Lifestyle

Emocje wiążą się z twoim ciałem. 5 przykładów połączeń organów i uczuć

Redakcja
Redakcja
23 marca 2018
Fot. iStock / francescoch
Następny

Według chińskiej medycyny emocje, uczucia i myśli nierozerwalnie powiązane są z ludzkim ciałem. Jedno bez drugiego nie jest w stanie poprawnie funkcjonować. Ludzki organizm jest doskonale pomyślaną machiną, która, jeśli dążymy do zachowania równowagi, doskonale spełnia swoje funkcje. 

W tradycji chińskiej przypisano każdy z pięciu organów właściwą mu emocję, która z nim współdziała. Przeżywanie gwałtownych emocji, negatywnych lub utrzymujących się chronicznie (np. życie w ciągłym stresie), może negatywnie wpłynąć na pracę poszczególnych organów, narażając je na poważne choroby. A jeden chory lub nieprawidłowo pracujący organ naraża na szwank całe ciało.

Zobacz, na jakie organy wpływ wywierają emocje, które ci towarzyszą.


 

źródło:  krokdozdrowia.com

Lifestyle

8 najgorszych porad dietetycznych. Jak najszybciej zapomnij o nich!

Redakcja
Redakcja
23 marca 2018
Fot. iStock/vadimguzhva
Następny

Kobiety diety albo stosują, albo przynajmniej o nich mówią, przerzucając się czasem przedziwnymi sposobami na zrzucenie niechcianych kilogramów. Obok zdrowych diet, a raczej zrównoważonych sposobów żywienia, funkcjonują pomysły, które są niebezpieczne dla zdrowia. Niejedna kobiet w akcie desperacji podjęła się diety, która niczego dobrego, poza wycieńczeniem organizmu, jej nie przyniosła.  

Niestety wierząc w ekspresowy efekt czasem nie zdajemy sobie sprawy, że gwałtownie zrzucone kilogramy powrócą, jak tylko wrócimy do starych nawyków. Efekt jo-jo pojawia się z nawiązką.

Żeby nie popełniać błędów, trzeba do tematu diety podejść z głową, najlepiej konsultując problem ze specjalistą, szczególnie jeśli do zrzucenia jest kilkanaście lub więcej kilogramów. Natomiast w próbach pozbycia się niewielkiej nadwagi, poza wprowadzeniem zdrowych zmian do dotychczasowego trybu życia, trzeba omijać dietetyczne pułapki, które nadal funkcjonują w świadomości wielu kobiet.

Poznajcie 8 najgorszych porad dietetycznych – nie róbcie tego w domu


 

źródło:  polki.pl

Lifestyle

Psychologowie mówią, że to drzewo, które przyciągnie twoje oko, zdradzi dominującą cechę twojej osobowości

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
23 marca 2018
Fot. Facebook /Perky's Beautiful World

Nie od dziś wiadomo, że my, ludzie, mamy silny związek z naturą, ze zwierzętami i roślinami. Psychologia czerpie z tej relacji. Spójrz na rysunek przestawiający drzewa j i wybierz to, które sprawia, że masz ochotę odpocząć w jego cieniu. Potem przeczytaj interpretację.

Intepretacja

Jeśli wybrałeś:

1. Jesteś romantyczny

I jesteś optymistą, który wierzy w interakcję ze światem, miłość i bratnie dusze.  Czasami bywasz tak zaślepiony tą miłością, że pozwalasz się wykorzystywać.

2. Jesteś kreatywny

Twórca. Jednak nie musi to oznaczać, że masz zdolności plastyczne czy jesteś muzykalny. Być może wykorzystujesz swoją kreatywność w innych dziedzinach, takich jak nauka czy przedsiębiorczość. Jesteś w stanie wymyślić unikalne rozwiązania problemów, z którymi inni by sobie nie poradzili.

3. Jesteś opiekuńczy

Wspierasz innych, często im „matkujesz”.  Zazwyczaj masz bardzo dobre relacje z dziećmi lub zwierzętami. Opiekowanie się innymi przychodzi ci naturalnie. Dla najbliższych jesteś psychologiem, pielęgniarką, powiernikiem i opiekunem.

4. Jesteś uczciwy

Nie boisz się mówić tego, co naprawdę myślisz. Nie bawisz się w gierki i mówisz prawdę nawet wtedy, kiedy nie chcesz być wysłuchany. Twoje zachowanie bywa odbierane jako aroganckie, chociaż nie jest to twoją intencją.

5. Jesteś pełen energii

Jesteś dość gadatliwy i towarzyski i czerpiesz przyjemność z wielu różnych działań. Zazwyczaj nigdy nie pozostajesz bezczynny. Wolisz być aktywny, niezależnie od tego, czy wykonujesz jakąś aktywność fizyczną, czy szukasz bardziej mentalnej stymulacji.

6. Jesteś kapryśny

Patrzysz na świat z podziwem i zdumieniem, trochę jak dziecko. Ale bywasz bardzo kapryśny i naiwny, zbyt ufny, co odbija się negatywnie na twoim własnym dobru.

7. Jesteś niezawodny

Można na ciebie liczyć. Pilnujesz swoich zobowiązań, a nawet często robisz więcej niż się od ciebie oczekuje.  Twoje przyjaźnie są trwałe i silne. Warto mieć cię wśród najbliższych osób.

8. Jesteś wyjątkowy

Wyróżniasz się w tłumie. Nie podążasz za trendami, nie poddajesz się presji otoczenia. Zamiast tego żyjesz według własnych reguł, niezależnie od tego, co myślą inni. Jesteś autentyczny.

9. Jesteś cierpliwy

Zdajesz sobie sprawę z tego, że wszystko ma swój czas i miejsce, dlatego też podchodzisz do trudnych sytuacji ze spokojem i opanowaniem. Trudno cię „złamać”, konsekwentnie podążasz wyznaczoną przez siebie ścieżką.


Na podstawie: mysticalraven.com

 


Zobacz także

„Szczęściara z ciebie, twoi rodzice cię kochają. Moi się mnie tylko brzydzą”

„Kobiety lubią gwałt, tylko na początku jest strasznie”. Jest mi wstyd za tych wszystkich, którzy nagle chcą stać się obrońcami kobiety, by ugrać swoje

4 proste kroki do medytacji