Aparaty Instax szturmem podbijają serca i Internet. To prawdziwy fenomen, który bardzo dobrze się sprzedaje i wciąż zyskuje nowych miłośników. Pojawia się tylko jedno pytanie: robimy sobie modne zdjęcie i… co dalej?
Okazuje się, że niepozorne fotografie z Instaxa mają tyle mocy, ile kryje się w naszej kreatywności.
Rozmiar też ma znaczenie, bo „małe” naprawdę dużo potrafi.
Fot. Materiały prasowe
W sieci roi się od pomysłów na kreatywne wykorzystanie fotografii, co wcale nie oznacza, że nasze mieszkanie musi przypominać pokój nastolatka. Umiejętne przygotowanie dekoracji pomoże ożywić i nadać wnętrzu niepowtarzalny charakter. Niepowtarzalny, bo w pełni spersonalizowany.
Postanowiliśmy złowić dla was trochę inspiracji w sieci. Zobaczcie koniecznie!
Są blizny, które nigdy nie znikają. Te, które pozostają w duszy, z czasem bolą tylko trochę mniej, ale te, które „przypominają” przy każdym spojrzeniu w lustro, można ujarzmić. Z niezwykłym projektem wolontariatu dla kobiet, które doświadczyły przemocy domowej wyszła brazylijska artystka tatuażu Flavia Carvalho. Aby wesprzeć kobiety, zupełnie za darmo wykonuje tatuaż na bliźnie.
Wywiad z tatuażystką, który ukazał się na łamach Huffington Post porusza. Sama bohaterka jest postacią niezwykłą, jej projekt chwyta za serce, ale też uzmysławia wagę problemu. Przemoc wobec kobiet jest obok, za ścianą, na ulicy. Nie ma kodeksu honorowego – nie wybiera według wieku, relacji. Jest nieprzewidywalna, zbyt często bezkarna. Kobiety na całym świecie doświadczają przemocy, zazwyczaj cierpią w milczeniu.
Troque a violência pela #paz, troque o ódio pelo #amor… #apeledaflor #tattoovoluntaria #electricink #cwbtattoo
Cała historia rozpoczęła się dwa lata temu, kiedy Flavia pracowała nad pokryciem rozległej blizny na brzuchu jednego z klientów. Efekt wywołał wiele radości, a sam tatuaż okazał się niesamowitą formą terapii. Tatuażystka wykonuje darmowe tatuaże dla kobiet, które doświadczyły brutalnej przemocy domowej – zakrywa ich blizny i pozwala zrobić krok do przodu.
Zobaczcie, jak można odmienić czyjeś życie na lepsze.
Mais uma florzinha enfeitada pelo projeto A Pele da Flor! Lembranças ruins transformadas em cor e arte! Poder acompanhar…
Są na świecie przeróżne kobiece inicjatywy, akcje, kampanie… lecz kobiecie wsparcie i wyciągnięta dłoń do drugiej osoby – mają największą moc. Flavia Carvahlo robi bardzo wiele. Dzięki jej działalności świat dostrzegł skalę problemu, a ofiary przemocy nie muszą już codziennie oglądać jej skutków.
Woda siarczkowa to lecznicza woda, którą można stosować wewnętrznie, jak i zewnętrznie, do leczenia różnych schorzeń. Kuracja z jej wykorzystaniem cieszy się powodzeniem ze względu na szybkie, silne i skuteczne działanie. Komu jest zalecana woda siarczkowa, a kto nie może skorzystać z jej dobrodziejstwa?
Czym jest lecznicza woda siarczkowa?
Woda siarczkowa jest silnie działającą wodą leczniczą, która znalazła wszechstronne zastosowanie w leczeniu różnych schorzeń. Jest pełna bezcennych dla zdrowia aktywnych związków, w tym dwuwartościowej siarki, które wchłaniane są do organizmu przez skórę, drogi oddechowe i przewód pokarmowy.
W składzie wody siarczkowej można znaleźć substancje takie jak: jon siarczkowy, wodorosiarczkowy, siarka koloidalna, wapń, magnez, potas, jod, brom. Dostarczone skutecznie do organizmu pobudzają procesy detoksykujące, biochemiczne, przeciwzapalne i przeciwreumatyczne. Ogromną rolę odgrywa w tym siarka, która posiada silne właściwości lecznicze i regenerujące.
Fot. iStock
Siarka — pierwiastek niezbędny dla życia
Mówiąc o wodzie siarczkowej, trzeba powiedzieć nieco więcej o roli siarki dla zdrowia. Siarka jest ważnym składnikiem struktury białkowej, makroelementem obecnym we wszystkich komórkach organizmu ludzkiego, i bez niej nie ma mowy o życiu. Organizm człowieka potrzebuje jej do funkcjonowania i musi pozyskiwać ją z zewnątrz. Aby dostarczyć potrzebne ilości siarki przez wodę siarczkową, można skorzystać z dwóch różnych sposobów:
Woda siarczkowa do picia. To kuracja pitna (krenoterapia) przygotowana w specjalnych butelkach, których pojemność odpowiada dobowemu spożyciu wody siarkowej. Aby skorzystać z tego rodzaju kuracji, należy najpierw skonsultować potrzebę z lekarzem. Jedynie wskazanie lekarskie pozwala na bezpieczne zastosowanie kuracji pitnej, która nie jest możliwa np. przy wrzodach żołądka.
Woda siarczkowa do kąpieli. Zabieg przy użyciu wody siarczkowej stosuje się w postaci kąpieli w wannie, w temperaturze 34-37 °C. Wykorzystuje się do niej roztwór wody siarczkowo-siarkowodorowej słonej. Kąpiel trwa 15 minut, zaleca się powtarzać ją codziennie lub co drugi dzień, po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.
Fot. iStock/Woda siarczkowa
Jak działa woda siarczkowa?
Woda siarczkowa, bogata w aktywne substancje, działa na organizm na wiele sposobów, w zależności od tego, czy stosuje się ją podczas kuracji pitnej, czy kąpieli. Woda siarczkowa łagodzi dolegliwości bólowe, zmniejsza obrzęki, regeneruje tkankę łączną, poprawia ruchomość stawów, detoksykuje organizm, obniża poziom cholesterolu i cukru we krwi. Poprawia mikrokrążenie, działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Działa detoksykująco, ponieważ związki siarki wiążą metale ciężkie i wspierają ich usuwanie z organizmu.
Na co pomaga woda siarczkowa?
Woda siarczkowa jest skuteczna w leczeniu wielu schorzeń. Zalecane są szczególnie w przypadku:
W przypadku wyżej wymienionych schorzeniach układu ruchu siarka odkłada się w chrząstce, w błonie maziowej stawów i w kościach. Jest skuteczna, ponieważ wspiera odbudowę i regenerację tkanki łącznej. U osób cierpiących na RZS odnotowano, że po zastosowaniu kuracji kąpielami siarkowymi, zmniejszyła się poranna sztywność stawów, zmniejszyły się bóle oraz poprawiła sprawność ruchowa.
Kurację pitną wodą siarczkową zaleca się w przypadku:
potrzeby obniżenia w organizmie poziomu cholesterolu, kwasu moczowego;
Woda siarczkowa jest chętnie stosowana w leczeniu schorzeń dermatologicznych. Wpływa nie tylko na głębokie oczyszczenie skóry, ale również na regenerację jej tkanek. Woda siarczkowa ceniona jest za właściwości antyalergiczne, bakteriobójcze, przeciwgrzybicze, przeciwpasożytnicze. Wspiera walkę ze zmianami trądzikowymi, łojotokiem i nadmiernym wydzielaniem sebum. Przyspiesza leczenie łojotoku i łupieżu, jest polecana w pielęgnacji skóry głowy z tendencją do przetłuszczania się.
Woda siarczkowa leczy egzemy i zakażenia, regeneruje naskórek, ponieważ siarka jest niezbędna do wytwarzania przez organizm białek – kolagenu i keratyny. Sprawdza się również w pielęgnacji skóry bardzo suchej. Ponieważ zmiękcza i delikatnie złuszcza martwy naskórek, polecana jest wleczeniu skóry łuszczącej się oraz zrogowaciałej. Po kuracji w wodzie siarczkowej skóra staje się bardziej miękka i sprężysta. Poza powyższą kuracją można także skorzystać z dermokosmetyków z wodą siarczkową, dedykowanych pielęgnacji twarzy, ciała i włosów.
Fot. iStock/Woda siarczkowa
Przeciwwskazania do kąpieli w wodzie siarczkowej
Mimo wielu potwierdzonych badaniami zalet wody siarczkowej nie każdy może skorzystać z terapii zarówno poprzez kąpiel, jak i z kuracji pitnej. Należy przy tym pamiętać, że zastosowanie obu leczniczych metod należy omówić najpierw z lekarzem, ponieważ przeciwwskazanie do kuracji stosowanej wewnętrznie nie musi być przeszkodą do zastosowania kuracji zewnętrznej.