Go to content

Jak zrzucić tłuszczyk z pleców bez wizyt na siłowni? Wykonuj te 3 ćwiczenia, a za niedługo zobaczysz różnicę

Fot. iStock / gpointstudio

Wiele kobiet marzy o pięknych plecach, które będą mogły pokazywać bez skrępowania. Jednak przed odsłanianiem ciała często powstrzymuje je tłuszczyk, który znajduje się w okolicach zapięcia biustonosza. Jeśli na niego narzekasz, zacznij wykonywać proste ćwiczenia. Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz chodzić na siłownię – wystarczy, że znajdziesz czas, żeby wykonywać je w domu. Druga dobra wiadomość – poświęć na nie czas 1-2 razy w tygodniu, a efekty zauważysz po kilku tygodniach.

Jeśli cierpisz na poważne bóle pleców lub masz wadę kręgosłupa, zanim przystąpisz do wykonywania ćwiczeń, skonsultuj się z lekarzem.

Dociąganie kolan

To proste ćwiczenie pomoże ci wymodelować plecy. Połóż się wygodnie na plecach i przyciągnij prawą nogę ugiętą w kolanie do klatki piersiowej. Wytrzymaj 10 sekund i powtórz z drugą. Wykonaj 10 serii na każdą nogę.

Pływanie

Połóż się na brzuchu i unieś do góry wyprostowane ręce. Oderwij od podłoża klatkę piersiową i imituj ruchy rąk, jakie wykonujesz płynąc żabką. Wykonaj 5 takich ruchów, następnie odpocznij 10 sekund. Powtórz ćwiczenie 5 razy.

Nożyce na brzuchu

Połóż się na brzuchu. Pod brodę włóż splecione ręce. Unoś na przemian wyprostowaną prawą i lewą nogę – każdą po 10 razy. Po tym czasie dołóż ruch rąk. Jednocześnie podnoś prawą rękę i lewą nogę, potem lewą rękę i prawą nogę. Wykonaj 3 serie po 10 powtórzeń na każdą z kombinacji.

Wykonuj je regularnie, najlepiej jak najczęściej, a na plaży zaprezentujesz smukłe plecy.