Go to content

Jak smog wpływa na twoją skórę? 4 ślady smogu wypisane na twojej twarzy

Fot. iStock/Jaykayl

Wychodzisz rano z domu i zastanawiasz się, skąd ta mgła? Pudło. Najprawdopodobniej otacza cię smog. W ostatnim czasie media coraz częściej informują o zanieczyszczeniu powietrza i jego skutkach dla naszego zdrowia. Sami zresztą kontrolujemy stopień zanieczyszczenia powietrza instalując specjalne aplikacje, a w trosce o zdrowie i samopoczucie kupujemy maseczki antysmogowe. Jednak słysząc „smog”, obawiamy się przede wszystkim o nasze płuca. I słusznie, choć efekty intensywnego wdychania zanieczyszczeń dają o sobie znać dopiero po kilku latach. Do natychmiastowych reakcji organizmu na działanie smogu możemy za to zaliczyć bóle głowy, problemy z koncentracją, kaszel, a także… zły stan skóry.

Temat smogu powraca regularnie w okresie jesienno-zimowym, co zbiega się w czasie z rozpoczęciem sezonu grzewczego.  Do tego dochodzą jeszcze spaliny samochodowe. Gdy powietrze już już naprawdę mocno zanieczyszczone, pojawia się charakterystyczna mgła, składająca się między innymi z pyłów niskocząsteczkowych, dwutlenku siarki, tlenku azotu i metali ciężkich. Wszystkie te elementy, w połączeniu z wilgotnym o tej porze roku powietrzem, stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia.

Pyły i inne zanieczyszczenia zawieszone w smogowej mgle, to czynniki silnie alergizujące, mogące wywoływać astmę i zwiększające częstotliwość napadów właśnie tej choroby. Nie oznacza to jednak, że wszyscy inni mogą spać spokojnie. Wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza ma wpływ na każdego z nas. Powoduje gorsze samopoczucie, problemy z koncentracją, kaszel, ogólne osłabienie i pogorszenie stanu skóry. O tym ostatnim większość z nas nie myśli, a to właśnie cera niszczy się najszybciej. Oto, co robi z nią smog.

4 ślady smogu wypisane na twojej twarzy

1. Zmarszczki

Wolne rodniki i zanieczyszczenia powietrza znacznie przyspieszają procesy starzenia się skóry. Łatwiej dochodzi wówczas do uszkodzenia włókien kolagenowych w skórze, a organizm znacznie trudniej produkuje kwas hialuronowy. Wszystko to powoduje, że skóra traci jędrność i sprężystość. Efekt? Zmarszczki.

2. Szara i zmęczona cera

Starasz się prowadzić mniej stresujący tryb życia i nawet coraz rzadziej chodzisz niewyspana, a twoja twarz i tak wygląda na zmęczoną? Winowajcą jest smog. Skóra, której brakuje świeżego powietrza i nieustannie ma kontakt z zanieczyszczeniami, będziesz szara i pozbawiona blasku. Jedynym, skutecznym ratunkiem będzie więc odpowiednia pielęgnacja regenerująca, która jednocześnie stworzy na skórze barierę ochronną.

3. Podrażnienia i zaczerwienienia

Ponieważ naruszona zostaje naturalna bariera ochronna skóry, można spodziewać się podrażnień i zaczerwienień. Osoby zmagające się z Atopowym Zapaleniem Skóry, w kontakcie ze smogiem natychmiast dostrzegają pogorszenie kondycji skóry i nasilenie zmian. Nie pomaga także zimowa aura – mróz, śnieg i intensywny wiatr, w połączeniu z zanieczyszczonym powietrzem, to dla skóry prawdziwy koszmar.

4. Trądzik i wypryski

Większości z nas wydaje się, że wypryski pojawiają się wtedy, gdy skóra jest tłusta. Otóż niekoniecznie. Bardzo często trądzik czy też pojedyncze, ropne krostki występują na cerze suchej czy mieszanej. Za ich powstawanie odpowiadają także zanieczyszczenia atmosferyczne. Dlatego tak ważne jest, by odpowiednio pielęgnować skórę twarzy. Dokładny demakijaż w połączeniu ze specjalistycznymi kremami naprawczo-ochronnymi to podstawa.

Program naprawczo-ochronny dla skóry

Gdy zanieczyszczenia na dworze przekraczają wszelkie normy, zwykłe kosmetyki nie staną na wysokości zadania. Musisz sięgnąć po produkty specjalistyczne, dostosowane do aktualnych potrzeb twojej skóry.

Linia Oxygen Detox Mincer Pharma to prawdziwa bio-tarcza antysmogowa. Formuły ANTI-POLLUTION i ANTI-SMOG przeznaczone są do codziennej ochrony skóry i naprawy jej uszkodzeń. Uniemożliwiają przywieranie cząsteczek smogu do twarzy i stymulują odnowę pielęgnacji skóry i skutecznie ją natleniają.

Kosmetyki z linii Oxygen Detox Mincer Pharma dedykowane są kobietom świadomym zagrożeń, wynikających z przebywania w zanieczyszczonym środowisku, mieszkankom dużych miast, a także wszystkim tym z nas, które są posiadaczkami skóry wrażliwej i delikatnej, skłonnej do podrażnień, rogowacenia i powstawania wyprysków. Regularne stosowanie kosmetyków z serii Oxygen Detox skutecznie chroni skórę przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi, a także sprawia, że wygląda promiennie i zdrowo.

Linia Oxygen Detox składa się z pięciu kosmetyków:

 • N° 1501 OCHRONNY KREM-TARCZA NA DZIEŃ SPF 20

  Cena : 29,99 zł / 50ml

  Cena : 29,99 zł / 50ml

 • N° 1503 NAPRAWCZY KREM-MASKA NA NOC

  Cena : 29,99 zł / 50ml

  Cena : 29,99 zł / 50ml

 • N° 1505 SERUM-REMEDIUM DO TWARZY

  Cena: 29,99zł / 30ml

  Cena: 29,99zł / 30ml

 • N° 1504 KREM-ILUMINATOR POD OCZY I NA POWIEKI

  Cena : 29,99 zł / 15ml

  Cena : 29,99 zł / 15ml

 • N° 1511 CARBO-GEL OCZYSZCZAJĄCY

  Cena: 29,99zł / 250ml

  Cena: 29,99zł / 250ml

Stymulacja odnowy skóry oraz zwiększenie oddychania komórkowego to podstawy skutecznej regeneracji.  Dzięki poprawie natlenienia komórek, naskórek ulega wygładzeniu, istniejące zmarszczki są wyraźnie spłycone, a tworzenie się nowych jest zahamowane. Łagodne formuły i delikatne konsystencje bez kompozycji zapachowych zapewniają skuteczne działanie bez ryzyka podrażnień.

Zmiana nawyków

Zastanawiasz się, co jeszcze możesz zrobić dla poprawy swojej skóry? Warto pomyśleć o zmianie swoich codziennych nawyków.

Smog to jedno, ale pytanie brzmi – jaki styl życia prowadzisz? Jeżeli twoja dieta jest uboga w warzywa i owoce, nałogowo palisz papierosy i każdego dnia wypijasz hektolitry kawy, z pewnością sobie nie pomagasz.

Sięgaj po produkty bogate w antyoksydanty, które eliminują wolne rodniki, odpowiedzialne między innymi za starzenie się skóry i procesy nowotworowe w organizmie. Przede wszystkim pomocne będą owoce i warzywa, bogate w witaminy C i E, a także beta-karoten. Jedz pomarańcze, grejpfruty, pomidory, pieczywo pełnoziarniste, pestki dyni i słonecznika. Kawę zamień za czystek, który jest bogatym źródłem polifenoli – antyoksydantów, skutecznie zwalczających wolne rodniki.

Oxygen Detox Mincer Pharma

Oxygen Detox Mincer Pharma


 

Artykuł powstał we współpracy z Mincer Pharma