Uroda

12 rzeczy, przez które twoje włosy są w fatalnej kondycji

Redakcja
Redakcja
12 lutego 2018
Następny

Może się wydawać, że pielęgnacja włosów nie jest bardzo skomplikowana — umyć, położyć odżywkę i gotowe. Jednak po drodze najczęściej nieświadomie popełniamy błędy, które mszczą się na wyglądzie czupryny. Włosy stają się szorstkie, matowe, końcówki zaczynają się rozdwajać, w końcu wyglądają nieestetycznie i czasem po prostu trzeba je mocno podciąć, by pozbyć się tego, co szpeci.

12 rzeczy, które sprawiają, że twoje włosy są w fatalnej kondycji

1. Nieodpowiednia temperatura wody

Nie powinno się myć i spłukiwać włosów wodą o zbyt wysokiej temperaturze, ponieważ wzmaga przetłuszczanie i podrażnia skórę, rozchyla łuski włosów przez co tracą połysk i staną się matowe. Zbyt niska temperatura również nie służy, ponieważ łuski włosów pozostają zamknięte i nie wnikają w nie składniki kosmetyków użytych do pielęgnacji.

2. Niedokładnie spłukiwany szampon

Niedokładne wypłukanie produktu z włosów i ze skóry głowy może powodować  łupież albo reakcję alergiczną skóry głowy. Same włosy z resztkami kosmetyków stają się matowe i cięższe.

3. Szarpanie szczotką mokrych włosów

Rozczesanie mokrych włosów nie jest prostym zadaniem. Często splątane po kąpieli, opierają się ruchowi szczotki czy grzebienia po ich długości. Najlepiej poczekać, aż przeschną, o ile nie są to włosy kręcone, które lepiej znoszą czesanie na mokro. Warto stosować odżywkę lub olejek, które ułatwia zadanie i szczotkę lub grzebień z szeroko rozstawionymi ząbkami.

4. Nienakładanie odżywki

Może się wydawać, że dany szampon ma wystarczające właściwości regeneracyjne i odżywka nie jest naszym włosom potrzebna. A ona zdecydowanie ułatwi rozczesywanie i układanie włosów, poprawia ich wygląd oraz zapobiega ich uszkodzeniom.

5. Zbyt dużo kosmetyków

Chcemy dobrze, a wychodzi fatalnie, gdy nakładamy na skórę głowy i włosy zbyt wiele kosmetyków. To, co w naszym zamierzeniu ma pomóc w odżywieniu i regeneracji sprawia, że włosy wyglądają ciężko, wręcz jakby były tłuste. Szczególnie grzeszymy nakładając odżywkę na skórę głowy i całą długość włosów, zamiast na od linii uszu w dół. Najlepiej wybrać szampon, odżywkę, maskę czy olejek z jednej serii, która doskonale będzie się uzupełniała i pomoże kompleksowo zadbać o włosy bez ich obciążania.

strona 1 z 2
czytaj dalej

Uroda

„Dziękuję Ci za to, że uwolniłeś mnie od siebie – sama bym się na to nigdy nie zdobyła”. Akcja #ListdoNiego

Listy do redakcji
Listy do redakcji
12 lutego 2018
 
Pamiętasz jak dzień przed rozstaniem, mówiłeś mi że mnie kochasz, że nie chcesz mnie zmieniać, że w końcu mnie zaakceptujesz? Aż czuła, że coś się złego będzie działo było nam jak w bajce, jak na początku naszego 5- letniego związku, było bo dzień później wszystko runęło, nie umiałeś mnie zaakceptować, chciałeś abym była taka jaką twoja rodzina chciała mnie widzieć, a ja nie chciałam walczyłam o swoje, aż w końcu pozbyłeś się ciężaru w ten poniedziałkowy wieczór.

Poznaliśmy się w internecie pewnego styczniowego wieczoru – ja miałam niecałe 18 lat mieszkałam w Polsce, ty za granicą, po pierwszej randce zdecydowaliśmy chcemy być razem. Ponad 3 lata związku na Skypie, Facebooku, widywaliśmy się co 3 miesiące. Wtedy myślałam, że skoro przetrwaliśmy odległość – zwyciężymy wszystko. Było jak w bajce zaręczyny w Paryżu, planowanie ślubu, wspólne urządzanie domu. Robiłam wszystko co chciał, pomagałam jak mogłam, jednak to Ci nie wystarczało chciałeś coraz więcej i więcej, abym powoli stawała się taką jaką ty i twoja rodzina chcieliście, abym była, ale ja nie chciałam chciałam zachować swoją wyjątkowość, bo przecież taka właśnie dla Ciebie byłam na początku, potem widocznie spowszedniałam, znudziłam Ci się a kiedy pokazałam swoje zdanie pozbyłeś się mnie ze swojego życia na zawsze, zamieniłeś na ten cholerny samochód, i zamiast wesela masz go na własność. Pozbyłeś się ciężaru zobowiązań związanych z zakładaniem rodziny, zablokowałeś mnie na facebooku, nie chciałeś przejrzeć na oczy kiedy mówiłam, że możemy to naprawić.
Minęło kilka miesięcy, ja ochłonęłam i dziękuję Ci. Za to, że uwolniłeś mnie od siebie – sama bym się na to nigdy nie zdobyła. Dziękuję, bo teraz wiem, że życie z Tobą byłoby męką, a ja na zawsze byłabym niewystarczająco dobra dla Ciebie i twojej rodziny. Dziękuję tym listem, kończę nasze narzeczeństwo, nasz związek i moje myśli o Tobie. Życzę Ci wszystkiego dobrego.
Jula

Akcja #ListdoNiego

Napisz i wyślij do nas swój #ListdoNiego – i uwolnij słowa. Wybrane listy opublikujemy, a najlepsze wyznania nagrodzimy – a nagrody czekają bajeczne. 😉

Bądźcie z nami, oprócz waszych listów w ramach akcji ukażą się… różne miłosne sekrety. Gotowi na miłość?

Czekamy na wasze listy pod adresem: [email protected]w tytule wiadomości wpisujcie: #ListdoNiego. Koniecznie podpiszcie się imieniem i nazwiskiem, a jeśli życzycie sobie publikację pod pseudonimem – napiszcie nam o tym!

Prosimy o dołączenie do wiadomości poniższego oświadczenia:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me .
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora i Sponsora konkursu swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).
Wysłanie tekstu jest równoważne ze zgodą na jego publikację oraz kontakt ze strony Oh!me w celu odbioru nagrody. Tekst powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem. Publikacja pojawi się pod wybranym przez autora pseudonimem bądź inicjałami. Prosimy o dołączenie informacji, jak chcecie zostać podpisani lub wyraźną informację, że chcecie by tekst pojawił się pod waszym imieniem i nazwiskiem.

Nagrody:

logo

2 x zaproszenie do Hotelu Afrodyta Business&SPA*

ohme konkurs karnet

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Karnet ważny do zrealizowania przez 3 miesiące od daty rejestracji (przyznania karnetu).

Kopia Panorama hotel z zewnątrz Afrodyta

Szampan&Sekrety_logo_beztła

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od poniedziałku do czwartku. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 500 PLN.**

IMG_5628

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 800 PLN.*, **

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Platinum butelka szampana, śniadanie dla dwojga, zmysłowa niespodzianka i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 1200 PLN.*, **

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
** Realizacja bonu podarunkowego zgodnie z regulaminem „Bonu Podarunkowego Szampan i Sekrety”; regulamin zawierający informacje o sposobie zrealizowania wygranej zostanie przesłany laureatom

Hama - logo

3 x zestaw dobrej mocy dla dwojga od hama, składający się z:

 1. Hama Ładowarka bezprzewodowa „Magnetic Touch” do smartfonów (1 szt.)
  hama_magnetictoich2

  – Gwarantowana maksymalna szybkość ładowania dostosowana do urządzenia

  – Zoptymalizowany proces ładowania oszczędza akumulator i wydłuża jego trwałość

  – Ekskluzywne wzornictwo na wysoki połysk

  – Bezprzewodowe ładowanie smartfonów za pomocą technologii Qi

  – Obracany o 360° zacisk do mocowania na kratce wentylacyjnej w pozycji pionowej lub poziomej

 2. Hama Power Pack „Premium Alu”, 8000 mAh, antracytowy (1 szt.)

hama_premiumalu1

– Ładowarka Power Pack umożliwia mobilne zasilania energią

– Atestowane ogniwa gwarantują najwyższy standard bezpieczeństwa i najwyższą jakość

Akcja trwa od 05.02.2018 do 28.02.2018 roku.

Regulamin zabawy jest dostępny tutaj.


Uroda

Chcesz się odmłodzić? Wypróbuj te makijażowe triki

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
12 lutego 2018
Fot. iStock/gilaxia
Następny

W życiu każdej z nas przychodzi taki moment, gdy patrzymy w lustro i nie do końca jesteśmy zadowolone z tego, co widzimy. Malujesz się od wielu lat, tak? I zapewnie wciąż tak samo, choć lata lecą, a fizjonomia twojej twarzy nieco się zmieniła? Być może problem tkwi właśnie w makijażu. Niektóre triki mogą podkreślać nasz wiek lub… drastycznie nas postarzać. Co zrobić, żeby wyglądać lepiej i z pomocą make up-u się odmłodzić? Jest na to kilka sposobów.

Jeżeli istniałaby prosta technika, dzięki której twoja twarz wyglądałaby młodziej i świeżej, to czy skorzystałabyś z niej?Podejrzewam, że tak. To teraz posłuchaj. Istotny jest kontrast. Aby dojść do tego odkrycia, badacze obserwowali zdjęcia twarzy kobiet w wieku od 20 do 80 lat z czterech różnych grup etnicznych. Obserwatorzy przyglądali się dwóm wersjom każdego ze zdjęć, które zostały edytowane w celu uzyskania wysokiego kontrastu i takie, które zostały przerobione w celu uzyskania niskiego kontrastu. 80 proc. przyznało, że twarze, na których kontrast był większy wydawały się młodsze.

„Ludzie wypatrują kontrastu jako wskazówki do odczytania wieku z twarzy, nawet jeśli nie są tego świadomi” – mówi autorka badań, Aurélie Porcheron. „Wyniki sugerują również, że ludzie mogą aktywnie modyfikować swój wiek, zmieniając swoje rysy twarzy, na przykład poprzez przyciemnianie lub kolorowanie niektórych miejsc”.

Chcąc wprowadzić na swojej twarzy nieco kontrastu, łatwo przesadzić. Żeby nie uzyskać karykaturalnego efektu, trzeba obchodzić się z kosmetykami z rozwagą. Chodzi o to, by używać w miarę naturalnych odcieni, które podkreślą nasze rysy twarzy, a nie kompletnie je zmienią.

Usta

Spraw, by wyglądały na pełniejsze. Do tego celu użyj konturówki w naturalnym odcieniu. Obrysuj kontur ust, nieco wychodząc poza czerwień wargową (kreska powinna lecieć niemal na granicy). Następnie rozmaż kosmetyk palcami na całych wargach tak, by ostateczny efekt wyglądał naturalnie. Pamiętaj, żeby wybrać kolor dostosowany do twojego naturalnego koloru ust. Możesz oczywiście na wielkie wyjścia zamienić zwykłą konturówkę na tę w jaskrawym/intensywnym kolorze, dostosowanym do twojej karnacji.

Strona 1 z 2
Czytaj dalej…

Zobacz także

30 lat skończone? Przyszedł czas na zmiany w twoim organizmie

Spełnij swoje życzenia na gwiazdkę!

Poznaj dobowy rytm twojej skóry. Czy wiesz, jakie kosmetyki stosować rano lub wieczorem?