Go to content

Ziemia, woda, ogień czy powietrze? Sprawdź, jakim jesteś żywiołem

Choć astrologię i horoskopy traktujemy z przymrużeniem oka, czasem chwila poświęcona na niewinną zabawę może mocno podbudować. Bo dlaczego by nie wyłuskać z tych wszystkich gwiezdnych „cudów” czegoś, co wzmocni nasze poczucie własnej wartości, rozbawi lub zwyczajnie sprawi, że na chwilę porzucimy szablonowe myślenie o sobie, świecie, możliwościach.

Zastanawialiście się, jakim jesteście astrologicznym żywiołem i co dobrego może to oznaczać? Zadanie na dziś, żeby dobrze przeżyć weekend – znajdźcie swój żywioł i zobaczcie, co fajnego się w nim ukrywa. Pomyślcie, jak to, co „zapisane w gwiazdach” możecie wykorzystać dla siebie.

PS: Tylko żadnego marudzenia, że „nudne” albo „a ja chciałam coś innego” 😉 , pobudzamy kreatywność. Napiszcie, czy opisy waszych żywiołów zgadzają się z rzeczywistością.

Ziemia: Byk, Panna, Koziorożec

Woda: Rak, Skorpion, Ryby

Ogień: Baran, Lew, Strzelec

Powietrze: Bliźnięta, Waga, Wodnik


Na podstawie: przewodnikduchowy.pl

1/4 Ziemia

Znaki żywiołu ziemi to: Byk, Panna, Koziorożec

Solidność i stabilizacja. Tak można opisać ziemię i osoby reprezentujące ten żywioł.

Ziemi można dotknąć, zobaczyć ją, przewidzieć, co się z nią zdarzy w najbliższym czasie. jest swego rodzaju fundamentem i pewnością.

Znaki spod tego żywiołu charakteryzuje pragmatyczność i materializm (również ten pozytywny!). Są stabilni  i bardzo solidni – niezawodni. Jeśli twoim żywiołem jest ziemia, oznacza to, że nie można ci zarzucić niezdecydowania czy przezroczystości. Jesteś dość konserwatywna w swoich wyborach, lubisz stałość i niechętnie przeprowadzasz w swoim życiu rewolucje.

Bywasz zaborczy. Nie masz w sobie potrzeby zbytniego analizowania i zgłębiania problemów czy wyzwań.

2/4 Woda

Znaki żywiołu wody to: Rak, Skorpion, Ryby

Intuicja i emocje. Woda z pozoru łagodna może szybko zmienić swoje oblicze. Ta umieszczona w zbiorki wydaje się niegroźna i pod kontrolą, ta nieograniczona jest potęgą.

Podobnie jest osobami reprezentującym ten żywioł. To osoby bardzo emocjonalne, często nieprzewidywalne w swoich uczuciach. jak woda nie uznają barier, mogą dostać się kropelka po kropelce w najmniejsze szczeliny. Lubią zagłębiać się i drążyć 😉 .

Jeśli jesteś żywiołem wody poradzisz sobie w każdej sytuacji i warunkach. Dobrze funkcjonujesz w grupie. Cechuje cię również wrażliwość i empatia.

3/4 Ogień

Znaki żywiołu ognia to: Baran, Lew, Strzelec

To z pozoru niebezpieczny żywioł, jednak oswojony i traktowany z szacunkiem może uratować życie i bardzo pomóc człowiekowi. Ogrzeje i pomoże nakarmić, ale może również niszczyć i odbierać życie, gdy wymknie się spod kontroli.

Osoby spod znaku ognia są bardzo dynamiczne. Nie znoszą stagnacji i niewoli. Mają silnie rozwiniętą intuicję i mocno ufają swojemu instynktowi. Tak jak ogień, muszą wciąż docierać do nowych miejsc, rozprzestrzeniać się, poznawać nowe obszary.

Do nowych wyzwań podchodzą entuzjastycznie, chętnie ryzykują. Lubią stawiać na swoim, nie zważają na przeszkody na swojej drodze. Są zdecydowane, zadziorne i  impulsywne.

4/4 Powietrze

Znaki żywiołu powietrza to: Bliźnięta, Waga, Wodnik

Powietrze jest oczywiste i tajemnicze jednocześnie. Jest wszędzie, a jednak nie można go zobaczyć czy dotknąć.

Osoby spod tego znaku postrzegane są, jako myśliciele. Lubią spędzać czas na oglądaniu świata z innej perspektywy. Podobno cechuje ich prawdziwa plątanina myśli. Jednak dzięki swoim analizom, obserwują świat z lepszej perspektywy. Mają szerokie horyzonty.

Powietrze doskonale uzupełnia się z pozostałymi żywiołami – jest im potrzebne, dobrze z nimi współgra.

Najmocniejsza strona to mądrość i inteligencja. Często spotykają się z powierzchownym niezrozumieniem.