Go to content

Szczoteczka soniczna do twarzy – skuteczne mycie twarzy!

W ostatnim czasie szczoteczka soniczna odmieniła jakość mycia twarzy. Producenci zapewniają, że jest ona w stanie dogłębnie oczyszczać skórę, czego nie jesteśmy w stanie zrobić manualnie! Pielęgnacja z tym małym urządzeniem staje się niezwykle łatwa i przyjemna. W tym artykule odpowiemy na częste pytania, czyli czy szczoteczka soniczna jest dla każdego, czy jest bezpieczna i na co zwrócić uwagę przy jej wyborze!

Szczoteczka soniczna do twarzy – co potrafi?

Jest to urządzenie, które wykorzystuje technologię soniczną do oczyszczania skóry. Można jej używać do usuwania zanieczyszczeń, zaskórników i resztek makijażu. Szczoteczka jest wyposażona w różnej gęstości silikonowe wypustki, aby dostosować się do poszczególnych obszarów twarzy, również tych mniej dostępnych. Zazwyczaj tego typu urządzenie stworzone jest z wysokiej jakości silikonu i posiada dodatkową funkcję masażu z odwrotnej strony. Dzięki takim zabiegom skóra staje się bardziej ukrwiona. Szczoteczka dokładnie oczyści twarz ze zbędnego sebum, martwego naskórka. Pozostawia cerę gładką i odświeżoną.

Czy szczoteczka do twarzy jest bezpieczna?

Jest to generalnie urządzenie bezpieczne dla większości ludzi, jednak osoby ze stanami zapalnymi lub chorobowymi skóry (takimi jak zapalenie mieszków włosowych) powinny unikać ich stosowania. Szczoteczka soniczna do oczyszczania twarzy to urządzenie, które wykorzystuje wibracje i fale dźwiękowe. Zazwyczaj ma ona tysiące obrotów na minutę, dzięki czemu jest znacznie bardziej skuteczna niż manualne metody mycia twarzy. Dodatkowo soniczne szczoteczki do twarzy są często wodoodporne, co czyni je idealnymi do stosowania pod prysznicem lub w wannie. Przykładem jest szczoteczka soniczna marki BAFFS ładowana indukcyjnie.

Szczoteczka soniczna do twarzy jak często używać?

Wszystko jest zależne od rodzaju cery jaki posiadasz. Generalnie tego typu urządzenie może być stosowane nawet codziennie. Jeśli jednak posiadasz cerę wrażliwą może okazać się, że warto będzie używać szczoteczki 2-3 razy w tygodniu. Soniczne szczoteczki do twarzy są delikatne i skuteczne, i mogą być używane do każdego typu cery. Często szczoteczka posiada również funkcję masażu od strony gładkiej, bez wypustek. Tego typu masaż twarzy można przeprowadzać codziennie z użyciem odpowiedniego preparatu bazującego na składnikach aktywnych. Zastanów się indywidualnie jakie masz potrzeby i stopniowo wprowadzaj szczoteczkę do pielęgnacji. Zacznij 1-2 razy w tygodniu, a następnie zwiększaj częstotliwość.

Jaką wybrać szczoteczkę soniczną do twarzy?

Warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów szczoteczki, szczególnie teraz kiedy to urządzenie jest niezwykle popularne, a jego ceny zaczynają się na 15 zł., a kończą na 1,5 tys. zł. Na co, więc zwrócić uwagę według nas? Po pierwsze, czy silikon włosia, z którego jest stworzona szczoteczka jest hipoalergiczny i wysokiej jakości, tylko taki zapewnia nam odpowiednie oczyszczanie. Po drugie – wodoodporność, jeśli nie jest ładowana indukcyjnie, to przynajmniej czy ma odpowiednio zbudowany otwór na kabel usb, który się zasysa. Ilość obrotów i poziomy ich regulacji, im więcej obrotów tym efektywniejsze oczyszczenie skóry twarzy czy przeprowadzenie demakijażu. Pozostaje jeszcze kwestia naszych oczekiwań, ponieważ jeśli szukamy tylko oczyszczenia to wystarczy zwrócić uwagę na powyższe. Jeśli jednak jesteśmy bardziej wymagający i poszukujemy rozbudowanych funkcjonalności z łatwością znajdziemy szczoteczkę również z funkcją fototerapii, która pozwoli zmniejszyć wypryski, lepiej się wchłaniać serum do głębokich warstw skóry, odmłodzi. Wspomniana szczoteczka z fototerapią BAFFS posiada tego rodzaju tryby.

Podsumowując, bezdyskusyjnie szczoteczka do mycia twarzy jest innowacyjnym urządzeniem do oczyszczania. Dobra szczoteczka pozwoli dotrzeć do trudno dostępnych przestrzeni, utrzymać w czystości skórę, usuwać martwy naskórek oraz pozbyć się poszerzonych porów. A jakie są efekty pielęgnacyjne? Skóra staje się gładka, napięta i zyskuje na długo promienny wygląd. Zachęcamy do przetestowania tego genialnego urządzenia, bo w końcu jest to produkt dla każdego!