Uroda

Fryzura na czasie – warkocze bokserskie! Jak je zrobić?

Hair by Jul
Hair by Jul
21 maja 2016
warkocze bokserskie
 

Warkocze bokserskie to w ostatnim czasie jedna z najmodniejszych fryzur! I wcale mnie to nie dziwi, bo nie dość, że pięknie wyglądają, to w dodatku świetnie sprawdzą się zarówno na spacerze, siłowni jak i oficjalnym spotkaniu. A w dodatku są kobiece i urocze- czego chcieć więcej od fryzury?

Warkocze bokserskie to po prostu dwa warkocze holenderskie. Zacznijmy więc od tego, jak zrobić warkocz holenderski:

warkocz holenderski krok po kroku

Warkocz holenderski, to warkocz dobierany, w którym poszczególne pasma przekładamy pod spodem, a nie tak jak w klasycznym warkoczu dobieranym- górą.  Poczytać więcej na ten temat możecie tu: Warkocz francuski vs warkocz holenderski.

Ok, wiemy już jak zapleść holendra, zabierzmy się więc za warkocze bokserskie.

  1. Robimy przedziałek. Po środku, z boku- nie ma znaczenia.
  2. Wybieramy cieniutkie pasemko włosów przy samej linii czoła
  3. Pleciemy warkocz holenderski. Im cieńsze pasemka włosów dobieramy do warkocza, tym lepszy uzyskamy efekt.

1

To samo powtarzamy z drugiej strony. Możemy pleść warkocze zaraz za uchem, lub z tyłu, bliżej przedziałka- jak kto woli.

2

 

I gotowe!

3

Jeśli podobał Wam się tutorial i chcecie więcej- zapraszam na hairbyjul.pl 🙂


Uroda

3 fryzurowe porady dla panien młodych

Hair by Jul
Hair by Jul
31 lipca 2016
 

Sezon ślubny w pełni. Od dłuższego czasu fryzury ślubne są u mnie tematem numer 1. Niemal każdego dnia pracuję z przyszłymi pannami młodymi pomagając im w wyborze tej idealnej, wymarzonej fryzury, która będzie im towarzyszyć w ich wielkim dniu.

Chciałabym dziś podzielić się z Wami kilkoma poradami w kwestii fryzury ślubnej. Często panny młode, zagubione w szale przedślubnych przygotowań, nie wiedzą jak zabrać się za szukanie odpowiedniego stylisty fryzur i wybór fryzury zostawiają na ostatnią chwilę. Spróbuję więc przeprowadzić Was przez etapy planowania i przygotowań włosów do ślubu.

3 fryzurowe porady dla panien młodych

1. Zacznij szukać fryzjera odpowiednio wcześnie

Żeby oszczędzić sobie niepotrzebnego stresu, zacznij rozglądać się za stylistą fryzur przynajmniej pół roku przed ślubem. Może wydawać Ci się, że to zbyt szybko, ale uwierz mi, zdarzają mi się panny młode rezerwujące wizytę na ponad rok do przodu. Są też i takie, które szukają fryzjera z kilkutygodniowym wyprzedzeniem i nagle okazuje się, że nikt nie ma już wolnych terminów i trzeba będzie zadowolić się wizytą u sąsiadki, która ma dobrą lokówkę;).

fryzury ślubne

2. Zrób fryzurę próbną

I to im szybciej tym lepiej. Jeśli okaże się, że Twoja wizja fryzury nie pokrywa się z wizją fryzjera, będzie jeszcze czas poszukać kogoś innego. Często też okazuje się, że fryzura, którą znalazłaś na zdjęciu gdzieś w internecie nie będzie pasowała do Twojej ślubnej stylizacji, lub do typu Twoich włosów- to wszystko wyjdzie na próbnym czesaniu. Wtedy fryzjer pomoże Ci dobrać fryzurę, która będzie dla Ciebie idealna.

fryzury ślubne

3. Nie ścinaj włosów przed ślubem

Chyba, że mówimy o podcięciu końcówek. Jeśli natomiast zamarzy Ci się metamorfoza już po próbnym czesaniu, musisz liczyć się z tym, że w dniu ślubu fryzura może układać się inaczej lub w ogóle nie wyjść tak jak wyszła na próbie.

fryzury ślubne

Jeśli w niedalekiej przyszłości planujesz ślub, mam nadzieję, że moje porady pomogą Ci uniknąć stresu podczas planowania fryzury!

Jul


Uroda

10 fryzurowych trików, które musisz poznać!

Hair by Jul
Hair by Jul
20 kwietnia 2016
triki

Znacie to uczucie, kiedy wychodząc rano z domu musicie wybrać- śniadanie czy idealna fryzura? Ja znam. Zawsze brakuje mi czasu, bo rano każda minuta snu jest dla mnie na wagę złota, ustawiam więc w nieskończoność drzemki w telefonie, rezygnując w myślach z kolejnych czynności jakie miałam w planie przed wyjściem do pracy. Praktykując ten rytuał od lat, udało mi się wypracować kilka nawyków, które pozwalają mi rano pospać chwilę dłużej bez konieczności rezygnacji ze śniadania na rzecz fryzury i które idealnie sprawdzają się w kryzysowych sytuacjach, kiedy znienacka dopada mnie bad hair day. Podzielę się dziś z Wami moimi fryzurowymi trikami i mam nadzieję, że ułatwią Wam życie tak, jak ułatwiają mi.

fryzurowe triki

fryzurowe triki

2

1ST

5a

ab

2nd

2nd

 

1

2

Wszystkie powyższe triki są zestawieniem cyklu „Włosowe triki, które ułatwią Ci życie”, jaki prowadzę na swoim blogu. Zapraszam Cię do siebie, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o każdym z nich- zobaczyć dokładny sposób wykonania, zobrazowany zdjęciami.

Włosowe triki, które ułatwią Ci życie