Go to content

5 najczęstszych przyczyn utraty jędrności biustu. Da się ich uniknąć

Fot. iStock/max-kegfire

Piękny, jędrny, choć nie zawsze duży biust, to marzenie większości kobiet. Niestety wraz z upływającym czasem i popełnianymi błędami, piersi tracą swój pierwotny kształt i wygląd. Zmieniają rozmiar, mogą pojawiając się rozstępy, gdy mocno chudniemy lub przechodzimy przez okres ciąży i karmienia. 

Utraty jędrności biustu nie da się zupełnie uniknąć, ponieważ z upływem lat włókna w skórze rozpadają się i nie mają już tej samej elastyczności. Skóra wiotczeje, a piersi zaczynają coraz bardziej obwisać. Im większy biust, tym większy może być kłopot z jego wyglądem. Jednak im wcześniej podejmiemy odpowiednie działania, tym lepsze efekty osiągniemy.

5 najczęstszych przyczyn utraty jędrności biustu. Tego unikaj

1. Źle dobrany stanik

Staniki zbyt luźne w obwodzie i niedopasowane miseczki to główne zbrodnie popełniane na piersiach przez kobiety. Co więcej, nie zawsze mamy wiedzę, jakiego stanika potrzebujemy i jaki mamy rozmiar, kupujemy więc staniki „na oko”. Najlepiej skorzystać z pomocy brafitterki, która w idealny sposób dobierze stanik na miarę i wyjaśni, jak należy robić to poprawnie.

2. Nieodpowiednie ćwiczenia fizyczne

Pewne dyscypliny sportowe, takie jak bieganie, jazda konna, szczególnie gdy uprawiane są bez zakładania dopasowanego sportowego stanika, mogą szkodzić skórze piersi. Przysłuży się im natomiast pływanie, które doskonale wzmacnia mięśnie klatki piersiowej. Należy pamiętać, że piersi składają się z tkanki tłuszczowej, więc przy intensywnych ćwiczeniach fizycznych spalamy tkankę tłuszczową także z piersi.

3. Nieodpowiednia dieta

Dieta uboga w składniki odżywcze ma negatywny wpływ na skórę całego ciała, w tym piersi. Aby była ona jędrna i nie starzała się przedwcześnie, należy pamiętać przede wszystkim o tym, by nie zabrakło w niej wody i zielonej herbaty, ryb i produktów bogatych w kwasy omega-3, pięciu porcji warzyw i owoców.

4. Zamiłowanie do opalania

Słońca w naszej strefie klimatycznej nie ma zbyt wiele, a gdy nastaje lato, opalamy się na potęgę. A nadmierne działanie promieni słonecznych przyspiesza powstawanie przebarwień i zmarszczek także na skórze dekoltu.

5. Gorące kąpiele

Gorąca woda rozszerza pory skóry, działa na nią wysuszająco, przez co straci swoją elastyczność i staje się bardziej skłonna do podrażnień.

6. Spanie na brzuchu

Układanie się do snu w pozycji na brzuchu sprawia, że piersi deformują się i spłaszczają. Taki długotrwały ucisk fatalnie wpływa na ukrwienie tkanek biustu. Spanie w staniku również nie jest dobrym pomysłem.


 

źródło: krokdozdrowia.comkobieta.onet.pl