Uroda

8 najlepszych olejków dla różnych typów włosów. Który pokochają twoje włosy?

Redakcja
Redakcja
2 marca 2018
Fot. iStock/skynesher
Następny

Pielęgnacja włosów zdecydowanie nie kończy się na ich umyciu. Jeśli chcemy cieszyć się pięknymi i zdrowymi włosami, musimy poświęcić im więcej czasu i zaangażowania. Regularne przycinanie, stosowanie odżywek, masek oraz odpowiednich olejków do włosów przynosi znakomite efekty.

Szczególnie olejki cieszą się wielką popularnością, bo są proste w użyciu i rzeczywiście świetnie wpływają na wygląd i kondycję włosów. Można wcierać oleje w końcówki włosów, można również regularnie je olejować przez noc, co przynosi naprawdę dobre efekty. Jeśli zastanawiacie się, jaki olejek będzie najlepszy dla waszego typu włosów, tu znajdziecie sprawdzone wskazówki.

8 olejków do różnych typów włosów

1. Olej arganowy dla włosów suchych lub kręconych

Olejek arganowy jest bogaty w kwasy tłuszczowe i witaminę E, dzięki czemu regeneruje suche, szorstkie i niesforne włosy, które stają się bardziej miękkie i lśniące, łatwiejsze do opanowania.

2. Olej kokosowy dla każdego typu włosów

Olej kokosowy to prawdziwa bomba witaminowa, w dodatku o działaniu bakteriobójczym, wirusobójczym i grzybobójczym. Wielozadaniowy olej kokosowy może być stosowany we wszystkich rodzajach włosów, aby uzupełnić odżywić i zregenerować włosy i utrzymać zdrową skórę głowy.

3. Olejek makadamia dla bardzo suchych lub zniszczonych włosów

Olejek makadamia zawiera kwas palmitooleinowy, który jest składnikiem skóry, a przez to dobrze się wchłania. Zawiera również lecytynę, kwasy tłuszczowe omega i inne NNKT, składniki mineralne i kompleks witamin (A, B, E). Dzięki temu znakomicie radzi sobie z regeneracją włosów suchych i zniszczonych.

4. Olej z nasion melona Kalahari dla skóry wrażliwej

Ten olejek obfituje w kwasy tłuszczowe omega-6, które przyspieszają wzrost włosów. Zawiera także białka i witaminy C, B2 więc jest doskonałym olejem regeneracyjnym, szczególnie delikatnym dla wrażliwej skóry głowy. Nadaje włosom piękny połysk.

5. Olej migdałowy dla skóry z łupieżem 

Zawiera przeciwutleniacze, witaminę E, kwasy tłuszczowe, białka oraz wysoki poziom magnezu, który pomaga zwiększyć wzrost włosów i zmniejszyć ich łamliwość. Łagodzi podrażnienia skóry głowy oraz zwalcza łupież, gdy jest smarowany w skórę głowy.

 

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Uroda

Byłam zaręczona z narcyzem, udzielę ci kilku rad. List do nowej dziewczyny mojego narzeczonego

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
2 marca 2018
Fot.iStock/Martin Dimitrov
Następny

24 godziny po naszym rozstaniu, zobaczyłam na Facebooku jego zdjęcie z nową dziewczyną. Po kilku miesiącach refleksji postanowiłam napisać do niej list – nie po to, żeby go wysłać, ale bardziej po to, żeby się oczyścić z emocji.  

Droga Nowa Dziewczyno,

chciałam powiedzieć ci, jak radzić sobie z narcyzem, abyś mogła cieszyć się trwałym związkiem z moim byłym narzeczonym. Albo, być może, abyś mogła wyciągnąć wnioski z historii kobiety, która była z nim wcześniej. Pozwolę ci samej zdecydować. Oto, co musisz wiedzieć.

1. Na początku przytłoczy cię swoim zainteresowaniem, prezentami, uczuciami

Poczujesz się jak w bajce, poczujesz, że w końcu znalazłaś kogoś, kto dobrze cię traktuje. Powiesz to wszystkim swoim przyjaciołom i rodzinie. Ale uwaga: ta taktyka nazywa się „bombardowaniem miłością”  i służy tylko do tego, żeby cię przy sobie zatrzymać.

Nie jest to tym, czym chciałabyś, żeby było. Mimo to, po kilku miesiąca nadal rozpaczliwie trzymasz się tej fantazji i stajesz się żałosną wersją samej siebie, próbującą zawrócić ten związek na właściwe tory. To się nigdy nie wydarzy. Pamiętaj o tym.

2. Cokolwiek mu o sobie powiesz – wykorzysta to przeciw tobie

Ani słowa o twoich przeszłych relacjach, obawach i niepewności. Chociaż wzmocniłoby to więzi w zdrowym związku, tutaj jest po prostu niebezpieczne. On pamięta wszystko i zamieni to, co mówisz, w sztylet, którym zada cios dokładnie wtedy, kiedy będzie cię najbardziej bolało.

3. Powie ci, że skończył z tobą

To będzie dla ciebie kompletny szok, ponieważ żyjesz w przeświadczeniu, że wszystko jest w porządku. W końcu ten związek dopiero się zaczął. Jeśli go teraz  zostawisz (co, z perspektywy czasu, bardzo polecam), to już nie wracaj. Jeśli jednak zdecydujesz się mu wybaczyć, pozwolisz by zyskał nad tobą władzę. On już wie, że jesteś słaba. I wykorzysta to.

4. On tak naprawdę nie chce zbliżyć się do nikogo, do ciebie też nie

Tworzy tylko fasadę bliskości, aby za chwilę cię odepchnąć, odsunąć od siebie, chociaż go kochasz i nigdzie się nie wybierasz. Może, jeśli uda ci się jakoś spełnić jego coraz bardziej nieosiągalne oczekiwania, znowu zobaczysz go takiego, jakim był na początku.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Uroda

5 najbardziej kłótliwych osobowości. Z którymi już miałaś do czynienia?

Redakcja
Redakcja
2 marca 2018
Fot. iStock/PeopleImages
Następny

Nie każdy musi być oazą cierpliwości i przykładu, jak z pokorą przyjmować wszystko to, co życie przynosi.Wyróżniamy się charakterami i temperamentem, w odmienny sposób patrzymy na świat i inaczej możemy reagować na różne bodźce. Jednak większość osób ma swoje granice i pewne wyczucie sytuacji, potrafi również powstrzymywać emocje na wodzy.

Zdarzają także ludzie, z którymi ciężko dojść do porozumienia, a każda próba wymiany odmiennych zdań, kończy się zwyczajną awanturą. Wtedy okazuje się, że każdy powód do rozpętania piekiełka jest dobry, a kłótliwa osoba jedynie czeka na sygnał do akcji. Zbyt długa kolejka, niedoprawiona potrawa czy nieodpowiadająca propozycja spędzenia czasu w niedzielne popołudnie — dosłownie wszystko może wyprowadzić z równowagi kłótliwą osobę.

Nie da się ukryć, że są miedzy nami ci, którym kompromis, czy wręcz tendencje do ustępowania w pewnych sytuacjach są obce. Co więcej, uważają oni, że wszyscy wokół ponoszą winę za daną sytuację, nie dostrzegając w tym żadnej własnej winy. Zdecydowanie lepiej unikać takiej konfrontacji, niż próbować dojść do porozumienia w spornych kwestiach.

Problem najczęściej dotyczy osób cierpiących na pewne zaburzenie osobowości, u których można zaobserwować długotrwałe, nieelastyczne i nie przystosowawcze wzorce lub cechy, które wpływają na określony sposób myślenia, reakcje emocjonalne, stosunki interpersonalne i panowanie nad impulsami. Niestety ciężko jest wziąć w ryzy zachowanie takiej osoby, na czym cierpią zarówno najbliżsi, jak i przypadkowe „ofiary” kłótliwej osoby.

5 najbardziej kłótliwych osobowości

1. Osobowość socjopatyczna 

Osobowość socjopatyczna cechuje się nieczułością wobec potrzeb i obojętnością na prawa innych ludzi. Perfekcyjnie posługuje się kłamstwami, mogą pojawić się kradzieże, oszustwa i inne złe zachowania. Tacy ludzie przejawiają tendencję do uroczego zachowania na pokaz, gdy w rzeczywistości idą po trupach do celu, krzywdząc innych bez poczucia winy i wyrzutów sumienia. Kłótnia jest dla nich jednym ze sposobów stawiania na swoim.

2. Osobowość borderline

To zaburzenie charakteryzuje się niestabilnością codziennego funkcjonowania w wielu aspektach życia — w związkach międzyludzkich, zachowaniu, nastroju i własnego wizerunku. Osoby cierpiące z powodu tego zaburzenia przejawiają skłonności samobójcze, częściej nadużywają środki odurzające, korzystają z niebezpiecznych stosunków seksualnych, samookaleczają się, budują intensywne emocjonalnie i niestabilne związki. Zachowanie osobowości borderline krąży pomiędzy stanami depresji, niepokoju i gniewu, stałych wahań nastroju, co przekłada się na traktowanie przez nich otoczenia. Przyklejają się do wybranych osób, oplątują się wokół nich, a następnie obarczają za wszelkie niepowodzenia.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Zobacz także

11 rzeczy, o których musisz pamiętać, zanim zaczniesz sama farbować włosy w domu

Piękno płynie ze środka – 4 zasady dla zdrowej, promiennej skóry

Jak zrobić wosk cukrowy w domu

Jak domowym sposobem zrobić cukrową depilację?