Go to content

Śpisz, więc nie jesz. Dieta „Śpiącej Królewny” to ekstremalny pomysł na zrzucenie zbędnych kilogramów

Fot. iStock/rmnunes

Czasami, zwłaszcza w weekendy, zdarza ci się nie zjeść śniadania i wstać dopiero na obiad. To nic wielkiego, prawda? Kiedy śpisz, nie możesz jeść – to oczywiste. Dlatego ludzie postanowili wykorzystać tę zależność i użyć jej jako techniki odchudzania. Nie ma nic złego w tym, gdy w trakcie dnia utniesz sobie krótką drzemkę. No może troszkę dłuższą. Jednak niektórzy stosują bardzo ekstremalną wersję, która została nazwana dietą „Śpiącej Królewny”.

Śpij i chudnij

Dieta zakłada, żeby spać jak najdłużej w ciągu dnia. W ten sposób powstrzymuje się od jedzenia i automatycznie chudnie. Nieważne, jak to zrobić – musisz spać. Masz z tym problem? Sięgnij po środki uspokajające lub nasenne.

Dobry sen poprawia samopoczucie oraz zdrowie, lecz nie powinien trwać dłużej niż 9 godzin. Zwolenniczki diety zachęcają do przesypiania nawet 20 godzin dziennie! Mają w tym pomóc tabletki uspokajające i nasenne, które mogą być uzależniające. Ponadto jest to niebezpieczne, gdyż istnieje ryzyko przedawkowania.

W ciągu 4 godzin, kiedy nie śpią, powinny zjeść jeden mały posiłek. Od czasu do czasu. Lekarze ostrzegają przed konsekwencjami takiego trybu życia. Unikając jedzenia, nie dostarcza się niezbędnych składników odżywczych, wyniszcza się organizm, co może skończyć się wieloma chorobami, a nawet śmiercią.

Nietrudno się domyślić, że taka dieta ma katastrofalne skutki i może zrujnować nie tylko relacje społeczne, lecz przede wszystkim zdrowie i prowadzić do depresji.

Fot. iStock/mammuth

Fot. iStock/mammuth

To jest najłagodniejsza dieta, jaką stosują

Pomysł zyskał jednak grono fanek. Został przyjęty z entuzjazmem na forach dla anorektyczek, które dzielą się swoimi wynikami oraz reżimem ekstremalnego snu i postu. „Uwielbiam spać, aby uniknąć jedzenia. To dla mnie całkiem proste, ponieważ jestem zmęczona 99 proc. czasu” – pisze jedna z nich. „Ja sięgam po kilka tabletek przeciwbólowych. Dzięki temu nic nie czuję i mogę spać” – pisze inna. Podkreślają także, że ta dieta jest łagodniejsza dla ich organizmu od innych, które stosowały. Jest im lżej unikać jedzenia, wokół którego kręci się ich życie, to na jawie.

Czy to w ogóle jest dieta? Kiedy zmienia się sposób żywienia, dostaje się listę, co można jeść, a czego unikać. Tu w wykazie znajdują się dwa środki: nasenne i uspokajające, spożywanie: bez limitu. Poza tym jest tylko jedna zasada – śpij jak najwięcej i nie jedz. Czyli chudnij bez większego wysiłku.

Zabijanie głodu snem to jedna z najgorszych rzeczy, jaką można zrobić dla swojego organizmu i ciała. Jedynym składnikiem odżywczym, który przyjmuje się w ilości nieograniczonej, jest chemia pochodząca z tabletek. Nie tylko traci się kilogramy, lecz także zdrowie, dobre samopoczucie i chęć życia. Poza tym nie uprawia się żadnej aktywności fizycznej, co może skończyć się odleżynami i zanikiem mięśni.

Na co to jeszcze ludzie nie wpadną, żeby pozbyć się zbędnych kilogramów?


 

Źródło: weightlossforall,independent