Go to content

7 typów mężczyzn, którzy wydają się świetni, ale tak serio sprawiają, że związki są nieszczęśliwe

mężczyzna role w związku
fot. iStock

Mężczyźni odgrywają różne role w związku: przyjaciela, brata, współpracownika, sąsiada itp. Ale bywa, że niektóre z tych ról nabierają toksycznego charakteru. Istnieje siedem ról, które faceci często (czasem nieświadomie) przyjmują w  sabotażowych relacjach z kobietami, które kochają. Z umiarem te role są jak wino – dobre, a czasem nawet zdrowe. Ale kiedy przejmują władzę nad męską osobowością, związek pary zmienia się w gigantyczny ból głowy… Sztuka polega na byciu wszechstronnym, emocjonalnie dostępnym mężczyzną, na wybraniu najlepszych cech z każdej z tych ról, aby w pełni móc wspierać emocjonalne potrzeby kobiety.

Poznajcie siedem typów mężczyzn, którzy sprawiają, że kobiety są nieszczęśliwe w związku. Przyjmowanie od czasu do czasu jednej z powyższych ról prawdopodobnie nie zaszkodzi związkowi. Prawda zresztą jest taka, że ​​większość mężczyzn ma w sobie po trochu każdej osobowości. Ale odgrywanie jednej i tylko jednej roli w związku tworzy dynamikę, która utrudnia przetrwanie związku, a prosperowanie w nim jest prawie niemożliwe.

1. Ojciec

Czasami nazywany „tatusiem”. Mężczyzna, który pełni w związku role ojca czy tatusia, oferuje wsparcie, bezpieczeństwo i ochronę, wszystko, co idzie w parze z naturą rzeczywistego tatusia. Kobieta uważa to za atrakcyjne, ponieważ sprawia, że ​​czuje się bezpieczna i uspokojona. Brzmi zdrowo? Cóż, szarlotka z lodami też…

W rzeczywistości Ojciec nie postrzega swojej partnerki jako równej sobie. Widzi w niej bardziej córkę, kogoś, kogo musi wychowywać i prowadzić za rączkę. Kiedy się pomyli, beszta ją. To, co ostatecznie tworzy, to dynamika, w której kobieta buntuje się i robi coś tylko po to, by zrobić na złość swojemu mężczyźnie. Tak się dzieje – gdy traktujesz kogoś jak dziecko, on zaczyna się właśnie tak zachowywać.

2. Zły chłopiec

Jeśli czegoś nauczyły nas komedie romantyczne, to tego, że niektóre kobiety zawsze wybierają Bad Boya. Jest ekscytujący, odważny, żądny przygód, często przyjeżdża motocyklem (lub przynajmniej ma skórzaną kurtkę). Jest atrakcyjny, ponieważ nie próbuje nikogo zadowolić, po prostu jest tym, kim jest, a tego rodzaju uczciwość jest czymś, czego wielu ludzi szuka w związku. Ale Bad Boy z pewnością nie jest dobry.

Kobieta nigdy nie może naprawdę zaufać Bad Boyowi. Jest uczciwy, owszem, ale jest tylko wierny sobie i dąży do tego, czego chce (innymi słowy, jest samolubny). Oznacza to, że jeśli chce spać z inną dziewczyną lub pięćdziesięcioma innymi dziewczynami, nie będzie miał żadnych skrupułów, by to zrobić. W końcu to jego droga. Kobiety o tym wiedzą i właśnie to wzbudza w nich dreszczyk emocji. Ale to krótkotrwały dreszcz.

3. Frajer

Frajer to facet, który jest idealny do sprowadzenia do domu mamy i taty ze względu na jego współczucie, zrozumienie, niezawodność i podatność na formowanie; poświęci się, aby zyskać aprobatę innych. Mówiąc prościej, świetnie wygląda na papierze… ale, podobnie jak papier, jest płaski i jednowymiarowy i dlatego relacja z nim staje się czymś, co kobiety w końcu chcą zerwać. Frajer nie nadaje się do związku na dłuższą metę, ponieważ kobieta czuje się przez niego uwięziona.

Frajer tak bardzo chce zadowolić wszystkich, że nigdy nie mówi, jak się czuje ani co naprawdę myśli, a to sprawia, że ​​jest zbyt wielkim dzikusem, by inwestować w niego emocjonalnie.

4. Rycerz w lśniącej zbroi

Prawie każda kobieca postać Disneya odjechała ze swoim bohaterem — mężczyzną, który wkraczał w ostatniej chwili, by uratować sytuację. Urok, obietnica romansu, pewność siebie — to wszystko podnieca. Ale z jakiegoś powodu nie widzimy, co dzieje się z tymi postaciami po napisach końcowych.

Kiedy kobieta całkowicie polega na swoim mężczyźnie, staje się współzależna. Oczekując, że ktoś raz za razem ją uratuje, nie rozwija w sobie umiejętności niezbędnych do ratowania siebie. Ich związek następnie ewoluuje w sposób, w którym kobieta potrzebuje swojego mężczyzny, nawet jeśli niekoniecznie go pragnie. To daje Rycerzowi w Lśniącej Zbroi pewnego rodzaju moc i dominację nad nią. A ta nigdy nie jest zdrowa, nawet dla postaci z kreskówek. Role w związku powinny wyglądać zupełnie inaczej.

5. Biznesmen

Biznesmen jest racjonalny, przewidywalny i dba o uczciwość. Są to cechy, które sprawiają, że awansuje w swojej firmie, ale zakochanie może zmienić go w skąpca, tak troszczącego się o równe warunki, że śledzi, kto za co płaci, kto ostatni zmywał naczynia i kto komu co jest winien. Również orgazm. Jak można się domyślić, romans nie jest mocną stroną Biznesmena.

Relacje są ulicą dwukierunkową. A więc tak, wszystko jest sprawiedliwe, ale kosztem czułości, poświęcenia i miłości.

6. Piotruś Pan

Przybywający prosto z Nibylandii Piotruś Pan to człowiek, który nigdy nie dorósł. Z pewnością jest zabawny, a kobiety uwielbiają jego kapryśną naturę, a jego beztroska żartobliwość, postawa płynąca z przepływu i spontaniczności są atrakcyjne. Ale każdy musi w pewnym momencie dorosnąć. To, czego Piotruś Pan nie zdobywa, to szacunek partnerki. Ma plany, o których jego kobieta wie, że nigdy się nie zrealizują, nie chce wkładać ciężkiej pracy ani konsekwentnego wysiłku, a do tego wiecznie zawodzi. W rzeczywistości nie radzi sobie z prawdziwymi emocjami i prawdziwymi problemami, a to sprawia, że jego relacje są ostatecznie bardzo fałszywe.

7. Uwodziciel

Uwodziciel skupia się na jednym: swojej kobiecie. Mówi dokładnie to, co ona chce usłyszeć i sprawia, że ​​czuje się atrakcyjniejsza niż jakakolwiek inna dziewczyna na całym świecie. To oczywiście czyni go przekonującym, bo w końcu jaka kobieta nie chce tego słuchać? Problem polega na tym, że Uwodziciel tak naprawdę nie pragnie związku, po prostu chce wypełnić jak najlepiej role w związku. Kiedy uda mu się zdobyć kobietę, nie jest pewien, co z nią zrobić, więc po prostu uderza nią jak kot myszą. Boi się myśli o długoterminowej perspektywie i nie jest materiałem na męża. Niektóre kobiety nabiorą się na to, inne przejrzą na oczy w odpowiednim momencie.