Lifestyle

Oni wiedzą jak zadbać o swoich gości. Idealne miejsce na wakacje – Baltin Hotel & SPA****

Redakcja
Redakcja
8 czerwca 2018
Mat. prasowe
 

Myślisz „wakacje” i przeciągasz się na samą myśl o błogim lenistwie? W końcu wakacyjny urlop to czas, w którym nie ma miejsca na wszystko to, co na co dzień zaprząta nam głowę. Czysta przyjemność bez pośpiechu, bez nerwów, bez „to musi być na już”. Każdy z nas marzy o takich wakacjach, dalekich od nieporozumień i nieprzyjemnych sytuacji. Cóż, zdarza się jednak, że miejsce, które wybieramy do wypoczynku, pozostawia wiele do życzenia i zamiast miłych wspomnień budzi w nas jedynie niesmak. Bo choć wszystko na zdjęciach i w opisie wyglądało cudownie, to rzeczywistość jednak mocno rozczarowała.

Dlatego warto, decydując się na miejsce wakacyjnego wypoczynku, wybierać te sprawdzone, które zachęcają do odwiedzin opiniami samych gości. W końcu kto, jak nie goście najlepiej wypowiedzą się na temat hotelu, w którym chcielibyśmy spędzić urlop, a który już ktoś wcześniej odwiedził?

Szukając miejsca idealnego na wakacje nad polskim morzem można dostać oczopląsu. W ostatnim czasie powstało wiele nowych ośrodków, hoteli, apartamentowców, które kuszą swoją ofertą. Jednak nim zdecydujemy się na ten jeden jedyny, warto spytać siebie, czego oczekuję od hotelu. Czy jadę z dziećmi, czy lubię spędzać aktywnie czas, czy cenię sobie dobre jedzenie i miłą atmosferę? Te wszystkie punkty należy wziąć pod uwagę, by uniknąć późniejszych rozczarowań.

My dzisiaj polecamy miejsce idealne na wakacje nad Bałtykiem. To Baltin Hotel & SPA**** położony w niewielkiej miejscowości koło Koszalina – w Mielenku. I to już jest pierwszy ogromny atut tego miejsca. Jeśli cenisz ciszę i spokój, masz dość zatłoczonych nadmorskich plaż, Mielenko jest tym, na co powinniście się zdecydować. Tu liczba turystów spędzających czas na plaży nie przyprawia o zawrót głowy i nie każe się ścigać o co lepsze miejsca. W przeciwieństwie do sąsiednich miejscowości, Mielenko posiada szerokie i piaszczyste plaże, a jeśli tylko zabraknie wam nadmorskiego gwaru, może odwiedzić po sąsiedzku chociażby tętniące od rana do nocy turystycznym życiem Mielno.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Jeśli planujecie wakacyjny wyjazd z dziećmi, nie moglibyście lepiej trafić. Baltin Hotel & SPA**** w wyjątkowy sposób dba o swoich najmłodszych gości. Do ich dyspozycji jest duży plac zabaw na zewnątrz hotelu, a także sala zabaw w środku. Przy basenie zewnętrznym zadbano o to, bo dla dzieci było bezpiecznie, dlatego wydzielono specjalny brodzik. Poza tym w sezonie letnim, a poza nim w każdy weekend, hotel w swojej ofercie posiada program animacyjny dla dzieci z wieloma atrakcjami pod okiem wykwalifikowanej kadry. Co więcej – goście hotelowi podkreślają, że to miejsce warto wybrać na wypoczynek nawet z najmniejszymi dziećmi. Hotel dysponuje łóżeczkami turystycznymi, wanienkami, a nawet podgrzewaczami do butelek! To się nazywa dbałość o przyszłych gości. 😉

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Tak, wiemy, że największą zmorą naszych polskich wakacji jest pogoda. Jednak na szczęście coraz częściej obserwujemy, że nie tylko plażą i morzem żyje polski turysta. Nie zależy nam jedynie na smażeniu się na piasku, chcemy od wakacji czegoś więcej. Jeśli chodzi o relaks – czyż nie byłoby idealnie znaleźć się w miejscu, gdzie można w cieniu poleżeć na wygodnych leżakach, a nawet hamakach? Gdzie znaleźlibyśmy czas na to, na co nam zazwyczaj go brakuje – czyli trochę aktywności? Baltin Hotel & SPA**** czyta w potrzebach swoich gości. Tutaj możecie wypożyczyć rowery i pozwiedzać przepiękne okolice na czterech kółkach (bez problemu dostaniecie foteliki lub riksze do rowerów dla najmłodszych). Jeśli ktoś chciałby spróbować nordic walking w hotelu bezpłatnie może skorzystać z odpowiedniego sprzętu. Co więcej istnieje możliwość uzyskania fachowej pomocy instruktora. Na samym terenie hotelu znajduje się miejsce do gry w siatkówkę plażową, w badmintona, jest także siłownia zewnętrza. A po wysiłku można wskoczyć do zewnętrznego podgrzewanego jacuzzi.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Jeśli pogoda wybitnie by nie sprzyjała, wewnątrz ośrodka znajduje się siłownia, bilard, piłkarzyki, a także strefa rekreacyjna z wewnętrznym basenem, łaźnią parową i sauną fińską. Korzystanie z tej strefy dla gości hotelowych jest bezpłatne.

Czy można chcieć czegoś więcej na wakacjach? Hm, tak – pysznego jedzenia. I o ten szczegół zadbał Baltin Hotel& SPA****. Czytając opinie gości, trudno nie trafić na te, które wychwalają kuchnię hotelu – od śniadań, przez obiadokolację, do dań wybieranych z karty. Co niektórzy przyznają samym tylko kucharzom po sto gwiazdek.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

I jeśli chcielibyśmy spiąć wszystko jedną klamrą, to nie możemy zapomnieć o jednym szczególe i kto wie, czy nie najważniejszym. Bo kto tworzy taką atmosferę miejsca, że aż chce się tutaj wracać? Nie baseny, nie atrakcje, nie piękne plaże – ale ludzie. To oni dbają, by nasz pobyt był jak najlepszy, odpowiadają na wątpliwości, służą pomocą, są mili, życzliwi, często to właśnie ich wspominamy z największym sentymentem. Baltin Hotel & SPA**** także i tutaj was nie zawiedzie. Stworzył zespół młodych ludzi, którzy lubią swoją pracę, a co najważniejsze lubią innych ludzi. Czytając opinie na temat hotelu często można się natknąć na podziękowania dla konkretnych osób z obsługi hotelowej. To ogromna wartość, o której wiele miejsc podobnych do tego zapomina. Jednak Baltin Hotel & SPA doskonale wie, jak zadbać o swoich gości w najdrobniejszych detalach. Dlatego też serdecznie zapraszamy.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe


 

Artykuł powstał przy współpracy z Baltin Hotel & SPA****

www.baltin.plInstagramFacebook


Lifestyle

Intymność pojawia się wtedy, gdy zdejmujesz swoją grubą skórę, a nie ubranie

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
8 czerwca 2018
Fot. iStock / nd3000
 

Po nocy seksu z kimś, o kim niewiele wiesz, budzisz się z dziwnym uczuciem. Było fajnie, ale czegoś brakuje. Nie czujesz się dobrze z samym sobą, czujesz próżnię. Ta pustka to brak intymności. W większości przypadków, chcemy seksu, bo chcemy uczucia. Chcemy czuć się kochani, pożądani, ważni. Wydaje nam się, że da nam to nagość dwóch ciał splecionych w uścisku. Ale to złudzenie.

Seks bez miłości istnieje, intymność już nie

Możemy mieć bardzo miłe doświadczenie seksualne z kimś, bez potrzeby emocjonalnego zaangażowania czy związku. Psycholog Silvia Omedo mówi, że pożądanie seksualne może być odczuwane bez miłości i bez jakiegokolwiek innego uczucia lub emocji.

Jednak seks może też być podstawą romantycznej relacji i miłości. Związek, który się od seksu zaczął może przerodzić się w „coś głębszego”, w intymną bliskość. A intymność to więcej niż noc namiętności. Intymność dotyczy naszego wewnętrznego świata, tego, którego nie pokazujemy innym. Zachowujemy w nim nasze lęki, nasze sny, to co daje nam nadzieję i to, co nas zawstydza. Trzymamy je w sobie, ponieważ jeśli powierzymy je niewłaściwej osobie, narażamy się na zranienie.

Intymność z kimś innym polega na poznaniu jego wewnętrznego świata i ujawnieniu własnego. Trzeba być siebie ciekawym, dowiedzieć się, kim jest ta druga osoba. Intymność nie rodzi się w łóżku. To rozmowa, spacer, wspólne gotowanie w kuchni, wysłanie sobie ważnej wiadomości.

Seks jest również przejawem intymności, ale to tylko element „jeden z wielu”. Intymność, zarówno w seksie, jak i poza nim, wiąże się z sytuacją, w której czujemy się komfortowo i bezpiecznie. Oto stworzono nam przestrzeń, w której jesteśmy sobą i nie boimy się.

Intymność osiąga się, gdy słowa nie są potrzebne. Jedno spojrzenie wystarczy, aby zrozumieć, co druga osoba ma na myśli. W chwilach głębokiej intymności zapominamy o czasie. Czas może płynąć, bo nam wydaje się, że zwalnia z każdym gestem czułości i przywiązania.

Intymność rodzi się, gdy strach przed powiedzeniem drugiej osobie kim naprawdę jesteśmy znika, kiedy twój partner widzi twoje wady i pokazuje ci swoje. A to wymaga czasu i cierpliwości. Żeby osiągnąć tę więź, nie wystarczy nagie ciało, ale proces wzajemnego odkrywania, które czasem trwa miesiące, czasem nawet lata.


Na podstawie: nospensees.fr

 


Lifestyle

Aż 70% kobiet z rakiem piersi może uniknąć chemioterapii! Wszystko dzięki nowym badaniom

Redakcja
Redakcja
8 czerwca 2018
Fot. iStock/andresr

Rak piersi jest najczęstszym nowotworem wśród kobiet na całym świecie. W trakcie spotkania stowarzyszenia American Society of Clinical Oncology w Chicago przedstawiono wyniku najnowszego badania, które dotyczyło kobiet we wczesnym stadium raka piersi z dodatnim receptorem hormonalnym, HER2-ujemnym, bez węzła pachowego, co stanowi około połowy wszystkich przypadków. W przypadku większości kobiet standardowa opieka obejmuje chemioterapię, której często towarzyszą nudności, wymioty, utrata włosów i zmęczenie, a w rzadkich przypadkach białaczka. Naukowcy w trakcie prowadzonych badań z nowoczesnym podejściem „medycyny precyzyjnej” poprzez testy genetyczne byli w stanie ocenić, które kobiety zagrożone są nawrotem choroby, a które nie. Przebadano ponad 10 000 kobiet w wieku od 18 do 75 lat. Każda z nich miała przeprowadzony szczególny rodzaj biopsji, która analizuje 21 genów nowotworowych. W teście przydzielono kobietom wynik od 0 do 100 w oparciu o prawdopodobieństwo nawrotu  raka w ciągu 10 lat.

Wśród przebadanych kobiet, aż 69% osiągnęło wynik między 11-25. Zostały one losowo przydzielone do terapii endokrynologicznej lub kombinacji hormonalnej i chemioterapii. Badacze doszli do wniosku, że w zależności od wieku pacjentki, te, które otrzymały wyłącznie hormonalną terapię, radzą sobie z chorobą tak samo dobrze, jak kobiety leczone chemioterapią.

Oznacza to, że kobiety po 50-tym roku życia chorujące na raka piersi, ale uzyskujące podczas badania ocenę od 0 do 25 nie wymagają chemioterapii. Kobiety młodsze, z wynikiem 0-15 mogą również uniknąć tego wyczerpującego leczenia.

To przełomowe odkrycie w dziedzinie onkologii, gdyż badania pokazują, że chemioterapii może uniknąć około 70% kobiet chorych na raka piersi, jeśli tylko poddane zostaną opracowanym przez naukowców testom!


 

źródło: The Guardian

 


Zobacz także

Kasia Kowalska: „Nie ukrywam, że należę do silnych kobiet i czasem mężczyźni mnie zawodzą”

Możesz przestać dbać o porządek. Potrzebujesz wymówki, żeby nie sprzątać? Bałagan sprzyja kreatywności!

Kogo widzisz na tym obrazku? Przeczytaj interpretację i dowiedz się czegoś o swoim sercu