Go to content

Znaki zodiaku, którym szczególnie należy się odpoczynek od pracy i obowiązków

Ten, kto pracuje na co dzień, jest w stanie naprawdę docenić chwile wolne od pracy. Swoboda, relaks i odpoczynek to jest coś, czego potrzebujemy wszyscy. Nadmiar obowiazków i brak odpoczynku może prowadzić do obniżenia nastroju, gorszego samopoczucia, a także problemów ze zdrowiem.  

I to zmęczenie nie zawsze zależy od rodzaju wykonywanego zawodu, ilości posiadanych dzieci i obowiązków domowych, czy kilometrażu, który trzeba pokonać w drodze do pracy. Na powody do skorzystania z należnego wypoczynku można spojrzeć nieco inaczej, z przymrużeniem oka. Bo przecież na to, czy kochamy pracować i zatracamy się swojej pracy, czy też wolimy spędzać czas z książką w ręku, jest wpisane w nasze charaktery. A charaktery mogą zależeć od znaku zodiaku, jaki patronuje każdemu z nas.

Sprawdźcie, czy wasz znak zodiaku znajduje się na liście osób, któym szczególnie należy się odpoczynek.


źródło:  www.ofeminin.pl 

 

Fot. iStock / Artemisia1508

1/5 Baran (21.03 – 19.04)

Osoby spod znaku barana są pracownikami, którzy wręcz uwielbiają trudne zadania i chętnie skupiają się na tym, co jest do zrobienia. Pną się po szczeblach kariery nie ukrywając swoich ambicji. Są bardzo pracowici i nie żałują czasu na realizowanie kolejnych celów. To jednak może powodować konieczność zwolnienia obrotów. Przyszedł czas na przerwę, by bez żalu odpocząć.

Fot. iStock / Artemisia1508 Fot. iStock / Artemisia1508

2/5 Panna (24.08 – 22.09)

Panna to kolejny ambitny i skory do intensywnej pracy znak zodiaku. Panny uwielbiają szybko i prężnie działać. Wtedy, kiedy już zaczynają projekt, oddają się mu bez reszty. I to dotyczy zarówno pracy zawodowej, jak i przebywania z dziećmi, czy spędzania wspólnego czasu z partnerem. Pannie zdecydowanie przyda się relaks.

Fot. iStock / Artemisia1508

3/5 Waga (23.09 – 22.10)

Waga to znak zodiaku, który powinien umieć znaleźć równowagę pomiędzy pracą a odpoczynkiem. Jednak rzadko tak się dzieje, bo Wagi mają w zwyczaju bardzo angażować się w swoje zadania. Wtedy zupełnie zapominają o tej drugiej części życia, czyli o relaksie. Bardzo często towarzyszy im stres i pośpiech, bo chcą wszystko zrobić naraz, a czasem trzeba pewne rzeczy odłożyć na później.

Fot. iStock / Artemisia1508

4/5 Strzelec (22.11 – 21.12)

Osoba spod znaku Strzelca nie boi się wyzwań i bez zawahania można go określić mianem pracoholika. Strzelec bierze na siebie więcej obowiązków niż jest w stanie udźwignąć i dopiero po czasie okazuje się, że to ponad jego siły. Nigdy nie odmawia pomocy przy realizacji projektów, więc postrzegani są jako najlepsi pracownicy, ambitni, niezawodni i lojalni. Jednak taka gotowość do poświęceń sprawia, że po dłuższym czasie Strzelec czuje się bardzo przeciążony i przestaje pracować efektywnie. Strzelec szczególnie potrzebuje czasu tylko dla siebie.

Fot. iStock / Artemisia1508

5/5 Koziorożec (22.12 – 19.01)

Koziorożec ma tendencję do odkładania swojego urlopu na później, bo tak głęboko tkwi w wirze obowiązków, że nawet nie myśli o odpoczynku. Pracuje od rana do późnego wieczora, a gdy dzień się kończy, pada nieprzytomny na łóżko. Koziorożce są bardzo pracowite i bardzo ambitne, ale bez żalu powinny wykorzystać kilka dni urlopu na naładowanie swoich baterii.