Go to content

Odczuwasz frustrację i niepokój? Sześć sposobów, które pozwolą wyrzucić negatywną energię z duszy i ciała

Fot. iStock/KristinaJovanovic

W codziennej gonitwie za rzeczami materialnymi często gubimy sens tego, co naprawdę jest dla nas istotne. I zamiast oczekiwanej satysfakcji, odczuwamy frustrację, niepokój, bo nie potrafimy pogodzić tego, co robimy z  tym, co chcemy robić. Kumulujemy w sobie negatywną energię, dusimy złe emocje.

Zbyt mocno przeżywamy niepowodzenia, rozdrapujemy rany, robimy sobie  i innym wyrzuty. Ciężkie myśli rzutują na ciało, które  może w wyraźny sposób dawać znać, że coś jest nie do końca w porządku. Odczuwamy bóle głowy, gorsze samopoczucie, zmienne nastroje. A jeżeli coś, co do tej pory nas cieszyło teraz już tylko irytuje, jest to znak, że czas zrobić porządek w życiu, pozbywając się negatywnej energii, oczyszczając głowę z ciężkich myśli. Choć usuwanie tych energetycznych barier nie jest wcale takie łatwe, warto podjąć wysiłek i zrobić w swoim życiu więcej miejsca dla dobrej energii.

6 sposobów, które pozwolą wyrzucić negatywną energię z ciała

1. Rozpal ogień

Ogień symbolizuje oczyszczenie i jest elementem, który wpływa zarówno na destrukcję, jak i tworzenie czegoś nowego. Nie musisz palić ogniska, możesz w sposób umowny zapalić świeczkę. Wypisz na kartce rzeczy, które cię blokują, wprawiają w złe samopoczucie, a następnie tę kartkę podpal nad płomieniem świecy. Niech to wszystko się ulotni symbolicznie wraz z dymem.

2. Uderz w dłonie

Bardzo często, kiedy jesteśmy spięci zezłoszczeni, silnie zaciskamy dłonie w pięści, hamując w ten sposób całą energię. Wg filozofii Wschodu w dłoniach znajdują się czakry, które mogą być zablokowane. Aby otworzyć te swoiste bramy energetyczne i usunąć z nich negatywną energię, trzeba otworzyć dłonie i uderzyć w nie. Tym sposobem to co, jest dla nas obciążające ulatuje. Warto jednocześnie wyobrażać sobie ucieczkę złej energii z ciała.

3. Śpiewaj

Śpiewanie, słuchanie, czy wykonywanie muzyki wspaniale koi myśli i poprawia samopoczucie. To doskonały sposób, by wyrzucić z siebie złe emocje i dodać dobrej energii.

4. Spaceruj nad morzem

Ten sposób jest idealny na lato, ze względu na temperaturę wody. Jeżeli tylko masz możliwość spaceru nad morzem, przejdź się wzdłuż brzegu i o ile to możliwe, niech fale dotykają stwoich stóp. To łagodnie uzupełni energię płynącą z Natury. Zwolennicy tej metody podkreślają, że sól w wodzie morskiej jest silnym środkiem usuwającym negatywną energię.

5. Wpraw ciało w ruch

Tańcz, ćwicz, spaceruj. Dzięki ruchowi, w twoim ciele rozpocznie się produkcja dobroczynnych hormonów, które odpędzą negatywne uczucia. Wprawisz w ruch, a następnie rozluźnisz mięśnie, zrelaksujesz umysł i bardzo pozytywnie się zmęczysz. Wytworzone endorfiny doskonale poprawiają humor.

6. Weź czyszczającą kąpiel

Wypełnij wannę gorącą wodą, dodaj odmierzony w równych częściach rozmaryn, lawendę, cytrynową skórkę oraz sól. Zmieszaj składniki w wannie i relaksuj się, oddalając się od problemów. Taka mieszanka doda energii i oczyści z negatywnych emocji. Jeśli nie masz możliwości skorzystać z oczyszczającej kąpieli, możesz co rano wypłukać dłonie w zimnej wodzie wyobrażając sobie, jak ten rytuał oczyszcza aurę ze złej energii.

źródło:  themindsjournal.com