Lifestyle

Ryba, Baran, a może Strzelec? Sprawdź, czy wasze znaki zodiaku do siebie pasują!

Agnieszka Sierotnik
Agnieszka Sierotnik
5 sierpnia 2016
Fot, iStock/AleksandarNakic
 

Jest wiele pytań na które musimy sobie odpowiedzieć decydując się na wspólne życie, ale na szczęście z niektórymi możesz zwrócić się wprost do gwiazd. Jeżeli jesteś fanką horoskopów, przynajmniej raz sprawdzałaś czy aby na pewno ty i twój partner jesteście do siebie idealnie dopasowani. Jeśli jednak tego nie robiłaś, pora nadrobić zaległości! Mamy dla ciebie dwanaście najlepiej dobranych par po względem astrologicznym. Sprawdź, czy wy też tutaj jesteście!

1. Byk i Rak

Tych dwoje zawsze będzie brało związek na poważnie, a ich więź emocjonalna i fizyczna zawsze będzie bardzo głęboka. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być fakt, że Byk i Rak świetnie się rozumieją, dzięki czemu ich związek jest naprawdę dojrzały. Byk i Rak doceniają siebie nawzajem, mając na względzie zarówno swoje wady jak i zalety. Tych dwoje doskonale wie, jak sprawiać piękne komplementy, które sprawią, że ogień miłości ciągle będzie podsycany. To naprawdę związek, który ciężko zniszczyć.

2. Baran i Wodnik

Tych dwoje nigdy nie zazna monotonii! Zarówno Baran jak i Wodnik to ludzie, którzy ciągle poszukują przygód, dzięki czemu ich związek zawsze będzie pełen emocji i gorących chwil w łóżku. Ciągłe poszukiwania nowych, ekscytujących rzeczy sprawia, że w związku zawsze będzie dobra zabawa. Szczególnie, że Baran i Wodnik uwielbiają pracować razem jako drużyna. Podczas gdy niektóre pary mogą się sobą męczyć, w tym przypadku nie ma takiej możliwości! Uwielbiają spędzać ze sobą czas, ale jednocześnie zdają sobie sprawę, że czasem potrzeba spędzić kilka chwil w samotności.

3. Ryby i Rak 

Dwa wodne znaki, a więc niesamowite kosmiczne połączenie! Świetnie ze sobą współpracują, ponieważ świetnie się znają i są z tego dumni. W tym przypadku występuje także bardzo duża świadomość siebie, dzięki której razem Ryby i Rak mogą stworzyć świetne fundamenty dla swojej przyszłości. Gdyby tego było mało, różnice między nimi łączą się w idealną całość. Ryby uwielbiają nowe znajomości i wchodzą w nie bez zastanowienia, podczas gdy Rak podchodzi do nowego środowiska dość sceptycznie. Dzięki temu ich współpraca jest naprawdę idealna. Rezultat? Głęboka więź, której nie da się łatwo zniszczyć.

4. Bliźnięta i Wodnik 

W tym połączeniu nie powinno nas nic dziwić. Taka mieszanka kończy się zawsze tak samo – świetnym, szalonym, ale bardzo głębokim związkiem. Zachowują się tak, jakby znali się od dziecka, a przy okazji stać ich dosłownie na wszystko! Żaby na obiad? Wycieczka na drugi koniec świata lub trochę bliżej? Dlaczego nie! Uwielbiają swoje towarzystwo, ale cenią także niezależność, co wcale nie przeszkadza ich związkowi! Wręcz przeciwnie, w przypadku Bliźniąt i Wodnika, czas spędzony osobno powoduje, że coraz bardziej za sobą tęsknią.

5. Panna i Byk 

Oboje są znakami związanymi z Ziemią, więc łatwo im się dogadać. Praktyczność i wrodzona wyrozumiałość sprawiają, że ich relacja jest spokojna i naprawdę stabilna. Niewątpliwą zaletą są także szczerość i serdeczność, które zbliżają do siebie ludzi. W tym przypadku są gwarancją poważnego, naprawdę długiego związku. Naprawdę trudno znaleźć ludzi, którzy są sobie tak wierni jak Panna i Byk. Nie tylko mają w sobie ogromne ilości wyrozumiałości do siebie nawzajem, ale także posiadają te same wartości, dzięki czemu tak świetnie się dogadują. Brzmi jak związek idealny!

6. Lew i Strzelec

Namiętność i radość życia – oto co łączy tych dwoje. Oboje wiedzą doskonale, czego oczekują od świata i wspierają się w osiągnięciu nawet tych najbardziej ekstremalnych celów czy spełnianiu najskrytszych marzeń. Lew i Strzelec to znaki związane z ogniem, dlatego też doskonale się rozumieją. To rodzaj pary, która ma w sobie tyle pozytywnej energii, że przebywanie w jej pobliżu to czysta przyjemność. Dokładnie o byciu w takim związku marzyłaś przez wiele lat! Pasja, jaką ci dwoje dzielą w stosunku do życia, miłości i siebie nawzajem jest po prostu godna pozazdroszczenia!

7. Waga i  Bliźnięta

O ile w poprzednich przypadkach królowała namiętność i silne połączenie duchowe, tutaj mamy do czynienia z ogromnym wkładem intelektu, który połączył Wagę i Bliźnięta. Powietrze, z którego pochodzą oba znaki sprawia, że łatwiej im o mentalne porozumienie. Tak naprawdę, za najseksowniejszą rzecz na świecie uważają właśnie inteligencję! To, co sprawia, że są dla siebie idealni to wyrozumiałość i prawdziwe wsparcie dla partnera. Uwielbiają zgodę i harmonię w związku, dlatego też dzielą się z partnerem nie tylko przyjaźnią, ale i wiedzą.

8. Strzelec i Baran

Pochodzący z ognia, pełni pasji i namiętności tworzą cudowny dynamit, który może eksplodować w każdej chwili! Na szczęście tylko pozytywną energią, która umacnia ich związek i kontynuuje ich szczęśliwe życie. Doceniają swój wzajemny entuzjazm dotyczący każdej dziedziny życia, z którego oboje czerpią garściami. Pomimo częstych różnic, ostatecznie sprzeczki sprawiają, że Strzelec i Baran stają się sobie bliscy, a przy okazji ich przeprosiny zawsze są pełne namiętności! To tylko dowodzi, że pary złożone z tych dwóch znaków zodiaku potrafią przetrwać wszystko.

9. Koziorożec i Byk 

Tych dwoje jest uważanych za parę posiadającą najwięcej chemii, a to wszystko dzięki temu, o czym wszyscy marzymy – wiecznej adoracji! Są jak papużki nierozłączki, które uwielbiają swoje towarzystwo i będą razem do końca dni. Powodem trwałości ich związku jest serdeczność, szacunek i miłość, którą mogą sobie zaoferować tylko prawdziwe bratnie dusze. Kiedy zauważysz tą parę na ulicy, ujmą cię szczerością swoich uczuć, ale także opiekuńczością jaką otaczają siebie nawzajem. To prawdziwe marzenia!

10. Wodnik i Bliźnięta

Zabójcze psychologiczne połączenie, które swoją głębią może przerażać. Jeżeli ktokolwiek będzie w stanie porozumieć się bez słów, to właśnie ta dwójka! Ich związek zahacza o mistykę, bo nikt inny nie potrafi tak dobrze zrozumieć drugiego człowieka. Robią to, co wydaje się im odpowiednie i za nic mają ludzkie gadanie. Mogłoby się wydawać, że silne poczucie indywidualności zarówno u Wodnika jak i u Bliźniąt mogłoby spowodować problemy, ale jest wręcz przeciwnie. To tylko wzmacnia ich związek. Mogą spędzić cały dzień osobno, ale na koniec i tak będą kroczyć przez życie ramie w ramie, bo tak jest im po prostu najlepiej.

11. Ryby i Skorpion 

Oto przykład kolejnej niezwykłej pary. Czytanie w myślach? Nic trudnego! W ich związku nieporozumienia pojawiają się naprawdę rzadko, bo po prostu rozumieją się bez słów. Nie chodzi tu tylko o intelekt, który jest ważny dla obojga, ale także o ciągły głód poznawania siebie i rozumienia zarówno ciała, jak i duszy ukochanego.  Chcą wiedzieć o sobie wszystko, bo czują się odpowiedzialni za osobę, którą kochają. Namiętość jest u nich na bardzo wysokim poziomie, ale nie boją się romantyzmu niezależnie od tego, jak bardzo byłby kiczowaty w ich przekonaniu.

12. Skorpion i Rak  

Czasem gdy dwoje ludzi z pasją stara się stworzyć dobry związek, coś po prostu nie gra. Inaczej jest w przypadku, kiedy tych dwoje to Skorpion i Rak, wtedy droga do perfekcji jest naprawdę krótka. Intensywne emocje, które dzielą te dwa wodne znaki sprawiają, że współpraca w parze kwitnie. Karmią siebie nawzajem opowieściami o swoich pasjach i samym spełnianiem się w nich, co pozwala im rozumieć doskonale drugą osobę. Poza tym, czego można im pozazdrościć, mają naturalny system wspierania swojego ukochanego, co tylko wzmaga ich troskę i przeznaczenie.


 

źródło: Self.com


Lifestyle

Na te 10 rzeczy nikt nie musi dawać ci pozwolenia!

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
6 sierpnia 2016
Fot. Unsplash/Brooke Cagle / CCO
 

Choć jesteś dorosła, choć od dawna sama decydujesz o sobie i swoim życiu, wciąż znajdą się osoby, które wiedzą lepiej, służą dobrą radą, niepytani skomentują, podpowiedzą lub publicznie skrytykują twoje postępowanie. Są rzeczy, na które nikt nie musi dawać ci pozwolenia, nawet jeśli wydaje mu się, że jest zupełnie inaczej. Nie daj sobie wmówić, że na wszystko potrzebujesz zgody i akceptacji innych- sama jesteś sobie sterem, żeglarzem i okrętem na oceanie życia, i czy to wiatr w żagle czy wielki sztorm, to ty ostatecznie rozstrzygasz, jaki kurs obrać.

Smutek, złość, gniew

A gdy nie jest ci do śmiechu, gdy łapiesz tzw. doła albo ze złości do oczu cisną ci się łzy, to smuć się, złość, gniewaj i wywal z siebie złe emocje! Nie trzymaj ich w środku, bo stłamszone będą męczyć, gnieść i narastać, aż w końcu kumulacja będzie na tyle duża, że wybuchniesz w najmniej odpowiednim momencie. Nawet dorosłe dziewczyny i chłopaki czasami płaczą i nikomu nic do tego. Wiecznie pozytywni, szeroko uśmiechnięci i tryskający dobrą energią są co najmniej podejrzani.

Śmianie się

Promienny uśmiech jest ponoć najlepszą biżuterią każdej kobiety, a śmiech to wręcz samo zdrowie! Dotlenia organizm, zwalcza gnębiący nas stres, rozluźnia, pobudza mięśnie, dodaje energii i uroku. No dobra, może i powoduje, że zmarszczki mimiczne są nieco bardziej widoczne, ale w końcu wszystko ma swoją cenę. Nie pytaj o pozwolenie, nie słuchaj, że nie wypada w danym wieku, śmiej się głośno i całą sobą, gdy tylko masz ku temu okazję.

Ubieranie się według własnego gustu

Coco Chanel mawiała, że moda przemija, ale styl pozostaje. I tego się trzymaj! Ślepe podążanie za trendami i zmienianie garderoby co sezon, może zrobić z ciebie fashion victim, a z twojego domowego budżetu wielką czarną dziurę. Lepiej postawić na tzw. basics , czyli ciuchy, które każda kobieta w swojej szafie mieć powinna i dobierać do nich odpowiednie dodatki według własnego gustu i aktualnych trendów. Albo w ogóle się nie przejmować tym, co modne, trendy i dobrze widziane, a podczas zakupów kierować się wyłącznie własnymi upodobaniami i osobowością. Płynąć z prądem zawsze jest łatwiej niż pod prąd, ale nie zawsze warto.

Dobieranie sobie przyjaciół

W szkole naturalnym było nazywanie wszystkich z klasy kolegami i koleżankami, ale w dorosłym życiu na szczęście mamy nieco więcej do powiedzenia w tym temacie. Nie musisz oglądać się na dobre obyczaje, wymagania rodziców i sąsiedzkie koligacje, masz prawo przyjaźnić się z kim chcesz i wpuszczać do swojego kręgu znajomych tylko wybrane osoby. Oczywiście nadal pozostaje kwestia kultury, tolerancji i dobrych manier, ale bycie życzliwym i miłym to coś zupełnie innego niż przyjaźń.

Posiadanie (lub nie) dzieci

Wbrew temu co mówią, o co dopytują i na co nalegają, posiadanie dzieci lub ich brak to indywidualna sprawa każdej z nas. Dziecka nie można mieć dlatego, że partner naciska, teściowe proszą o wnuka, młodsza siostra ma już dwójkę, bo tak wypada albo żeby na starość mieć opiekę. To musi być świadomy wybór, odpowiedzialna decyzja i gotowość na wielkie zmiany w swoim życiu i nowe ustawienie priorytetów.

Realizowanie się zawodowo

Na działanie zgodnie z własnymi potrzebami i ambicją nikt nie musi dawać ci pozwolenia. Jeśli czujesz, że praca zawodowa to jest to, co daje ci szczęście, rozwój i inne profity, to śmiało realizuj się w tej dziedzinie. Mogą mówić, że karierowiczka, że egoistka, że Tokio, Paryż i awanse zamiast dużej rodziny, ale nic im do twojego życia! Niech każdy pilnuje swojego nosa i sam szuka swojej drogi do szczęścia.

Zmiany

Nie pytaj o zgodę, wszak powszechnie wiadomo, że kobieta zmienną jest i basta. Od zmiany fryzury, stylu ubierania się i przemeblowania w salonie, po rozstania z toksycznym partnerem, porzucenie męczącej nas pracy i przeprowadzkę na drugi koniec świata – sama decydujesz o tym jak, gdzie i z kim żyć, jesteś jedynym scenarzystą i głównym reżyserem własnego losu.

Rozstanie

Bo dzieci, bo wspólny dom, bo wspomnienia, bo kredyt jeszcze nie spłacony, bo jak to tak sama, bo co ludzie powiedzą, bo może da się jeszcze coś naprawić. Wszystkie te „bo” są ważne i warte przemyślenia zanim podejmiesz ostateczną decyzję, ale koniec końców o rozstaniu z partnerem zadecydujesz ty sama, twoje serce i wewnętrzne przekonanie. Rozstanie może być początkiem twojej nowej drogi, często lepszej, choć nie zawsze prostszej.

Wydawanie pieniędzy na przyjemności

Droga kawa, nowa para butów, kolacja w dobrej restauracji czy rodzinne wyjście do kina – pracujesz nie tylko na swoje utrzymanie, ale też i na przyjemności. Nie odczuwaj wyrzutów sumienia, jeśli od czasu do czasu wydasz pieniądze na coś służącego rozrywce i radości – jeśli twój budżet domowy nie zamienia się czarna dziurę to pozwól sobie na egoizm i odrobinę hedonizmu. Dla zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia to nawet wskazane!

Posiadanie marzeń

Choć głowa pełna marzeń i ideałów kojarzona jest z młodością, to nawet wtedy, gdy osiemnaste urodziny dawno za tobą, nie bój się marzyć i snuć fantazji o lepszym życiu i pozytywnych zmianach. Mało tego- nie bój się swoich marzeń spełniać! Człowiek bez marzeń jest jak martwy za życia, wewnętrznie smutny i bez celu, więc nie pytaj o pozwolenie, nie oglądaj się na innych i walcz o to, czego pragniesz!


Lifestyle

Garść faktów dotyczących seksu, których mogłaś nie znać

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
5 sierpnia 2016
Fot. iStock/AleksandarNakic

Seks… Słowo bezwarunkowo kojarzące się ze spełnieniem i przyjemnością. Szczególnie ważny i piękny w związku z partnerem, któremu kobieta może zaufać i który będzie chciał słuchać i rozmawiać na temat jej potrzeb. Sporo wiemy o nim, nie są nam obce także najdziwniejsze pozycje i gadżety, które mają za zadanie ułatwić osiągnięcie orgazmu. A seks jest tak samo fajny, jak i zaskakujący z wielu powodów. 

Myślisz, że o seksie wiesz wszystko? Sprawdź informacje, które mogą cię mocno zaskoczyć

1. Im większa namiętność, tym większa płodność

Starasz się o dziecko? Ta informacja może cię ucieszyć. W męskim nasieniu podczas stosunku znajduje się przeciętnie około 250 milionów plemników. A ilość nasienia wzrasta nawet o o 50% podczas intensywnego pobudzenia podczas bardzo namiętnego seksu. Co ważne, takie pieszczoty pozytywnie wpływają na jakość nasienia. Szacuje się, że przeciętny mężczyzna produkuje w trakcie swojego życia prawie 53 litry spermy! A żeby podwoić liczbę mieszańców naszej planety, wystarczyłaby ilość plemników zgromadzona w jednej kapsułce leku przeciwbólowego.

2. Orgazm nie dla każdego

Aż trudno w to uwierzyć, ale 55% Polek udaje swoje orgazmy… Dzieje się tak z wielu powodów – jesteśmy zmęczone i nie chcemy przeciągać męczącej zabawy, seks nas nudzi, a partner przestaje pociągać, a niektóre z nas nie potrafią osiągnąć orgazmu z powodów zdrowotnych lub psychicznych. Jeszcze inne osiągają satysfakcję seksualną tylko podczas masturbacji. Dla odmiany, 74% mężczyzn zawsze doznaje orgazm podczas uprawiania seksu, a 23% prawie zawsze.

3. Seks surogatka najlepszą terapeutką

Jak się okazuje, terapia mająca na celu naprawę relacji między partnerami lub ułatwienie pokonania osobistych problemów, może przybierać różne formy. Seks surogatka to kobieta, która za pieniądze uprawia seks z mężczyznami oraz kobietami, pomagając znaleźć dla nich rozwiązanie seksualnych problemów. Nie należy mylić tej profesji z prostytucją.

4. Sexsomnia domeną mężczyzn

To dziwnie brzmiące określenie jest terminem użytym do określenia ludzi aktywnych seksualnie podczas snu. Najczęściej podatni są na sexomnię podczas snu mężczyźni, z których aż 80% masturbuje się w wyniku marzeń sennych, lub na w półśpiąco wciąga w swoje zabawy partnerkę.

5. Męskie nasienie jest bogate w składniki odżywcze

Co prawda nie wszytskie kobiety myślą o męskim nasieniu w kontekście jego składu, ale warto wiedzieć co się w nim kryje. Sperma kryje w sobie  ponad 30 składników m.in.: fruktozę, kwas askorbinowy, kwas cytrusowy, azot, witaminę B12 i mnóstwo soli i enzymów.

6. Wśród najlepszych kochanków prym wiodą…

Ankieta przeprowadzona w różnych krajach wykazała, że najlepszymi kochankami są Włosi. Przedstawiciele innych nacji otrzymali również oceny za poniższe cechy:

  • Niemcy są najgorszymi kochankami –  w łóżku myślą tylko o sobie
  • Turcy – strasznie się pocą, co przeszkadza kobietom
  • Szwedzi -zbyt szybko finiszują
  • Duńczycy – za ostrzy
  • Amerykanie – za bardzo dominują
  • Brytyjczycy – odpychają ze względu na otyłość
  • Rosjanie – mają za dużo owłosienia

7. Liczy się grubość, nie długość

Panowie nie powinni mieć wielkich kompleksów, na punkcie mniejszych penisów. Zgodnie z ankietą przeprowadzoną wśród wśród studentek ustalono, że 90% kobiet ma większą satysfakcje ze stosunku, jeśli penis ma większy obwód, a nie, jak obstawiają mężczyźni – długość. Uwaga! 85% kobiet jest całkowicie zadowolonych z rozmiarów penisa partnera.

8. Sex niczym walium

11% mężczyzn przyznaje, że głównym motywatorem do seksu jest chęć rozładowania napięcia spowodowanego pracą. Zgodnie z wynikami badań, seks jest aż dziesięciokrotnie skuteczniejszym środkiem kojenia napięcia nerwowego niż walium. A nad innymi lekami ma podstawową przewagę – można go przyjmować bez recepty.

9. Wiek nie gra roli

Około 25% par w wieku powyżej 75 lat jest nadal aktywnych seksualnie, a  jedna trzecia kobiet powyżej 80 roku życia wciąż prowadzi aktywne życie seksualne.

10. Sen tuż „po”

Nie obrażajcie się na partnerów, gdy zaraz po seksie odpływają do krainy snu. W czasie orgazmu mózg mężczyzny produkuje różne hormony, w tym prolaktynę, która wyzwala w nim poczucie zmęczenia, stąd obezwładniająca senność.


 

źródło: kobieta.dziennik.plwww.msfera.plwww.topnaj.pl


Zobacz także

Wzruszający list staruszki z prośbą o… przyjaźń! To pokazuje, jak ważny jest dla nas drugi człowiek

11 cech, które świadczą o tym, że jesteś wilkiem w stadzie owiec

Świąteczna reklama, która wzrusza do łez… Tak, dziś potrzebujemy takich przekazów jeszcze bardziej