Go to content

Chcesz mieć płaski brzuch? Unikaj tych 9 rzeczy

Płaski brzuch to marzenie wielu, o ile nie wszystkich kobiet. Nie musi być wybitnie umięśniony, ale miło jest założyć spodnie tak, aby żadna oponka z nich nie wyskakiwała. Płaski brzuch pozwala na swobodę i dobre samopoczucie w ubraniu, zwiększa pewność siebie, warto więc umieć o niego zadbać.

W przypadku, gdy nie musicie się odchudzać, a chciałybyście jedynie łatwiej zadbać o brzuch by pozostał płaski, omijajcie te rzeczy:


źródło: brightside.me

guma do żucia Fot. iStock / JohanJK

1/9 Żucie gumy

Wbrew pozorom, ten niewinny nawyk może negatywnie wpływać na brzuch. Chodzi o to, że żucie gumy powoduje nadprodukcję kwasu żołądkowego i w rezultacie pojawia się głód, a wraz z nim większa ilość zjedzonych kalorii.

Fot. iStock / Anna-Ok

2/9 Sól

Lubimy dobrze doprawione potrawy, ale nadmiar soli (a także cukru) jest bardzo zdradliwy. Cukier to oczywiście puste kalorie, natomiast sól zawiera sód, który podnosi ciśnienie oraz zatrzymuje wodę w organizmie powodując obrzęki, na czym cierpi również wygląd brzucha.

Fot. iStok / tycoon751

3/9 Produkty z "cukrem zastępczym"

Bezcukrowe produkty, czyli te, które zamiast rafinowanego, szkodliwego cukru, zawierają jego zamienniki,wbrew pozorom nie służą obwodowi talii. Np. słodziki mogą sprzyjać tyciu, ponieważ poza smakiem nie przynoszą oczekiwanej przez organizm dawki kalorii. W związku z tym szybko odczuwamy głód i najczęściej sięgamy po kaloryczne przekąski. Uwaga również na takie słodycze, ponieważ zastąpienie cukru zamiennikiem powoduje zwiększenie w składzie tłuszczu lub innych składników, aby produkt miał smak zbliżony do prawdziwego.

Fot. iStock /

4/9 Smażone ziemiaki

Czyli chipsy, frytki i ziemniaki z głębokiego tłuszczu nie powinny zbyt często gościć na talerzach. Ziemniaki podczas smażenia niczym gąbka pochłaniają ogromną ilość tłuszczu, w którym się znajdują. Co gorsza, za jednym posiedzeniem można zjeść zbyt duże ilości tego typu przysmaków.

Fot. iStock / gradyreese

5/9 Alkohol

Najczęściej sięgamy po nie okazjonalnie, ale gdy zdarza się to częściej, szkodzimy swojej figurze. Nie licząc dostarczenia z alkoholem sporej liczby pustych kalorii, picie zwiększa apetyt i dezorientuje tę część mózgu, która jest odpowiedzialna za uczucie sytości. W ten sposób pijemy więcej i częściej podjadamy przy tym, tracąc kontrolę nad ilością spożywanych kalorii.

Fot. iStock / mihailomilovanovic

6/9 Piwo i napoje bezalkoholowe

Jeśli myślicie, że bezalkoholowa wersja piwa będzie łaskawa dla brzucha, to jesteście w błędzie. Piwo bezalkoholowe najczęściej nadal zawiera niewielkie ilości alkoholu, poza tym, że jest zdrowsze, jest podobnie kaloryczne, jak tradycyjny trunek.

7/9 Majonez

Jest wielu miłośników jajek czy sałatek z tym pysznym, ale zdradliwym dodatkiem. Majonez może zawierać nawet 80% tłuszczu i o wiele zdrowiej jest z niego zrezygnować zupełnie lub zastąpić go lekkim jogurtem.

Fot. i Stock / TheCrimsonMonkey

8/9 Fast foody

O fatalnym wpływie na sylwetkę ociekających tłuszczem fast foodów nikogo nie trzeba przekonywać. Kalorie, kalorie i jeszcze raz kalorie — tego żaden brzuch nie wybaczy.

energia Fot. Pixabay / <a href=”https://pixabay.com/pl/fasola-str%C4%85czkowych-%C5%BCywno%C5%9Bci-bia%C5%82ka-1001032/”target="_blank">jan_nijman</a> / <a href="http://bit.ly/CC0-PD”target="_blank">CC0 Public Domain</a>\n

9/9 Wzdymające warzywa

Fakt, są skarbnicą wielu witamin i substancji potrzebnych organizmowi do prawidłowego działania. Niestety powodują przykry skutek uboczny, czyli wzdęcia. Szczególnie niesprzyjające płaskiemu brzuchowi są warzywa strączkowe i kapustne, a także kasza.