Go to content

Bolek i Lolek. Zaproś dziecko do udziału w niezwykłych przygodach braci

Fot. Pixabay / dassel / CC0 Public Domain

Bolek i Lolek. Chyba nie znajdzie się ktoś, kto nie widział choć raz przygód dwójki braci. Ta kultowa bajka, ściągała przed wieloma laty rzeszę dzieciaków przed telewizory. I nie można się temu dziwić, skoro ciekawe pomysły i niezwykłe zdarzenia, których uczestnikami byli Bolek i Lolek, bawiły i nadal bawią rzeszę młodszych i starszych osób.

Seans przed telewizorem w towarzystwie pomysłowych chłopaków, to nie jedyny sposób na spędzenie z nimi czasu. Tak się składa, że różne, a jednak tak samo wciągające przygody Bolka i Lolka, zachęcają nas, czytelników, do zajrzenia w bogate stronice książek. Warto poświęcić im czas, bowiem nic nie uczy, bawi i zbliża rodziców i ich pociechy, tak, jak czas przy wciągającej książce. Zdecydowanie, będziecie mieli o czym rozmawiać!

Czytaj i rozmawiaj o tym, co było czytane

Powody, dla których warto czytać książki i uczyć tego samego dzieci, są powszechnie znane. W skrócie warto przypomnieć, że wspólne czytanie, ma niebagatelny wpływ na poszerzenie zasobu słownictwa, uczy prawidłowego formułowania myśli w zdania, uczy słuchać ze zrozumieniem, rozwija wyobraźnię, pozwala poznać świat.  Dziecko zyskuje umiejętność uogólniania, porównywania i wnioskowania, stymuluje rozwój emocjonalny, rozwija wrażliwość i empatię, buduje bliskość, gdy czytanie odbywa się wspólnie z rodzeństwem czy rodzicami…

Ważne jest także co czytamy dzieciom. Warto kształtować ich umysły od najmłodszych lat dobrze dobraną lekturą, która także wyciszy, odstresuje i rozbawi.

Bolek i Lolek. Dlaczego wciąż ich kochamy?

Tych dwóch trzpiotów kochamy miłością nieustającą, choć mają już sporo lat. Ciągłe zamiłowanie do ich przygód, oraz fakt, że Bolek i Lolek nie funkcjonują jedynie jako element wspomnień starszego pokolenia, a babcie włączają i czytają chętnie swoim wnuczętom właśnie tę bajkę, sprawia, że jest ona wyjątkowa.

Dlaczego nie pokryła się ona kurzem i nie została zapomniana kosztem nowoczesnych, edukacyjnych, bogatych w efekty i współczesną animację bajek? Bo przecież Bolek i Lolek przedstawiają uniwersalne wartości, które nie przemijają. W prosty i ciekawy sposób przedstawione przygody widziane oczami braci śmieszą i delikatnie wzruszają. Niezmiennie lubimy w nich psoty i braterskie oddanie, bo przecież Bolek bez Lolka… to nie mogłoby się udać!

Szalone pomysły, które rodzą się w niesfornych główkach, szybko są przekładane najdziwniejszymi sposobami na życie codzienne urwisów i ich rodzinki. Oj, nie ma mowy o nudzie, gdy bracia dzień po dniu, stawiają czoła nowym wyzwaniom, rozwiązują zagadki, tłumaczą na dziecięcą logikę to, czego doświadczają. Bracia posiadają różne cechy osobowości, są indywidualistami co widać ich działaniu, jednak potrafią mimo różnic współpracować i osiągnąć zamierzony cel.

Nowe przygody Bolka i Lolka. Domowi odkrywcy

Zupełnie nowe opowiadania o przygodach niesfornego duetu, który szalonymi  przygodami nie pozwala na nudę. Jak wiadomo, bracia nigdy się nie nudzą!

Bolek i Lolek

Fot. Materiały prasowe

Spróbujcie wraz z bohaterami znaleźć odpowiedzi na niecodzienne pytania. Jakie zwierzę lubi podkradać kanapki? Jakie skarby można znaleźć w ogródku? Do czego przydają się nowe buty? Kto może wyłonić się z jeziora? I jak sprawić, żeby nagle w lodówce pojawił się ulubiony sernik? W domu i na podwórku, w mieście i na wsi – Bolek i Lolek zawsze świetnie się bawią. A czytelnicy cieszą oko charakterystycznymi rysunkami, które od razu kojarzą się z dwójką naszych bohaterów. Duża czcionka i ciekawe obrazki ilustrujące treść książek z serii o braciach, zachęcają młodsze dziec, które wkraczają w świat samodzielnego czytania do ćwiczenia tej ważnej i niełatwej umiejętności.

Bolek i Lolek z telewizora

Bolek i Lolek

Fot. Materiały prasowe

Wielki powrót Bolka i Lolka, którzy zerkają ciekawie na nas nie tylko z ekranu telewizora, ale i kart książek. Gdy na ekranie telewizora pojawiała się wieczorynka, wszystkie dzieci siadały przed telewizorami. Nie można było przegapić tych przygód, a teraz tym łatwiej mieć czas pod kontrolą, bo po nowe przygody braci, możecie sięgnąć zawsze wtedy, gdy zapragniecie przenieść się w kolorowy, dziecięcy świat.

Bolek i Lolek. Łowcy tajemnic 

Bolek i Lolek

Fot. Materiały prasowe

Bolek i Lolek przedstawiają kolorowe, rysunkowe zgadywanki, które pokocha każde dziecko. Rozwiązywanie łamigłówek na różnych poziomach trudności to prawdziwa frajda! Edukacyjna książeczka z zadaniami jest idealna, by zabrać ją w podróż lub bawić się nią w domu. Pięknie i starannie wydana, bogato ilustrowana i wspaniale motywująca dzieciaki do intelektualnych potyczek. Wraz z Bolkiem i Lolkiem, zaproś dziecko do ćwiczenia spostrzegawczości, nauki liczenia czy rozróżniania kształtów i kolorów. Nie może być lepszego treningu dla młodego odkrywcy, jeśli nie z ulubionymi bohaterami.

Pozwólcie dzieciakom dotknąć kawałka swoich wspomnień i sami oddajcie się magii chwili, podczas wspólnej lektury czy łamigłówek. Koniecznie spróbujcie dojrzeć w zachwyconych oczach dzieci, samych was, którzy z takim samym zapałem czekali na spotkanie z Bolkiem i Lolkiem.


 

Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem Znak Emotikon