Lifestyle

Pięć cech narcyzów, które zaślepiają kobiety

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
30 grudnia 2018
Fot. iStock/South_agency
 

Nie jest żadną tajemnicą, jakie cechy charakteru prezentuje narcyz. Chyba każda kobieta wie, że należy trzymać się od takiego jegomościa z daleka. A mimo tych ostrzeżeń, wiele kobiet wchodzi w związki z narcyzami, choć początkowo mogą o tym nie wiedzieć. Najczęściej dopiero z czasem wychodzi na jaw, z kim tak naprawdę przyszło im dzielić życie.

Narcyzi, pomimo posiadania wielu negatywnych cech, wręcz toksycznych zachowań, są w stanie oczarować kobietę dosłownie w kilka chwil. Przyciągają do siebie kobiety, a szczególnie takie, które akurat bardzo potrzebują atencji. Zazwyczaj tak jest, że gdy kobieta spotyka się z narcyzem, on stara się jej nieba przychylić, ale z czasem sprawy będą wyglądać zupełnie inaczej.

5 cech narcyzów, które zaślepiają kobiety

Narcyzi roztaczają wokół siebie specyficzną otoczkę, która sprawia, że wiele kobiet po prostu traci dla nich głowę. Posiadają kilka takich cech, które rzeczywiście wpływają na zainteresowanie kobiet.

1. Seksualna atrakcyjność

Niby seks to nie wszystko, ale jak miło jest czuć chemię, prawda? A narcyzowi tego „czegoś” nie brakuje. Ładna twarz, zadbane włosy, dobrze zbudowana sylwetka i otoczka atrakcyjności seksualnej sprawia, że kobiety bardziej koncentrują się na fizycznych aspektach narcyza, nie wyczuwając specyficznej, negatywnej aury. Energia seksualna przytłacza energię  emocjonalną, ze szkodą dla kobiety.

2. Zręczna manipulacja

Narcyzi są znakomitymi uwodzicielami nie tylko ze względu na swój wypielęgnowany, elegancki wygląd. Oni doskonale potrafią wpływać na swoje wybranki. Są czarujący, wydają się dobrymi słuchaczami, gotowymi do natychmiastowej pomocy, gdy zajdzie taka potrzeba. Gdy jednak znudzą się relacją, przestają przyjmować się kobietą.

3. Wyidealizowany obraz

Narcyzi bardzo często są ludźmi sukcesu, nastawionymi na szybkie zdobywanie celów. Często przejawiają talent lub cechę, którymi przyciągają uwagę innych. Takie osoby są idealizowane przez kobiety, szczególnie te, które same czują się niezbyt pewnie w relacjach z mężczyznami. Niestety, cechy narcystyczne kogoś, kto pretenduje do miana ideału, wyjdą prędzej czy później.

4. Pozory empatii

Narcyzi są nie tylko znakomitymi manipulatorami, ale także znawcami kobiecych potrzeb. Doskonale wiedzą, co zrobić, by wywrzeć jak najlepsze wrażenie.  Narcyz początkowo w lot odgaduje potrzeby partnerki. Jednak to dobre wrażenie i chęć zaopiekowania się kobietą mija po pewnym czasie. Narcyz nie jest w stanie zadbać na dłuższą metę o kogoś innego niż on sam.

5. „Efekt WOW”

Narcyzi do perfekcji opanowali umiejętność kreowania własnej postaci.  Przedstawiają się w jak najlepszym świetle i potrafią dopasować to, co mówią, do oczekiwań kobiety. W ten sposób osiągają ten „efekt WOW”, przez który kobiety tracą głowę. Niestety to, co wydaje się chemią i idealnym dopasowaniem, jest wyłącznie ułudą.

źródło:  themindsjournal.com 


Lifestyle

Dietetyczny hit na 2019 rok. Dieta pegańska zdobywa coraz większą popularność

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
30 grudnia 2018
Fot. iStock/gpointstudio
 

Temat diet chyba nigdy nie zostanie wyczerpany. Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał zrzucić kilka, a nawet i znacznie więcej, kilogramów. W takim przypadku idealnie by było, gdyby dietę dobierał do potrzeb dietetyk, ale najczęściej sami decydujemy o tym, co najbardziej nam pasuje.

Ważne jest, by nie sięgać po to, co naprawdę może zaszkodzić. Dieta tasiemcowa, baletnicy czy ekstremalne głodówki nie przynoszą niczego dobrego. Szkodzą organizmowi, a co smutniejsze — wręcz gwarantują pojawie nie się efektu jo-jo.

Zastawiając w tyle to, co z pewnością szkodzi, warto przyjrzeć się  innym propozycjom dietetycznym. Wśród nowszych pomysłów na szczuplą sylwetkę znalazła się dieta pegańska. To osobliwe połączenie założeń diety paleo i weganizmu znane jest od 2015 roku. Jej zasady stworzył dr Mark Hyman i na razie wydaje się, że jest ona bezpieczna dla osób ją stosujących.

Założenia diety pegańskiej

Peganizm czerpie to, co najlepsze w weganizmie i diecie paleo, jednak bez skrajnych restrykcji wynikających z obu diet.

Warto sięgać po zdrowe tłuszcze np. z orzechów i awokado, roślinnych olejów. Posiłki powinny opierać się na dowolnych warzywach, wybranych owocach, jajkach. Ryby i mięso można spożywać, jednak nie mogą być one podstawą diety. Podobnie jak warzywa strączkowe, które powinny być traktowane wyłącznie jako dodatek do diety.

Dieta powinna być jak najbardziej naturalna, bez produktów przetworzonych, bez konserwantów i chemicznych polepszaczy. Najlepiej zrezygnować z produktów zawierających gluten i cukier oraz mlecznych (wyjątek mogą stanowić od czasu do czasu spożywane produkty z koziego mleka).

Ponieważ dieta opiera się na produktach o niskim indeksie glikemicznym, posiłki nie powodują gwałtownych skoków cukru, a więc zabezpieczają przed atakami wilczego głodu. To pomoże nie tylko zachować szczupłą sylwetkę, ale u osób, które skarżą się na kilka niechcianych kilogramów, pomoże schudnąć. Tego typu dieta poprawi także samopoczucie i stan skóry oraz włosów, ze względu na obfitość ważnych dla organizmu substancji odżywczych.

źródło:  kobieta.wp.pl, www.elle.pl 


Lifestyle

Nie chcesz się denerwować? Jest pięć powodów, dla których dobrze czasem porządnie się wkurzyć

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
30 grudnia 2018
Fot. iStock/Marisa9

Nikomu nie są potrzebne sytuacje, w których ktoś jest tak irytujący lub coś tak nas złości, że mamy ochotę wyjść  z siebie i stanąć obok. Nie lubimy się wściekać, wolimy zachowywać się jak osoby dojrzałe i zrównoważone. Tymczasem nerwów nie da się uniknąć lub cały czas w sobie łagodzić. To jest szczególnie trudne, gdy przychodzi chwila, w której wszystko się w nas gotuje i do wybuchu niewiele potrzeba.

I wtedy nie zawsze trzeba liczyć do dziesięciu i wypijać szklanki zimnej wody, by ochłonąć. W pewnych sytuacjach lepiej jest ryknąć, trzasnąć tą szklanką o stół i dać upust emocjom. Złość urodzie szkodzi, ale jej duszenie w sobie tym bardziej nie pomaga. Co prawda, nie zachęcam do agresji czy nieodpowiedzialnego zachowania, jednak nie zawsze trzeba być przykładem doskonałego wychowania. Emocje, także te negatywne są naturalne, o ile nie dominują w życiu. Najlepiej dać upust emocjom w samotności, ale gdy ktoś jet świadkiem wybuchu, nawet taka sytuacja może przynieść niespodziewane pozytywy.

5 powodów, dla których dobrze jest się czasem porządnie wkurzyć 

1. Gniew oczyszcza

No cóż, gdy emocje aż kipią, krzyk, trzaśnięcie drzwiami, kłótnia czy też uderzenie czymś np. o biurko powoduje ulgę. To taka ewakuacja nadmiaru emocji, która — o ile nie jest kierowana w stronę kogoś — działa bardzo skutecznie. Gdy wszystko jest już na wierzchu, można uspokoić się, odetchnąć i zacząć działać bez zbędnego balastu emocjonalnego.

2. Gniew czasem ułatwia negocjacje

Rozsierdzeni ludzie są bardziej zdeterminowani, stanowczy i często osiągają szybciej swój cel niż powtarzając swoje racje do znudzenia. Nie jest to idealny sposób na dopinanie swego, ale można zrozumieć taką sytuację, gdy nic innego  w ważnej sprawie nie przynosi rezultatu.

3. Gniew motywuje

Gniew może być doskonałym motorem napędowym dla realizacji planów. Często powstaje, gdy inni nie wierzą w nasze możliwości, negują je lub nawet sabotują działania. Gniew powoduje upór, a upór pozwala na konsekwentne działanie.

4. Gniew ściąga uwagę

Powoduje zastanowienie  się drugiej osoby nad tym, co takiego się stało, że nastąpił wybuch. Potrafi zadziałać jak wstrząs, skupić uwagę na kimś, kto nie wytrzymał danej sytuacji. Bywa drastycznym powodem do pochylenia się nad problemem, rozpoczęcia rozmów.

5. Gniew pomaga usłyszeć

Gniew pozwala na wyraźniejsze i głośniejsze wypowiedzenie swoich myśli. Wzburzeni mówimy to, co myślimy i robimy to w sposób wyraźny i dosadny. Na co dzień, szczególnie gdy brakuje nam stanowczości w wypowiedzi, pewne uwagi czy prośby po prostu nikną niezauważone lub zignorowane w gąszczu innych, mniej istotnych komunikatów.

źródło:  www.menshealth.com 


Zobacz także

16 rzeczy, których nie powinniśmy mówić ukochanej osobie

16 rzeczy, których nie powinniśmy mówić ukochanej osobie

Piekło kobiet ma dziś trzy filary: polityków, Kościół katolicki i nas same. Drodzy politycy pamiętajcie: No woman, no kraj

Marzysz o zdrowych i mocnych paznokciach? Pięć sztuczek, które ci w tym pomogą