Go to content

Trzymasz dietę, ćwiczysz, ale wciąż nie chudniesz? Być może za mało śpisz

Trzymasz dietę, ćwiczysz, ale wciąż nie chudniesz? Być może za mało śpisz
Fot. iStock/Ljupco

Trzymasz dietę, ćwiczysz, ale wciąż nie chudniesz? Wiesz, że nie jest to związane ze stanem twojego zdrowia, bo wszystkie wyniki masz w normie. A więc o co chodzi?! Naukowcy twierdzą, że być może za mało śpisz. Ile zatem powinnaś przesypiać, żeby zachować dobrą sylwetkę?

Trzymasz dietę, ćwiczysz, ale wciąż nie chudniesz?

Spanie to dla organizmu czas na regenerację. Wtedy też przysadka mózgowa produkuje najwięcej hormonu wzrostu, który jest odpowiedzialny za rozrost tkanek, w tym mięśni. A jak wiadomo, to one pomagają spalać tłuszcz. Dlatego im większa ich masa, tym szybciej zrzucisz zbędne kilogramy.

Ile więc powinnaś spać? Naukowcy radzą, aby było to minimum 6 godzin na dobę. Jednak idealna ilość to 9 godzin. Dzięki temu szybciej zauważysz zmiany w swoim wyglądzie, szybciej spalisz tłuszcz i poprawisz swoje samopoczucie.

Trzymasz dietę, ćwiczysz, ale wciąż nie chudniesz? Być może za mało śpisz

Fot. iStock/mammuth

Niedobór snu wiąże się ze zwiększonym apetytem i ciągłym uczuciem głodu, co prowadzi do spożywania większej ilości kalorii. Chroniczne niedosypianie może przyczynić się do tego, że zamiast chudnąć, zaczniesz tyć.

Pamiętaj, że ważne są także warunki, w jakich śpisz. Dobrze, żebyś miała pachnącą pościel i wygodny materac. Przed pójściem do łóżka wywietrz pokój oraz zadbaj o odpowiednią temperaturę. I przede wszystkim – nie objadaj się na noc.

Już nie musisz mieć wyrzutów sumienia, że za długo śpisz. Robisz to w końcu dla swojego zdrowia i sylwetki, prawda? Za takie newsy jesteśmy wdzięczne naukowcom. 😉


 

Źródło: businessinsider