Lifestyle

Zastanawiasz się czy warto kupić Instaxa? Jest przynajmniej 5 powodów, by ulec modzie

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
3 lutego 2017
Zastanawiasz się czy warto kupić Instaxa?
Fot. Materiały prasowe
 

Widzieliście go na pewno i prawdopodobnie zastanawialiście się, na czym polega jego magia… no i czy w erze popularnych cyfrówek, jest sens w ogóle kupować aparat do fotografii natychmiastowej? Zastanawiasz się czy warto kupić Instaxa?

Zastanawiasz się, czy opłaca się kupić modnego Instaxa?  Przede wszystkim, to  nie tylko moda. Jeśli gra ci w duszy coś więcej niż żądza lajków na Facebooku, to aparat idealny dla ciebie. A dlaczego w świecie on-line, chmur i pędu – także po coraz więcej zdjęć – warto sprawić sobie taki gadżet?

5 powodów, by pokochać Instaxa

1. Docenić to, co masz. Poznaj prawdziwą wartość

Pokochaliśmy cyfrówki. Setki tysięcy zdjęć. Fotografujemy wszystko i bez większego powodu – od jedzonego na obiad kurczaka po ślub przyjaciół. Po co? Chyba większość z nas nie jest stanie odpowiedzieć na to pytanie… Pewnie robimy to, bo jest łatwo. Łatwiej.

Zyskaliśmy pozorne możliwości, a jednocześnie dzięki takiej dostępności fotografia zniknęła nam z oczu.

Już nie traktujemy jej jako sztuki, zdjęć nie widzimy, jako tych niezwykle cennych pamiątek. Jest ich tak wiele, że przestaliśmy zwracać na nie większą uwagę. Każdy może je zrobić, wszędzie, bez wysiłku. A jak nie wyjdą? Phi, się „podciągnie” programem, filtrem: tu zamaże, tam rozjaśni i voilà. Jak u fotografa…

A jednak nie, bo brakuje im często tej najważniejszej cechy, którą miały kilkanaście i kilkadziesiąt lat temu. I nawet nie o warsztat chodzi, ale o magię chwili.

Bo zdjęcie nie musi być idealne – musi być wyjątkowe.

2. Nowoczesne, ale magiczne

Zastanawiasz się czy warto kupić Instaxa?

Fot. Materiały prasowe

Jeśli szukasz „gadżetuInstax też spełni tę rolę, ale to nieco więcej. Uważaj, bo możesz się zakochać i naprawdę docenić to zgrabne urządzenie.

Zaspokoi twoje „techniczne” zachcianki – w tej chwili Fuji oferuje kilka wariantów swoich Instaxów, wśród najbardziej popularne Instaxy mini 8 (w boskich kolorach!)w przystępnych cenach, nowszy model Instax mini 70, o lepszych parametrach.  I  mistrz swojego gatunku, czyli Instax mini 90 – o parametrach bardzo bliskich tradycyjnym aparatom analogowym.

Jeżeli chcecie czegoś więcej, a raczej większego – jest i Instax Wide 300 – który korzysta z dwukrotnie większych klisz.

3. Piękno – mieć i je tworzyć

Niewątpliwie są piękne, ale nie próżne. Bo dzięki zdjęciom rozmiaru karty kredytowej można też tworzyć piękno. Personalizowane, bo nasze.

Piękne aranżacje wnętrz, dzięki instaxowym zdjęciom nabrały nowego wyrazu. Miłośnicy Instaxów wciąż odkrywają ich zalety –  od tworzenia wizytówek na stół (na poczekaniu), po przygotowywanie zaproszeń czy prawdziwych scrapbookingowych arcydzieł.

 118  88  90  86  99  98

4. Teraz zawsze jest ważniejsze, niż za jakiś czas, kiedyś, jutro…

Na czym polega magia chwili? Widziałam ostatnio w sieci Instaxy w bardzo nietypowej odsłonie. Zagościły na weselu. Goście mogli wykonać swoją natychmiastową fotografię – i napisać na niej parę słów… czy istnieje lepsza księga życzeń? Bardziej prawdziwa?

Czy zdjęcie waszego pocałunku na plaży będzie lepiej czuło się w smartfonie, czy wewnętrznej kieszeni jego marynarki?

TERAZ zawsze jest ważniejsze.

Zastanawiasz się czy warto kupić modnego Instaxa?

5. Jest „porządny” i otwarty na nasze propozycje 😉

Modeli Instaxów jest naprawdę wiele, co sprawia, że aparat zadowoli praktycznie każdego.

Idealny na prezent. Zarazi pasją nastolatki i pokaże im, że nie cały świat jest piękny tylko w wersji on-line. Nie utrudni życia żółtodziobowi i połechce nieco bardziej zaprawionych w boju fotografów-amatorów.

Zastanawiasz się czy warto kupić modnego Instaxa?

Fot. Materiały prasowe

 

Niektórzy mówią, że filmy do aparatu wcale do najtańszych nie należą, więc nie warto… A ja jestem innego zdania, może to prawdziwy pomost pomiędzy „wczoraj” i „dziś”? Może to doskonała okazja do tego by zamiast tysiąca zdjęć, których nawet nie obejrzymy – zrobić 10, takich wyjątkowych, trochę jak kiedyś? Wtedy, kiedy wywołane fotografie z wakacji miały dla nas prawdziwą wartość?

PS: Zresztą przyznajcie szczerze, które zdjęcia częściej oglądacie, te zgrane gdzieś na komputery, dyski, „pogubione” płyty czy te w starych albumach mamy albo babci? No bo jak często dziś wywołujemy te tysiące chwil, zaklęte w naszych podręcznych gadżetach, hę?

Zastanawiasz się czy warto kupić modnego Instaxa?

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z FujiFilm

 


Lifestyle

7 znaków, że twoje ciało potrzebuje pomocy

Karolina Krause
Karolina Krause
3 lutego 2017
Fot. iStock/South_agency
 

Kiedy z naszym ciałem dzieje się coś niedobrego, za wszelką cenę stara się to nam jakoś pokazać. Nawet jeśli problem ma swoje psychiczne podłoże, prędzej czy później objawi się to w fizycznej formie. Z różnych powodów staramy się jednak ignorować znaki, świadczące o problemach ze zdrowiem. Najwyższy czas, abyśmy przestały chować głowę w piasek i uważnie przyjrzały się swemu ciału.

Oto 7 znaków, że twoje ciało potrzebuje pomocy:

Zwiększona ochota na słodycze

To co jemy ma ogromny wpływ na funkcjonowanie naszego ciała i umysłu. Zwiększone zapotrzebowanie na cukier, oznacza, że najwyższa pora na zmienienie nawyków żywieniowych. Choć ciężko jest się do tego przemóc, w miarę jak wyeliminujemy niezdrowe produkty z naszej diety, wspomniane zachcianki zaczną ustępować.

Zwiększona ochota na słone produkty

Sól jest minerałem, którego nasze ciało rzeczywiście potrzebuje. Dieta sportowców jest szczególnie bogata w słone produkty, ponieważ muszą dodatkowo przeciwdziałać utracie składników mineralnych podczas treningów. Jeżeli więc ostatnio masz szczególną ochotę na te produkty, najwyraźniej zwyczajnie ich potrzebujesz.

Stale przesuszająca się skóra

Sucha skóra może być objawem odwonienia organizmu, ale też poważnej, przewlekłej choroby. Do chorób najczęściej wiązanych z przesuszeniem skóry zalicza się cukrzycę, problemy z tarczycą i łuszczycę. Przesuszona skóra łatwo ulega podrażnieniom, bywa nadwrażliwa na działanie kosmetyków, a nawet wody, czemu często towarzyszy także uciążliwy świąd.

Zwiększenie witaminy E w naszej diecie może przeciwdziałać tym objawom. Znajdziemy ją w rubach, orzechach i zdrowych olejach.

Skurcze lub kłopoty ze snem

Jeżeli doskwierają ci częste skurcze lub problemy ze snem, może to wskazywać na brak odpowiedniej ilości magnezu i potasu w twoim organizmie. Aby pozbyć się tych objawów wzbogać swoją dietę o zielone warzywa liściaste, orzechy i banany.

Krwawienie dziąseł

Istnieje wiele możliwych przyczyn krwawienia z dziąseł. Najczęściej jednak jest to związane z niedoborem witaminy C lub niedostatecznym dbaniem o higienę jamy ustnej.

Krwawienie z dziąseł może być także objawem niedokrwistości, czyli anemii. Niezależnie od tego, co ją powoduje, niedokrwistość zawsze wymaga szybkiej konsultacji z lekarzem. Każda jej postać może bowiem być niebezpieczna dla życia.

Łamliwość paznokci i kruche włosy

Ten sygnał, często współwystępuje z problemami suchej skóry, ponieważ tak, jak one najczęściej wynika po prostu z niedoboru jakiejś witaminy. W tym przypadku witaminy B lub wapnia.

Zwiększona ochota na owoce morza

Jeśli na samą myśl o owocach morza aż oblizujesz usta, może to wynikać z dwóch powodów: albo brak ci witamin i minerałów, albo chodzi o niedobory jodu. Prawdopodobnie jednak twojemu ciału zwyczajnie brakuje protein, a owoce morza są ich bogatym źródłem.


Źródło: dailyvibes.org


Lifestyle

„Nic dwa razy się zdarza…” i Ona też już się nam nie zdarzy. 10 najpiękniejszych cytatów z wierszy Wisławy Szymborskiej

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
3 lutego 2017
Fot. Screen z YouTube Realny 24
Następny

Wisława Szymborska – poetka magiczna, w której wierszach kochał się cały świat. Bo też tylko ona potrafiła go tak opisać, by każdy (i wielki reżyser, i znany bokser,  i pani z kiosku, sprzedająca gazety i batoniki) mógł odnaleźć w tych jej słowach siebie.

Przypominamy 10 najpiękniejszych cytatów z wierszy tej niezwykłej poetki. Czasem, sami nawet nie wiemy że mówimy Szymborską…

Zobacz także

„Majorka Północy”- Bornholm ma wiele miejsc do odkrycia. Akcja „Kocham podróże, kocham swobodę”. Dzień #8 [23.05]

Marzenie każdego malucha. Czyli prezent, który się pamięta. Prezentownik Oh!me 2018

9 znaków, które mówią, że ktoś myśli o tobie