Lifestyle

„Bardzo proszę, drogi Google”, czyli jak babcia w Internecie odpowiedzi szukała

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
18 czerwca 2016
Fot. iStock/ukrainec
 

To historia w sam raz na ciepłe, letnie popołudnie. Pewnie w ogóle nie wyszłaby na jaw gdyby nie zamieszczony na Twitterze wpis Bena, wnuczka pewnej 86-letniej Brytyjki. Post stał się w rekordowym tempie bardzo popularny, a babcią Bena zainteresowały się media na całym świecie. Dlaczego?  

Któregoś popołudnia, kiedy Ben odwiedził swoją babcię May Ashworth, zobaczył na ekranie jej komputera otwartą wyszukiwarkę Google. Seniorka wpisała w niej zapytanie o następującej treści: „proszę przetłumacz te rzymskie cyfry mcmxcviii, dziękuję”. Z czego wynikała ta niecodzienna uprzejmość? Okazuje się, że May, która z Internetu korzysta raczej sporadycznie (tym razem chciała sprawdzić w którym roku wyprodukowano pewien film) sądziła, że na jej pytanie odpowiadają jej prawdziwe osoby, siedzące gdzieś przy komputerze, w centrali firmy Google.

Wzruszony i rozbawiony Ben zrobił zdjęcie ekranu laptopa May i umieścił je w Internecie. W ten sposób jego babcia stała się sławna na całym świecie, a do wnuczka odezwały się media z wielu krajów. Brytyjski Google zaś stanął na wysokości zadania i na tweeta Bena zareagował również na Twitterze wpisem: „Kochana Babciu! Mamy nadzieję, że masz się dobrze. W świecie miliardów wyszukiwanych fraz sprawiłaś, że się uśmiechnęliśmy. Och, i to, czego szukałaś, znaczy 1998. Dziękujemy”.

Uprzejmość popłaca, a dobre maniery są zawsze w cenie, pamiętajcie o tym ;).

Źródło: theguardian.com.uk


Lifestyle

Weź odpowiedzialność za to, co oswoiłeś. Nie łam psiego serca

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
18 czerwca 2016
Fot. Screen / FACEBOOK
 

Psie serca są wierne i wdzięczne, te ludzkie – nie zawsze. W sezonie wakacyjnym przekonujemy się o tym aż nazbyt często: w schroniskach rośnie liczba zwierzaków porzuconych przez właścicieli, w lasach znajdywane są przywiązane do drzew szczeniaki, które się znudziły i dorosłe psy, których już nikt nie kocha.

Ten film nie wymaga zbyt wielu słów. Może tylko przypomnienia, że trzeba brać odpowiedzialność za to, co się oswoiło.  Obejrzyjcie ten filmik i pomyślcie o naszych „braciach mniejszych”. Nie tylko przez chwilę. One by was nie opuściły.


Lifestyle

„Wyleciałaś z gniazda, które Tobie wiłam odkąd tylko pod koniec pewnego słonecznego czerwca odkryłam, że moje marzenie – Ty – jesteś we mnie”. Akcja „List do dziecka”

Listy do redakcji
Listy do redakcji
18 czerwca 2016
Fotomontaż istock / Pixabay CC0

Kochana Lileczko,

Dzisiaj wychodzisz za mąż. Z jednej strony jestem najszczęśliwszą osobą na świecie, bo Twoje szczęście jest moim szczęściem, z drugiej strony cała drże i ściska mi się gardło. Wyleciałaś z gniazda, które Tobie wiłam odkąd tylko pod koniec pewnego słonecznego czerwca odkryłam, że moje marzenie – Ty – jesteś we mnie. Teraz sama zakładasz rodzinę. Chcę żebyś wiedziała, ze zawsze będziesz dla mnie tą malutką Lilutką, jaką jesteś w dniu pisania tego listu ( masz teraz rok i trzy miesiące), że zawsze o dowolnej porze dnia i nocy mogę przybiec do Ciebie, aby Cie mocno przytulić, wesprzeć, śmiać się i płakać, obżerać czekoladą, oglądać głupawe komedie, tańczyć i śpiewać. Moja miłość do Cienie jest nieskończona, bezgraniczna i oddana, już nie mogę się doczekać aż sama będziesz mogła poczuć tak wyjątkową miłość i więź z własnym maleńkim skarbem. Życzę Ci wszystkiego czego pragniesz, a także tego o czym nawet nie odważysz się zamarzyć, spełnienia, wiecznej miłości, oddanych przyjaciół, zdrowia, abyś kochała swoje życie i aby było mi dane zestarzeć się u Twego boku, nie dosłownie 😉 ale pragnę być przy Tobie tak długo jak tylko jest mi dane. Jesteś częścią mnie, większością mojego życia. Kocham Cię, bądź szczęśliwa na nowej drodze życia. Jestem z Ciebie taaaaka dumna.,

Ściskam, całuje

 


„Kochana córeczko, najdroższy synku, chcę ci powiedzieć, że…”.
„List do dziecka” – nasza nowa akcja na Dzień Dziecka z super nagrodami

AKCJA DD BANER DO LISTOW

Co trzeba zrobić?

„Napisz list do swojego dziecka (dzieci) i prześlij go do nas. To może być podziękowanie, dobra rada, a może powiedzenie tego, co nie przechodzi przez gardło ze wzruszenia w ważnych dla was momentach. Wszystko co tylko chcesz i czujesz. Miłość rodzica bywa trudna, a rodzicielstwo to jedno z najbardziej bogatych (i w upadki i wzloty) doświadczeń w życiu. To może być list „na tu i teraz” lub taki, który chciał(a)byś, żeby twoje dziecko przeczytało w przyszłości. Czasem taki list do bliskiej osoby pomoże nie tylko jej, ale też tobie.Wszystkie listy opublikujemy. Wybrane nagrodzimy!”. ♥WEŹ UDZIAŁ W ZABAWIE TUTAJ ♥

Zobacz wszystkie listy biorące udział w akcji


Zobacz także

Dzieciństwo bez telefonów, komputerów? Okazuje się, że jest możliwe. Zobaczcie zdjęcia

Byłyśmy jak siostry… Za dwa miesiące ona wychodzi za mąż, ale to nie ja będę trzymała jej welon…

5 rzeczy, które zawsze powinniśmy trzymać w sekrecie