Go to content

Zakładanie stanika według Third Love. Miałaś świadomość, że popełniasz te małe, ale szkodliwe błędy?

Fot. iStock / razyph

To prawda, że wielu kobietom problem przysparza znalezienie stanika idealnego, ale czy w jego zakładaniu może być jakaś filozofia? Okazuje się, że to wcale nie jest takie oczywiste i wiele z nas popełnia nawet więcej, niż jeden błąd podczas tej czynności.

Postanowiła się tym zająć firma bieliźniarska Third Love, która do staników dołączyła krótką, ale treściwą instrukcję poprawnego wkładania stanika. Kobiety chcąc się podzielić tą wiedzą, udostępniają zdjęcia instrukcji w mediach społecznościowych. Warto się temu przyjrzeć i zrobić minii rachunek sumienia.

Jak należy zakładać stanik?

Na pewno nie tak, jak wiele z was robiło to do tej pory — na szybko i z błędami. Najpewniej zakładacie go zapinając haftki na brzuchu i następnie przesuwając je na plecy, miseczki nakładając na piersi, na końcu wkładając ramiączka, co nie jest najlepszą metodą. Część kobiet najpierw wkłada ramiączka, upycha biust w miseczkach i zapina haftki na plecach. Ten sposób jest lepszy, ale wielu z nas nie udaje się unikać błędów podczas tej czynności.

Większość pań zapina stanik na ostatnie haftki, choć wg instrukcji Third Love, powinnyśmy zaczynać od pierwszych haftek. Takie działanie zapobiega rozciąganiu stanika. Poza tym zapinanie biustonosza na środkowe lub ostatnie haftki oznacza, że stanik jest za duży i źle dopasowany. Mało która kobieta pamięta, by poprawiać ramiączka, które co miesiąc się rozciągają i pozbawiają piersi oparcia na naszych ramionach. Może to skutkować deformacją biustu, otarciami skóry, bólami głowy czy kręgosłupa.

Warto mieć w pamięci wskazówki od Third Love, by lepiej zadbać i o staniki i o biust.

źródło: kobieta.wp.pl