Kiedyś przebarwienia skóry i zaburzenia pigmentacji kojarzyły nam się głównie z wiekiem – a dokładniej z dłońmi i twarzą babci i dziadka. Brązowe plamki na skórze były synonimem rozpoczynającej się starości. Dziś wiemy, że zaburzenia pigmentacji są owszem, związane z procesem starzenia skóry, ale występują również u coraz młodszych osób.
Przyczyn jest wiele, jednym z głównych winowajców problemów ze współczesnymi przebarwieniami jest promieniowanie słoneczne.
Jak więc radzić sobie z niechcianymi zmianami skutecznie, nowocześnie i bezpiecznie?
Przebarwienia mogą mieć różną intensywność i pojawiać się w rożnych miejscach: na czole, policzkach, pod oczami, czy na skroniach. Mogą zagościć na szyi lub dekolcie. Najczęściej jednak pojawiają się w miejscach eksponowanych na słońcu. Tak, jak miejsca, tak również przyczyny powstawania przebarwień mogą być różne.
Metody redukowania przebarwień skóry
Ponieważ powodów zaburzeń pigmentacji skóry może być wiele, metoda ich redukcji powinna być indywidualnie dobrana do pacjenta. Jest to proces wieloetapowy.
W Centrum Zdrowej Skóry zawsze staramy się je szukać i eliminować oraz dobierać odpowiednie terapie przywracające naturalny koloryt skóry. W tym celu w wybranych przypadkach poddajemy Pacjentów specjalistycznej diagnostyce z uwzględnieniem czynników ryzyka, zaburzeń hormonalnych, alergii, przyjmowanych leków i stanu zdrowia.
A jak najczęściej można pozbyć się nieestetycznych i psujących nam humor „plamek”?
Poznajcie trzy najbardziej skuteczne metody wykorzystywane w medycynie estetycznej.
Mikronakłuwanie
Choć może zabrzmieć nieprzyjaźnie (kto lubi igły?), w rzeczywistości wcale tak nie jest. Mikronakłuwanie to jeden z tych z zabiegów, które otwierają naprawdę szerokie możliwości i nie tylko w przypadku redukowania przebarwień.
Zabieg odbywa się z użyciem sprytnego urządzenia o nazwie DERMAPEN® firmy EQUIPMED. Za pomocą malusieńkich pulsujących igiełek, w głąb skóry wprowadza się różne substancje czynne. Lekarze i pacjenci bardzo chwalą to urządzenie, ponieważ zdecydowanie pozwala na przeprowadzenie zabiegu w sposób bardzo komfortowy, w porównaniu dla klasycznej mezoterapii.
Mikronakłuwanie stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, a tym samym poprawia strukturę skóry.
Efekty:
Zazwyczaj są widoczne po drugim lub trzecim zabiegu w cyklu, choć u niektórych osób widać je już po pierwszym zabiegu. Pełen efekt stabilizuje się w ciągu miesiąca po ostatnim zabiegu w cyklu.
Wskazania do zabiegu:
- Drobne płytkie zmarszczki;
- Rozstępy;
- Blizny potrądzikowe, pooperacyjne, pooparzeniowe;
- Skóra zwiotczała;
- Odmładzanie dłoni;
- Wspomaganie terapii wypadania włosów
https://youtu.be/qPSoc_x4n1U
Co kryje się za tajemniczą nazwą? Fachowcy powiedzą nam:
„LED – dioda emitująca światło (Light Emitting Diode) jest to urządzenie emitujące energię świetlną w postaci światła o różnych kolorach, które odpowiadają falom świetlnym o określonej długości. Jest to źródło energii o niskiej intensywności, zupełnie nieinwazyjne”.
A upraszczając, mechanizm tego zabiegu polega na pobudzeniu pracy komórek za pomocą światła (różne kolory = zróżnicowana długość fal = nieco inne działanie i efekty). Całość opiera się na wykorzystaniu prostego mechanizmu: komórce dostarczana jest energia, a ta zamienia ją na tzw. ATP – czyli niezbędną do życia i regeneracji energię komórkową. Proste, bezpieczne i bardzo bliskie naturze – bo wykorzystujące jej fizjologiczne mechanizmy.
Zastosowanie:
- ŚWIATŁO CZERWONE: redukcja zaczerwienień oraz stanów zapalnych, starzenie się skóry, zmarszczki
- ŚWIATŁO ŻÓŁTE: skóra zwiotczała, sucha, pobudzenie syntezy kolagenu
- ŚWIATŁO NIEBIESKIE: trądzik pospolity, trądzik różowaty, działanie antybakteryjne i przeciwzapalne
Obejrzyjcie koniecznie film na temat fototerapii lampami LED:
https://youtu.be/m_v_1XbA6_A
Jeśli medycyna estetyczna, to nie może zabraknąć „lasera”. I może to stereotyp, ale w tym przypadku słuszny. Zabiegi laserowe otwierają bowiem przed pacjentami bardzo szerokie możliwości. W przypadku walki z zaburzeniami pigmentacji doskonale sprawdza się technologia DyeVL.
DyeVL
DyeVL to znacznie doskonalsza wersja IPL. Jednak jest dużo bardziej zaawansowana technologicznie, przede wszystkim korzysta z węższego zakresu długości emitowanych fal (500-600nm).
- redukuje rumień i zmiany o charakterze trądziku różowatego,
- zmniejsza przebarwienia,
- wyrównuje powierzchnię skóry niwelując drobne zmarszczki,
- daje efekt odmłodzenia skóry.
W przypadku rumienia – nie ma skuteczniejszej metody. Co ciekawe skuteczność zabiegów z wykorzystaniem DyeVL została udowodniona podczas badań klinicznych.
https://youtu.be/-t6rBa085xk