Go to content

Sprawdź, co twoja ulubiona fryzura mówi o twojej osobowości

Fryzura, którą nosimy, nie musi określać jedynie tego, czy nadążamy za trendami we fryzjerstwie. To, w jaki sposób nosimy włosy, może powiedzieć wiele o naszych osobistych preferencjach, o tym, w czym czujemy się dobrze, ale także, jakie mamy cechy charakteru.

Rodzaj fryzury czy długość włosów może wskazywać pewne nasze cechy. Oczywiście nie każda z nich musi się pojawić u każdej miłośniczki np. warkoczy, ale warto sprawdzić, czy akurat w danym przypadku reguła się sprawdziła.

źródło:  www.madison-reed.com  

Fot. iStock / Rohappy

1/7 Proste włosy

Miłośniczki noszenia prostych, rozpuszczonych włosów nie lubią przesady. Poszukują harmonii w życiu, są poukładane, niekonfliktowe i szybko znajdują rozwiązania w różnych sytuacjach.

Fot. iStock/filadendron

2/7 Fale

Miłośniczka fal to kobieta pewna siebie, znająca swoją wartość. Jest ambitna i cieszy się, gdy otoczenie postrzega ją przez pryzmat osiągnięć. Zdecydowanie lubi być w centrum uwagi i słuchać wyrazów zachwytu i podziwu na temat jej urody.

Fot. iStock/splendens

3/7 Kitka (koński ogon)

Kobieta wiążąca włosy w kitkę jest bardzo energiczna, wszędzie jej pełno. To dusza towarzystwa z głową pełną pomysłów. Uwielbia wyzwania i chętnie poznaje nowych ludzi. Nie przywiązuje się do jednego miejsca, wszędzie czuje się jak u siebie.

Fot. Unsplash / <a href=”https://unsplash.com/photos/h3vR1F8-caI”target="_blank”>Brooke Cagle</a> / <a href="http://bit.ly/CC0-PD”target="_blank">CC0 Public Domain</a>

4/7 Warkocze

Miłośniczka zaplatania włosów w warkocze to osoba wrażliwa, otwarta na potrzeby innych ludzi. Jest delikatna, ale zna swoją wartość i nie dopuszcza do siebie każdego. Trzeba zapracować na jej zaufanie i przyjaźń.

Fot. i Stck/Eva-Katalin

5/7 Kok

Kobiety decydujące się na zaczesywanie włosów w ciasne koki są perfekcjonistkami i profesjonalistkami. To osoby dokładne w działaniu, nielubiące oceniania przez pryzmat wyglądu.

Fot. iStock/evgenyatamanenko

6/7 Włosy luźno związane

Kobiety zaplatające włosy w luźne koki i plecionki, nie przywiązują nadmiernej uwagi do swojego wyglądu. To osoby bardzo towarzyskie, które lubią, gdy wokół nich dzieje się coś ciekawego. Są empatyczne i serdeczne, podchodzą z dystansem do wielu rzeczy.

Fot. iStock/SrdjanPav

7/7 Krótkie cięcie

Miłośniczki krótkich włosów często są osobami praktycznymi — krótkie włosy, dobrze obcięte, sprawiają mniej problemów w pielęgnacji i układaniu, niż długie. Dziewczyny noszące fryzurę „na chłopczycę” cechują się rzeczowym podejściem i zadowoleniem z życia.