Go to content

Czego faceci szukają w kobietach? Niektóre rzeczy można wypracować

Fot. iStock/gilaxia

Ona – długowłosa piękność, na wysokich obcasach przechadza się ulicą, a faceci nie mogą oderwać od niej wzroku. Tak najczęściej wyobrażamy sobie kobietę idealną. Taką, za którą faceci szaleją. Taką, która może przebierać i wybierać, a kolejka absztyfikantów nigdy się nie kończy. 

Tylko co potem? To, czy uda jej się faktycznie zainteresować sobą faceta na dłużej, nie zależy wcale od tego, jak długo będzie zgrabna i długowłosa. Tak naprawdę mężczyźni szukają w kobietach kompletnie innych rzeczy. A co ciekawe, większość można wypracować. Bo facetów kręci przede wszystkim to, jakie mamy podejście do siebie i do otaczającego nas świata. A to widać w bardzo prostych gestach i w codziennych sytuacjach. Czego tak naprawdę pragną? Jeśli wciąż nie udało ci się znaleźć Tego Jedynego, spróbuj nieco nad sobą popracować.

Radosne podejście do życia

Wesoły śmiech czy zalotny chichot szczęśliwej, wesołej kobiety mogą stopić nawet najtwardsze męskie serca. Miej szczęśliwą, pogodną osobowość i spróbuj spojrzeć na świat przez różowe okulary. Jest coś w wesołej kobiecie, której oczy rozjaśniają się radością – to właśnie ona przyciąga do siebie wszystkich mężczyzn. Aby jednak wszystko poszło zgodnie z planem, ta radość musi być autentyczna. Musisz ją po prostu w sobie odnaleźć. Wszystko, co robimy na pokaz, bardzo szybko nas gubi.

Odpowiedni ubiór

Wcale nie chodzi o to, żeby wyróżniać się z tłumu odsłoniętymi nogami czy wielkim dekoltem. Nawet jeśli uwydatnisz wszystkie swoje atuty, ale w danej stylizacji nie będziesz czuła się dobrze, nie uzyskasz efektu, jaki byś chciała. Ubieraj się tak, jak lubisz, ale staraj się podkreślać swoją kobiecość. To nieprawda, że atrakcyjne są tylko szczupłe kobiety. Atrakcyjna jest ta, którą wyróżnia pewność siebie. Potrzebujesz mocnego dodatku? Zamiast na ostry makijaż, postaw na czerwony parasol.

Uwodzicielskie gesty

Nie, nie chodzi o to, żebyś oblizywała wargi, świdrując go wzrokiem. Nie przesuwaj ręką po szklance w górę i w dół. Chyba, że chodzi ci po prostu o seks, wtedy możesz jeszcze „przypadkiem” smyrać go pod stołem nogą. Facetów, którzy szukają poważnej relacji, pociąga coś zupełnie innego – te rumieńce na twarzy, przygryzanie długopisu, gdy intensywnie nad czymś myślisz, zakładanie włosów za ucho i mimika twarzy, adekwatna do sytuacji.

Subtelna „nagość”

Można odsłonić pępek, pokazać kawałek stanika lub nieco za wysoko podnieść nogę, zakładając jedną na drugą. Można, ale warto pamiętać, że jest to dość tandetne i prymitywne. Zupełnie inaczej faceci odbierają subtelne odsłanianie ciała. Może sweter, który odkrywa jedno ramię? Albo obcisła spódnica z wysokim stanem? Po co dawać siebie na tacy? Niech sobie trochę wyobrazi…

Uwodzicielski głos

Jedne z nas są nim po prostu obdarzone, inne muszą trochę popracować Ten niski, nieco ochrypły sposób mówienia powoduje u facetów gęsią skórkę na karku. Nie znoszą natomiast pisku. A przecież tak często zdarza nam się wchodzić na wysokie tony. Najgorsza opcja? Śmiech, który dzwoni w uszach. Nie, to nie jest sexy.

Kobieta w opałach

To marzenie każdego faceta – nieść pomoc kobiecie w opałach. Żaden nie odmówi, gdy uśmiechnięta kobieta poprosi go o pomoc. Dzięki temu czuje się męski i potrzebny. Mężczyźni naprawdę lubią nam pomagać zupełnie bezinteresownie. Poproś obcego faceta w sklepie, by podał ci produkt z półki, do której nie możesz dosięgnąć, a się przekonasz. Szkoda, że tacy wyrywni są tylko do czasu, aż się z nimi zwiążemy. Potem pół roku nie można się doprosić o powieszenie szafki 😉

Kontakt wzrokowy

Większość kobiet ma z tym problem. Szczególnie, gdy to on wypatrzył ją gdzieś na drugim końcu kawiarni i próbuje jakoś zwrócić na siebie uwagę. Ten wzrok na sobie po prostu się czuje. Cała sztuka polega na tym, żeby umieć to spojrzenie odwzajemnić. Nie jest przyzwoleniem na coś więcej, ale idealnym wstępnem do zapoznania się i flirtu. Z tego nic nie musi wyjść. Możecie rozstać się za 20 minut i zapomnieć o sobie na zawsze. Ważna jednak jest ta pierwsza reakcja – czy masz w sobie na tyle odwagi, by bardzo głęboko i przez kilka sekund patrzeć obcemu mężczyźnie prosto w oczy, czy może z zażenowaniem i wstydem spuścisz wzrok i zaczniesz wpatrywać się w swoje paznokcie? Nie musisz za niego wychodzić i mieć z nim dzieci, ale jedno spojrzenie może wam obojgu umilić dzień. To wszystko.

Wystarczą proste rzeczy, żeby zwrócić na siebie uwagę. Weź to pod uwagę następnym razem, gdy przed wyjściem z domu będziesz usilnie próbowała wbić się w te skórzane leginsy.

Na podstawie: Love Panky