Uroda

Kolory, które pasują do twoich oczu. Sprawdź, jak możesz podkreślić ich piękno

Redakcja
Redakcja
3 kwietnia 2018
Fot. iStock/CoffeeAndMilk
Następny

Zastanawiałaś się kiedyś, jakie ubranie lub cienie do powiek wybrać, żeby podkreślić twój kolor oczu? Otóż nie jest obojętne, jakim kolorem się otulisz. W zależności od zabarwienia tęczówki, konkretna barwa albo przygasi kolor oczu albo wręcz przeciwnie, doskonale podkreśli i wydobędzie jego głębię. 

Sprawdź, jaki kolor najlepiej podkreśli twoje spojrzenie.


źródło:  avanti24.pl kobieta.onet.pl

Uroda

10 sygnałów, które pozwolą ci rozpoznać toksyczny związek już na samym początku

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
3 kwietnia 2018
Fot. iStock/Mixmike
 

Jeśli szybko się zakochujesz, a motyle fruwają w twoim brzuchu zanim naprawdę poznasz tę drugą osobą, jeśli nie możesz przestać o niej myśleć, a twój nastrój zależy całkowicie od tego jaki ona ma do ciebie stosunek, to znaczy, że jesteś podatny na niezdrowe uzależnienie emocjonalne . Zwykle jest to cecha ludzi, którzy cierpią na deficyt miłości własnej nie mają dość miłości do siebie i odczuwają potrzebę poszukiwania jej na zewnątrz. Takie podejście do miłości często kończy się na błędnym kole  toksycznych związków. Ludzie zależni od emocji stawiają swojego partnera na piedestale i budują wokół niego całe swoje życie. Próbują albo całkowicie kontrolować swojego partnera, albo grają rolę ofiary, podczas gdy faktycznie czerpią przyjemność z własnego cierpienia.

Jak nie pozwolić sobie wpaść w pułapkę toksycznych związków? Należy nauczyć się jak najszybciej identyfikować zagrożenie.

10 alarmujących sygnałów:

1. Od razu myślisz, że znalazłeś miłość swojego życia

2. Za bardzo idealizujesz swojego partnera

3.Zaniedbujesz przyjaciół, aby zadowolić swojego partnera

4. Zapominasz o swoim hobby, o tym co wcześniej sprawiało ci radość, było dla ciebie ważne

5. Przymykasz oczy na niepokojące sygnały (agresywne zachowania, kłamstwa)

6. Bezgranicznie ufasz opinii swojego partnera

7. Czujesz niekontrolowaną zazdrość z byle powodu

8. Nie możesz znieść, gdy twój partner nie jest w pobliżu

9. Usprawiedliwiasz negatywne zachowanie partnera

10. Nie możesz mu po prostu powiedzieć „nie”.

Co zrobić, gdy czujesz się zaniepokojona, gdy emocje i uczucia cię przytłaczają

1. Nie przenoś odpowiedzialności za swój stan emocjonalny na twojego partnera. Jesteś jedyną osobą odpowiedzialną za swoje emocje.

2. Nie miej obsesji na punkcie tego, co robi twój ukochany, co powiedział, jak to rozumieć i interpretować. Nie dopuść, aby dręczyły Cię negatywne fantazje i spekulacje. Koncentruj się na „tu i teraz”.

3. Spróbuj być swoim „wewnętrznym obserwatorem”. Obserwuj swoje emocje.

4. Poszukaj innych zasobów: co może cię pocieszyć i odwrócić od obsesyjnych myśli o twoim partnerze? Filiżanka kawy, dobry film lub książka, ćwiczenia, gorąca kąpiel, rozmowa z przyjacielem? Jakikolwiek sposób na pozbycie się go na chwilę z twojej głowy jest dobry.


 

Na podstawie: brightside.me


Uroda

Kilka rzeczy w twoim otoczeniu, które niszczą twoją urodę i kradną ci młodość

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
3 kwietnia 2018
Następny

Dom to bezpieczeństwo. Mówimy: „Nie ma jak w domu” i nie wyobrażamy sobie, że mogą się w nim znajdować przedmioty, które sprawiają, że szybciej się starzejemy. Czy wiesz, co jest szkodliwe dla twojej urody i co kradnie ci młodość?

Centralne ogrzewanie i klimatyzacja

Powietrze w domu się nagrzewa, ale wilgoć odparowuje. Jest sucho, a nasza skóra i błony śluzowe cierpią.  Skóra staje się bardzo wrażliwa, zaczyna swędzieć, może się łuszczyć. Pojawiają się zmarszczki.

Rozwiązanie: korzystaj z nawilżaczy powietrza, stosuj nawilżające kremy i zawsze używaj sprayu termalnego.

Mydło

„Częste mycie skraca życie” – brzmi żartobliwe przysłowie i… jest w nim dużo prawdy. Codzienne czyszczenie skóry środkami myjącymi może pozbawić nas naturalnej bariery obronnej skóry. To ona chroni nas przed bakteriami, a nawet zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Rozwiązanie: zawsze czytaj etykiety składników swojego mydła lub żelu pod prysznic. I nie bądź przesadnym czyściochem.

Poduszki

Tak, tak, dobrze czytasz. Większość ludzi wybiera bawełnę lub len, ponieważ są one dość tanie i łatwe w praniu. Ale gruba bawełna może zwiększyć ryzyko powstawania odgnieceń na skórze, które z czasem zamieniają się w zmarszczki. Ponadto te materiały są fanstastycznym środowiskiem dla rozwoju bakterii.

Rozwiązanie: Należałoby zastąpić bawelnę… jedwabien. Jedwab jest droższy, ale ma wiele zalet: jest trwały, nie powoduje odgnieceń na skórze twarzy, (ponieważ jest gładki) i zapobiega rozwojowi bakterii .

Smartfony i komputery

Niebieskie ekrany śledzi niemal każdy z nas od rana do późnego wieczora. Wiele osób wie, że pisanie wiadomości na klawiaturze telefonu z pochyloną do dołu szyją może powodować powstawanie podwójnego podbródka. Istnieją również badania, które twierdzą, że niebieskie światło ekranu (High Energy Visiblelight) może być równie  szkodliwe jak promienie UVA i UVB.

Rozwiązanie: Skróć czas spędzony z telefonem w ręku :).

Biustonosze

Istnieje teoria, że ​​biustonosze walczą z grawitacją i utrzymują jędrność naszych piersi. Ale nie ma żadnego naukowego uzasadnienia tej teorii. Inna,  przeciwna teoria mówi, że noszenie staników osłabia mięśnie klatki piersiowej . I to zostało udowodnione . Specjaliści są pewni, że tylko niektóre z nas (na przykład kobiety o dużych gruczołach piersiowych) muszą nosić stanik, aby czuć się komfortowo.

Rozwiązanie: zakładaj biustonosz tylko w razie potrzeby lub unikaj noszenia w ogóle.

Cukier

Jak wszyscy wiemy, cukier powoduje nadmierny przyrost wagi. Jednak najnowsze badania pokazują, że cukier przyczynia się również do przedwczesnego starzenia się i zapaleń skóry. Wewnątrz organizmu cukier zaczyna wytwarzać cząsteczki atakujące kolagen i elastynę, które są odpowiedzialne za piękną i gładką skórę.

Rozwiązanie: Zastąp cukier miodem, stewią, klonem, agawą lub syropem z topinamburu.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Zobacz także

Dobry pomysł nigdy nie wychodzi z mody. Biżuteria, która zmienia się tak jak ty

Pięć kroków do zdrowej skóry twarzy latem

Pięć kroków do zdrowej skóry twarzy latem

Hity pielęgnacyjne na koniec lata!