Wałek jadeitowy to niewielkich rozmiarów prosty przyrząd, który okazał się kosmetycznym hitem. Zagościł w wielu domach, pomagając uporać się z nieestetycznymi cieniami i workami pod oczami oraz opuchlizną twarzy. Można go stosować regularnie lub doraźnie na dzień dobry i dobranoc, ciesząc się efektami. Czym jest i w jaki sposób działa wałek jadeitowy?
Skóra twarzy wymaga odpowiedniej pielęgnacji, ale czasem nawet najlepsze kosmetyki nie przynoszą takiego efektu, jak dodatkowe zastosowanie różnych gadżetów. Jednym z nich jest wałek jadeitowy, który już od pewnego czasu cieszy się dużym zainteresowaniem i kobiety chętnie po niego sięgają.
Czym jest wałek jadeitowy?
Wałek jadeitowy, czy też roller, to przyrząd, któremu przypisuje się o właściwości odmładzające. W chinach i innych azjatyckich krajach jest on znany od wieków i chętnie stosowany za względu na wiarę we właściwości energetyczne jadeitu, oraz jego wpływ na wygląd skóry twarzy i ciała.
Jadeit określany jest mianem kamienia młodości, ale Azjaci przypisują mu także zdolność do łagodzenia bólów kręgosłupa, leczenia niepłodności i migreny. Według przekonań poprawia pracę układu pokarmowego i odpornościowego, wspiera leczenie chorób nerek i wątroby. Zgodnie z przypisywanymi mu właściwościami, jadeit wspiera leczenie depresji, poprawia humor, ułatwia zasypianie i podnosi jakość snu.
Jak wygląda wałek jadeitowy? To wyjątkowo prosta konstrukcja, czyli rączka z jedną lub dwiema końcówkami do masażu twarzy i ciała. Mniejsza końcówka dedykowana jest trudno dostępnym miejscom do masażu, takim jak nasada nosa czy obszar pod oczami, natomiast większą można zastosować do innych części twarzy i ciała. Aby roller zadziałał, wystarczy w odpowiedni sposób przesuwać go po skórze.
Jak działa wałek jadeitowy?
Rzeczywiście stosowanie wałka jadeitowego może przynieść widoczne efekty, o ile stosuje się go regularnie. Masaż schłodzonym w lodówce rollerem poprawia krążenie krwi i limfy, co poprawia dotlenienie i odżywienie tkanek. Stosowanie go zmniejsza worki pod oczami i opuchliznę, zamyka pory, ogranicza ilość wydzielanego sebum. Masaż rollerem jadeitowym sprawia, że cera wygląda świeżo, promiennie. Jest on nieocenioną pomocą w przywracaniu skóry do normalności po zarwanej nocy, gdy opuchlizna i cienie stają się jej znakiem rozpoznawczym. Osoby stosujące go regularnie przez długi czas chwalą roller za działanie poprawiające jędrność skóry. Można zauważyć również jego uspokajające i relaksujące działanie w trakcie masażu.
Jak masować przy pomocy wałka jadeitowego?
Aby przystąpić do masażu rollerem jadeitowym, w pierwszej kolejności należy dokładnie oczyścić twarz z zanieczyszczeń. Gdy skóra jest już czysta, roller wyjmij z lodówki i zacznij nim wykonywać niespieszne i delikatne ruchy od wewnątrz twarzy na zewnątrz. Najpierw ruch poprowadź:
- od linii żuchwy aż do skroni;
- kolejno od nosa aż po uszy;
- następnie od nosa w dół aż do linii brody;
- kolejno przejdź do czoła, przesuwając roller od środka na boki, oraz od linii włosów do brwi;
- przejdź do szyi, ruchem od linii brody w kierunku obojczyków.
Pamiętaj, by każde przesunięcie rollera po skórze powtarzać trzykrotnie. Nie wolno dociskać końcówki na siłę do skóry. Jeśli masz ochotę na bardziej relaksujące wydanie masażu, lub masz suchą skórę, sięgnij po niewielką ilość olejku odpowiedniego do rodzaju skóry. Po masażu wałek oczyść wodą z mydłem i dokładnie osusz. Zachowanie higieny jest bardzo ważne, ponieważ brudny roller może stać się siedliskiem bakterii, które przy kolejnym masażu ponownie znajdą się na skórze i mogą przyczynić się do powstania na niej niedoskonałości.
Regularne stosowanie wałka jadeitowego przyniesie znacznie lepsze efekty, niż sięganie po niego jedynie w chwilach konieczności.
Wałek jadeitowy czy kwarcowy? Który wybrać?
Roller wykonany z jadeitu to nie jedyna propozycja na poprawę wyglądu skóry twarzy. Równie popularny, a często stosowany zamiennie jest wałek z kwarcu. Właściwości obu kamieni są podobne, ale ich cechy różnią się od siebie.
Wybierając odpowiedni wałek należy pamiętać, ze jadeit jest bardzo twardy i odporny na zarysowania i uszkodzenia. Kwarc jest bardziej kruchy, a jego upadek może zakończyć żywot rollera. Nieco inna jest również ich pielęgnacja. Jadeit można myć pod bieżącą wodą z mydłem, natomiast kwarc należy czyścić przy użyciu zwilżonej ściereczki i dokładnie go wysuszyć. Raz na jakiś czas zaleca się wałek kwarcowy pozostawienie na słońcu, co ma dobrze wpływać na zachowanie jego właściwości. Ponieważ wałek jadeitowy i kwarcowy wpływają w podobny sposób na skórę, to kwestia pielęgnacji samego wałka powinna zostać wzięta pod uwagę przy wyborze.
Roller jadeitowy — cena
Jaka jest cena za roller jadeitowy? I tu informacja jest krzepiąca, ponieważ można go kupić w cenie poniżej 50 zł, choć są oczywiście i droższe. To zależy głównie od tego, czy roller posiada jedno-, czy dwustronną końcówkę, oraz od jakości samego kamienia.
FB/ohmepl