. Ludzie myślą, że im się należy. I to potrafią wykorzystywać. Potrafią udawać chorobę lub wymyślać chorobę dziecka tylko po to, żeby żerować na czyjejś empatii i wrażliwości – dodaje.

Czy często spotyka się z takimi reakcjami? – Generalnie słyszę to non stop odkąd coś robię, czyli od ok. 6 lat. Jest mnóstwo takich ludzi, którzy uważają, że ktoś coś robi dla poklasku albo ktoś coś robi z zyskiem dla siebie, bo ludziom jest strasznie trudno uwierzyć, że można coś zrobić dla kogoś za darmo. Bo to się nie mieści w kanonach niektórych ludzi. Słyszę to dość regularnie. Przestało to już na mnie robić wrażenie, chociaż akurat to zrobiło – tłumaczy. – Polakom nie chodzi o to, żeby im było lepiej, tylko żeby komuś było gorzej – stwierdza i dodaje, że dla niej ważniejsi są ci ludzie, którzy reagują pozytywnie, niż ci, którzy reagują negatywnie.

– Jest mało idiotów na świecie, ale są sprytnie porozstawiani i się ich spotyka na każdym kroku – podsumowuje. I jest to chyba najlepszy komentarz.


Lifestyle

Czujesz, że już nie dajesz rady i się wypaliłaś? Zobacz, co powinnaś zmienić w swoim życiu

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
31 maja 2017
Fot. iStock/Viktor_Gladkov
 

Masz gorszy moment? Czujesz, że jesteś przeciążona pracą i rozczarowana jej rezultatami. Dajesz z siebie wszystko, a to i tak wciąż za mało, wciąż niewystarczająco się starasz… Zaczynasz odczuwać frustrację i gniew, pojawiają się problemy ze snem i łapiesz się na tym, że nieustannie narzekasz. Czujesz się wypalona. I nie musi chodzić tylko o sferę zawodową.

Wypalenie może złapać każdego i może pojawić się w każdym wieku. Według informacji podanych przez Forbes wynika, że jedni ludzie są bardziej narażeni na wypalenie niż inni, mimo pracy i funkcjonowania w tych samych warunkach. Ma to związek ze stresującymi sytuacjami z życia prywatnego oraz jest powiązane z cechami, takimi jak neurotyczność i niska samoocena.

Naukowcy opracowali kilka czynników, które sprzyjają szybszemu wypaleniu. Zobacz, czy występują u ciebie.

Brak wewnętrznej zgody na to, co robisz

– Osobom, które nie wiedzą dokąd zmierzają, ciężko poruszać się naprzód – twierdzi autor badania Kelly Cutrone oraz dodaje, że należy podążać za swoją pasją i robić to, co nam sprawia przyjemność, a nie to, czego oczekują np. rodzice czy mąż. Wypełniając czyjeś oczekiwania, będziesz nieszczęśliwa. Brak wewnętrznej równowagi odbije się na twoim zdrowiu i życiu, dlatego uświadom sobie, czego ty chcesz i rób to. Tylko wtedy będziesz zmotywowana i zaangażowana.

Obsesje i osobowość narcystyczna

Skupienie na sobie, wymaganie podziwu od innych i brak empatii sprawiają, że ciężko ci pracować z innymi osobami. Wiara w to, że jesteś kimś szczególnym, może ci szkodzić i cię wypalać. Bo oni niekoniecznie muszą doceniać, że jesteś wyjątkowa, a do tego nie chwalą głośno twoich osiągnięć. Jak przezwyciężyć taką obsesję? Powtrzymaj się przed komentowaniem innych i wytykaniem im błędów. Zacznij im pomagać oraz wspieraj i motywuj.

Perfekcjonizm

Strach przed porażką, dążenie do idealnego wyglądu i ciągłe wymaganie od siebie więcej i więcej – to tylko niektóre objawy niezdrowego perfekcjonizmu. Kiedy na niego cierpisz, każde niepowodzenie cię przygnębia i zabiera radość z życia. Nie wymagaj od siebie za wiele i zastanów się, czy naprawdę warto dążyć do doskonałości.

STOP dla bycia perfekcyjną

Fot. iStock / Kladyk

Odosobnienie

Stronisz od ludzi, nie szukasz kontaktów z innymi. Pozornie możesz czuć, że jest ci bardzo dobrze, jednak wyrządzasz sobie takim zachowaniem dużą szkodę. Rozmowa z przyjacielem poprawi twój humor, zwiększy twoją wydajność i sprawi, że będziesz miała większą motywację. Dlatego nie odmawiaj, kiedy dostaniesz zaproszenie na spotkanie towarzyskie. Idź i baw się dobrze.

Pesymizm

To cecha, która najbliżej wiąże się z wypaleniem. Cynicy rzadziej podejmują ciekawe wyzwania i są słabiej zmotywowani. Poza tym ich organizm wydziela więcej hormonów stresowych. Jeśli to dotyczy siebie, wyluzuj troszkę i nie bój się ryzyka. A nuż się uda:)

Jeśli dostrzegłaś u siebie któreś z tych zachowań, popracuj nad sobą. Przez tydzień postępuj inaczej, niż dotychczas. Na początku będzie ci ciężko, ale jesteś silna i dasz radę. Zobaczysz, że będzie ci się lepiej żyć. Poza tym bądź dla siebie dobra, rozpieszczaj siebie i daj sobie prawo do odpoczynku.


 

Źródło: forbes.com


Lifestyle

7 sposobów według Feng Shui, by przyciągnąć pieniądze do domu

Redakcja
Redakcja
31 maja 2017
Fot. iStock / Rawpixel
Następny

Już starożytni Chińczycy wierzyli, że przestrzeń, która nas otacza, ma wpływ na każdego w większym stopniu, niż przewidujemy. Aranżacja przestrzeni zgodnie z zasadami Feng Shui pozwala na stworzenie otoczenia, które wg tradycji wpływa na domowników tak, że łatwiej podchodzą do wyzwań, które stawia przed nimi życie.

Oczywiście to nie działa tak, że po urządzeniu domu na „chińską modłę” od razu pieniądze spadną z nieba. Ale odpowiednia aranżacja według zasad tej filozofii, może mieć pozytywny wpływ na zaistnienie równowagi i harmonii w życiu. A to oczywiście ma pozytywny wpływ na inne aspekty życia.


 

źródło: www.urzadzamy.plwww.homify.pl

Zobacz także

„Jeśli wybierasz trudną miłość, twoja sprawa, nie mieszaj w to dziecka”. List córki do matki

Nie znosisz poniedziałków? 15 sygnałów, które mówią: czas na zmianę

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, co twoja prababcia nosiła w torebce?