Go to content

Bebiko – poznaj markę, która cieszy się zaufaniem mam

1, 2, 3, 4, 5, PRO+, AR oraz HA – Bebiko od lat produkuje mleko dla dzieci od pierwszych dni życia do kilku lat. Nie zapomina przy tym o alergikach, delikatnych brzuszkach i ulewających maluszkach. Dla nich ma mleka specjalistyczne. Przyglądamy się zatem bliżej polskiej marce Bebiko.

Kilka słów o Bebiko

Karmienie dziecka piersią jest najwłaściwszym sposobem karmienia maluszków, jednak są sytuacje, kiedy potrzebne jest mleko modyfikowane. Powinno ono być jak najlepiej dopasowane do potrzeb żywieniowych dziecka. Dobrym wyborem jest Bebiko, czyli firma znana już od dziesięcioleci, która opiera się na nowoczesnych recepturach. Mleko Bebiko jest w dostępne w kartonowych opakowaniach oraz w puszkach z charakterystycznym logo – dwoma połączonymi ze sobą sercami. Dodatkowo znajdziemy na nich takiego hasła, jak „szczęście maluszka zaczyna się od brzuszka” czy „z delikatnością dla brzuszka”.

Mleko początkowe i następne, czyli jakie serie oferuje Bebiko?

Marka Bebiko oferuje mleka modyfikowane dla każdego dziecka – od noworodka aż do kilkulatka. Wszystkie są podzielone na pięć grup wiekowych. Pamiętajmy, że mleka te mogą być spożywane bezpośrednio z butelki ze smoczkiem, jak i z otwartego kubeczka.

0-6 miesięcy

Mleko początkowe dla niemowląt to jedyny ich pokarm przez kilka miesięcy. Ważne jest więc, by dostarczało ono niezbędnych składników odżywczych. W tej kategorii mamy Mleko Bebiko 1 NUTRIflor Expert w formie standardowej oraz w płynie (jako 200-mililitrowy produkt gotowy do spożycia), a także mleko Bebiko PRO+ 1, przeznaczone dla delikatnych brzuszków.

7-12 miesięcy

Po przekroczeniu przez dziecko magicznej granicy pół roku, kiedy to przychodzi czas rozszerzania diety, głównym pokarmem może być: Bebiko 2 NUTRIflor Expert klasyczne albo z kleikiem ryżowym, a także Bebiko PRO+ 2.

13-24 miesiące

Powyżej roku dzieci jedzą już standardowe posiłki, więc mleko jest bardziej dodatkiem aniżeli wyłącznym składnikiem diety. Mamy zatem Bebiko Junior 3 NUTRIflor w wersji klasycznej, z kleikiem ryżowym oraz o smaku waniliowym, a także Bebiko PRO+ 3.

25-29 miesięcy

Po drugich urodzinach, jeśli dziecko dalej chce pić mleko, ma do wyboru Bebiko Junior 4 NUTRIflor klasyczne bądź z kleikiem ryżowym.

30+ miesięcy

Ostatnim mlekiem jest zaś Bebiko Junior 5 NUTRIflor. Zaleca się podanie dziecku dwóch porcji dziennie po 200 mililitrów każda. To mleko zaspokaja dzienne zapotrzebowanie na wapń, witaminę D, jod oraz żelazo.

Mleka specjalistyczne od Bebiko

Poza wyżej wymienionymi produktami Bebiko mamy jeszcze kilka rodzajów mleka specjalistycznego – w przypadku kolek i zaparć, ulewania oraz dla alergików. To Bebiko Comfort Nutriflor EXTRAcare, Bebiko AR NUTRIflor EXTRAcare oraz Bebiko HA1 NUTRIflor EXTRAcare bądź Bebiko HA2 NUTRIflor EXTRAcare.

To ważne

Na koniec jeszcze kilka słów o przechodzeniu z karmienia dziecka jednym mlekiem na drugie, na przykład z Bebiko 2 na Bebiko 3. Polecane jest stopniowe jego wprowadzanie. W jaki sposób? Otóż z każdym posiłkiem zmniejszamy nieco ilość proszku Bebiko 2, zwiększając równocześnie ilość proszku Bebiko 3. Wówczas brzuszek będzie miał czas na przyzwyczajenie się do nowej mieszanki, a cały proces przejdzie łagodnie i bez stresu.

Co ciekawe, pamiętajmy jeszcze, że mleko możemy wykorzystać również do przygotowania innych posiłków. Przyda się do kleiku, kaszki, puddingu, budyniu, owsianki, koktajlu, a nawet do naleśników.

Podsumowując, Bebiko to marka, która nie bez przyczyny cieszy się dużym zaufaniem mam, a przy tym smakuje maluszkom.