Go to content

Twoje „normalne” dla nich jest magiczne – zobaczcie ten wzruszający film pokazujący „zwykły” dzień widziany oczami matki i dziecka

Screen z YouTube

Rodzice dobrze wiedzą, że choć lata mijają bardzo szybko, to niektóre dni potrafią być naprawdę długie i ciągnąć się w nieskończoność. Inaczej jednak przebieg dnia wygląda w oczach zapracowanej mamy, a inaczej z perspektywy kilkulatki – to, co dla jednych jest normą i rutyną, dla najmłodszych ma w sobie prawdziwą magię.

Z okazji Dnia Matki Esther Anderson, autorka Bloga Story of This Life, stworzyła krótki film pt. „Normalny dzień” – film, który pokazuje wyczerpujący dzień matki dwójki dzieci, od porannej pobudki do powrotu jej męża z pracy. Widzimy na nim zapłakane niemowlę, kłótnię o zabawki, wspólne zakupy, czynności pielęgnacyjne, a nawet małą wpadkę z urodzinowym tortem. „Zwykły, normalny dzień” – odpowiada kobieta zapytana przez swojego męża o to, jak minął jej dzisiaj czas.

To samo pytanie mężczyzna zadaje swojej starszej córce i tutaj… odpowiedź jest zupełnie inna! Dziewczynka opowiada o tym, jak kocha swoją siostrę, o zabawie z mamą, dużej ilości śmiechu, buziaków i tym, co najlepsze – torcie jedzonym palcami z podłogi. „To był nasz najlepszy dzień!” – stwierdza uradowane dziecko.  Zaraz, zaraz, czy ona na pewno mówi o tym samym dniu?

Video podsumowuje zdanie „bo twój normalny może być ich magicznym” – nic dodać, nic ująć! Wszak punkt widzenia zależy od punktu siedzenia – to, co dla nas zwyczajne i często nudne, dla dzieciaków potrafi być wyjątkowe i znaczące, a małe rzeczy cieszą je niemal tak samo, jak te ogromne. Warto o tym pamiętać i może nawet brać z nich przykład? Uczmy się od nich radości z życia i dostrzegania magii w codzienności 🙂


 

Na podstawie: www.huffingtonpost.com

Zapisz