Lifestyle Uroda

„1001 tyłków”, czyli nie ma dwóch identycznych pup na świecie, ale każda jest piękna. Musicie to zobaczyć

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
21 sierpnia 2017
Fot. Print Screen z Instagrama/1001fesses_project
 

„Naszym celem jest deseksualizacja kobiecego ciała i chęć pokazania jego autentyczności poza aspektem seksualnym” – wyjaśniają Emilie Mercier i Frédérique Marseille, które stworzyły projekt „1001 tyłków”, by zmienić kanony współczesnego piękna. Przedstawiają zdjęcia kobiecych pup w różnych rozmiarach. I pokazują, że każda z nas jest piękna!

Artystki pochodzące z Kanady sfotografowały 1001 kobiecych pup. Przejechały kawał świata, żeby pokazać, że każde ciało jest doskonałe niezależnie od kształtu i rozmiaru. „Przekonujemy wszystkie modelki, że niezależnie od sylwetki, są piękne. Przed przystąpieniem do robienia zdjęć, rozmawiamy z nimi. Chcemy, by się otworzyły, bo dzięki temu można pokazać autentyczną prostotę i poezję kobiecego ciała” – przyznały.

Każde zdjęcie to indywidualna historia. Każda z kobiet, która wzięła udział w projekcie, zrobiła to z innych przyczyn. „Każda ma coś do przekazania światu” – mówiły autorki. Wiele z nich dopiero po zobaczeniu zdjęć przyznało, że są piękne…

Żadna z modelek nie pokazuje twarzy, przez co łatwiej było się im rozebrać i pokonać wstyd przed pokazaniem światu swoich kształtów.

Największym problemem, z którym spotkały się artystki, była cenzura stosowana przez media społecznościowe. Zdjęcia były usuwane z Facebooka i Instagrama, co przeszkadzało w docieraniu do szerszego grona odbiorców.


Dzięki takim projektom kobiety dostrzegają, że prawdziwe piękno tkwi w normalnym ciele, bez Phostoshopa. Cieszmy się z tego, jakie jesteśmy i przestańmy nienawidzić swoje ciała tylko dlatego, że nie wpisuje się w chore kanony stworzone przez media.


 

Źródło: independent


Lifestyle Uroda

Joga Festiwal. V Górski Maraton Jogi już w ten weekend! Zapraszamy

Redakcja
Redakcja
21 sierpnia 2017
Fot. iStock/VisualCommunications
 

To już ostatnie dni, aby zapisać się na Joga Festiwal. V Górski Maraton Jogi, który odbędzie się 25 – 27 sierpnia 2017 r. To największe w Polsce wydarzenie tego rodzaju. Festiwal jest przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę z jogą.

Na uczestników czekają warsztaty jogi prowadzone przez Wiktora Morgulca, Radka Rychlika, Katarzynę Enerlich i Agnieszkę Lasotę. W programie Festiwalu znajdują się: darmowe zajęcia jogi, joga dla dzieci, piąta edycja Maratonu Jogi „108 Powitań Słońca”, jak i liczne warsztaty poświęcone takim tematom, jak: anti-age’ing twarzy, zielarstwo, kulinaria czy uważność. Organizatorzy przewidzieli także koncert na gongi i misy tybetańskie oraz konkurs z nagrodami.

Joga Festiwal. V Górski Maraton Jogi w Wierchomli to największa otwarta impreza związana z jogą odbywająca się w takiej skali. Od lat przyciąga zarówno osoby nigdy nie ćwiczące, początkujących, jak i doświadczonych joginów.

logo

Joga Festiwal. V Górski Maraton Jogi to wydarzenie, które może się odbyć w takim wydaniu także dzięki patronom, jak: Ambasada Indii w Polsce, Akademicki Związek Sportowy, Stowarzyszenie Jogi Akademickiej, Stowarzyszenie Miłośników Jogi, Fundacja Art of Living, POLIM Polski Instytut Mindfulness oraz sponsorom: NEWBY TEAS, YOPE, PRIMAVIKA, ORGANIQUE, POLSOJA, ID’EAU.

Rejestrować można się pod adresem: www.maratonjogi.pl Pełny program wydarzenia znajduje się TUTAJ. 

Organizatorami Festiwalu są kompleks narciarsko-turystyczny Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla – czyli Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla i ***Hotel Wierchomla Ski&SPA Resort – oraz portal Joga-Joga.pl – pierwszy ogólnopolski serwis internetowy o tematyce poświęconej jodze, zdrowemu, pożytecznemu stylowi życia. Stanowi największe w Polsce kompendium wiedzy o jodze i tematach pokrewnych.

Sam Maraton Jogi „108 Powitań Słońca” odbędzie się 27 sierpnia, o godz. 14:00, na szczycie stoku Wierchomla

VGMJ-plakat-B-mały

Logotypy_partnerzy Joga Festiwalu


Lifestyle Uroda

Zaparcia, ból głowy i depresja. Poznaj 10 sygnałów świadczących o tym, że twój organizm wymaga oczyszczenia

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
21 sierpnia 2017
Fot. iStock/gpointstudio

Zdarza ci się, że po odpoczynku nadal czujesz się zmęczona? Do tego masz problemy z koncentracją, cierpisz na uciążliwe zaparcia i często boli cię głowa? Nie lekceważ tego. Prawdopodobnie przyczyną twojego stanu zdrowia są nagromadzone w organizmie zanieczyszczenia i toksyny, które mogą kumulować się w różnych częściach twojego ciała i wpływać na jego funkcjonowanie.

Toksyny dostają się do organizmu drogą oddechową i pokarmową, w związku z czym najczęściej odkładają się w płucach, wątrobie, jelitach, na skórze i na włosach. Ich nagromadzenie negatywnie wpływa na funkcjonowanie organizmu i znacznie pogarsza jego stan przyczyniając się do pojawiania się wielu nieprzyjemnych dolegliwości.

Dlatego warto poznać sygnały, które wysyła ci zanieczyszczony organizm. Wsłuchaj się w to, co chce przekazać i reaguj. Ratunkiem jest przeprowadzenie detoksu, który poprawi twoje samopoczucie.

Oto 10 sygnałów ostrzegawczych:

Zmęczenie

Nie masz na nic siły i brakuje ci energii? Aby sobie pomóc, sięgasz po napoje energetyczne lub mocną kawę, czym jeszcze bardziej sobie szkodzisz. Zmęczenie to podstawowy objaw zanieczyszczenia organizmu. I zamiast wypijać napoje pogłębiające twój stan, pij rano wodę z cytryną bądź koktajl z warzyw. Detoks pomoże ci wypłukać z organizmu zalegające toksyny, które obciążają twój organizm, a ty zaczniesz mieć więcej energii.

Fot. iStock portishead1

Fot. iStock portishead1

Zaparcia

Przewlekłe zaparcia świadczą o tym, że coś jest nie tak z układem pokarmowym. Próbowałaś sobie pomóc poprzez zwiększenie ilości spożywanego błonnika i wypróbowałaś inne sposoby, ale nic nie pomogło? To znak, że powinnaś zmienić dietę i przeprowadzić detoks, który wymiecie z twojego układu pokarmowego zalegające toksyny. Po kilku dniach zobaczysz znaczną poprawę, a uciążliwe zaparcia znikną.

Objawy depresji

Twój nastrój jest silnie związany ze stanem twojego organizmu. Gdy przestaje on prawidłowo funkcjonować, możesz odczuwać objawy takie, które mogą sygnalizować depresję. Niechęć do życia, brak apetytu, unikanie kontaktu z ludźmi niekoniecznie muszą świadczyć o tym, że potrzebujesz terapii. Być może są to sygnały świadczące o nagromadzeniu toksyn i wystarczy detoks, aby twoje samopoczucie wróciło do normy. Udaj się więc do specjalisty, który pomoże ci określić przyczynę twojego stanu.

Przybierasz na wadze bądź szybko chudniesz

Odchudzasz się, ale bez efektów? I co gorsze – twoja waga rośnie. Albo wręcz przeciwnie, tracisz na wadze bez stosowania diety. Jeśli nie masz stwierdzonych problemów zdrowotnych, które wymagają leczenia, przeprowadź detoks. Być może wystarczy jedynie pozbyć się zalegających szkodliwych substancji, aby utrzymać wagę w normie i zapobiec niechcianemu wzrostowi lub utracie kilogramów.

Sygnałem świadczącym o nagromadzeniu się toksyn jest także oponka w okolicach brzucha. Dieta oczyszczająca jest konieczna, ponieważ taki stan zaburza regulację poziomu glukozy i cholesterolu.

Biały lub zażółcony język

Biały lub żółty nalot na języku to sygnał, że twój organizm potrzebuje oczyszczenia. Jeśli do tego dochodzi nieprzyjemny zapach z ust, nie możesz tego zlekceważyć. Po kuracji oczyszczającej język powinien odzyskać ciemnoróżowy lub jasnoczerwony kolor.

Problemy ze snem

Zalegające toksyny mogą zaburzyć proces uwalniania melatoniny, która zapewnia spokojny i głęboki sen. Przez to że niedosypiasz, brakuje ci energii i jesteś rozdrażniona. Taki stan utrzymujący się przez dłuższy czas wpłynie negatywnie na jakość twojego życia. Oczyszczenie organizmu ze szkodliwych produktów pomoże ci wrócić do naturalnego rytmu, a ty będziesz czuć się znacznie lepiej.

Seksualna dysfunkcja

Narządy płciowe, tak i inne części ciała, są narażone na szkodliwe działanie toksyn. Mogą one zaburzyć ich prawidłowe funkcjonowanie doprowadzając do tego, że zaczniesz unikać seksu.

Niewyjaśnione bóle głowy

Źródło większości rodzajów bólu głowy da się ustalić – przyczyną może być np. stresujący dzień, hałas. Jednak jeśli od dłuższego czasu cierpisz na regularne bóle bez wyraźnej przyczyny, może być to sygnał, który świadczy o konieczności przeprowadzenia oczyszczenia organizmu.

Sztywnienie ciała

Jeśli budzisz się ze zesztywniałym ciałem, ale dzień wcześniej nie ćwiczyłaś i masz wygodne łóżko, może to być znak, że w twoim ciele zgromadziły się toksyny. Ich obecność może wywoływać stany zapalne, które odpowiadają za sztywnienie ciała.

Problemy ze skórą/reakcje alergiczne

Zauważyłaś zmiany na skórze – na przykład wysypkę? Wykluczyłaś wiele przyczyn i nie wiesz, co może być przyczyną? Bardzo często jest to reakcja na nadmierne zanieczyszczenie organizmu. Nie pomogą wówczas środki stosowane zewnętrznie. Pomoże jedynie detoks.

Jak widzisz ciało wysyła ci wiele sygnałów świadczących o tym, że jest zanieczyszczone. Jeśli zauważyłaś choć jeden z nich, przeprowadź detoks. Szybko zauważysz różnicę w samopoczuciu, a twoje życie zyska na jakości.

O tym, jak przeprowadzić detoks, przeczytasz tutaj


 

Źródło: bembu, saragottfriedmd


Zobacz także

Jak długo powinien trwać urlop

Jak długo powinien trwać urlop?

Dlaczego trudno jest kochać kogoś, kto nie kocha siebie?

Pokolenie Alfa – dzieci millenialsów. Najbardziej uzdolnieni i najbogatsi w historii?