Go to content

5 sposobów, w jakie moja córka zmieniła mnie w lepszego człowieka. Wzruszający, piękny list taty do córeczki

Fot. iStock/Geber86

Moje życie zmieniło się na zawsze dwa lata temu. Już w dniu, w którym się urodziłaś, zainspirowałaś mnie, abym stał się lepszym człowiekiem. Przedtem, nie zasługiwałem na to, byś była w moim życiu. Posiadanie córki jest największym źródłem motywacji i najlepszą rzeczą, jaka może przytrafić się człowiekowi.

Całkowicie odmieniłaś moje życie w ciągu tych ostatnich, dwóch lat. Ja zmieniłem się  jako człowiek, ojciec i mąż. Zupełnie, jakby jakieś nowe obszary mojego umysłu otworzyły się i zacząłem się zmieniać w taką osobą, na jaką i ty i twoja mama zasługują. Nie jestem nią jeszcze, ale będę. Jednym z najgłębszych, filozoficznych pytań, jakie często zadają sobie ludzie, brzmi: „Jaki jest sens życia?” Znam odpowiedź na to pytanie. Ty jesteś moim powodem do życia, jesteś sensem mojego życia.

Sprawiłaś, że jestem lepszym człowiekiem, bo:

1. Potrafię teraz bronić tego, co słuszne

Nasze życie jest pełne wyborów, one są podstawą. Wszyscy ponosimy konsekwencje wyborów z przeszłości. To Ty zainspirowałaś mnie do tego, żebym stawał w obronie innych i bronił słusznych racji. Silny i dobry mężczyzna zawsze stanie w obronie słabszych. Chcę, żebyś wiedziała, że twój ojciec zawsze będzie bronił prawdy, nawet jeśli miałby to robić sam.

2. Potrafię postąpić właściwie

Łatwo jest mówić komuś, by postępował właściwie, trudno samemu postępować tak, jak trzeba. Zainspirowałaś mnie do tego, by zawsze postępować słusznie. Myśl o Tobie zawraca mnie ze złej drogi. To, że wiem, że zawsze na mnie patrzysz, sprawia, że staram się postępować dobrze, nawet jeśli to jest trudne.

3. Nie boję się

Zabrałaś mi niepotrzebne lęki. Nie troszczę się już o to, co myślą o mnie inni. Wszyscy mamy wolny wybór, co do tego, jaki poziom życia chcemy osiągnąć, ty zainspirowałaś mnie, żebym sięgnął, ewoluował na ten wyższy poziom.(…)

4. Jestem sprawniejszy – fizycznie, mentalnie

Zawsze byłem w dobrej formie, ale przez ostatnie dwa lata moja sprawność wzrosła. Zmotywowałaś mnie, żebym osiągnął więcej. Pamiętam, jak  w noc, kiedy się urodziłaś, usiadłem, żeby ci czytać. To jedno  z moich ulubionych i najcenniejszych wspomnień. Od tamtej pory przeczytałem ponad nad 300 książek i jestem w lepszej kondycji fizycznej niż kiedykolwiek. Byłaś moją motywacją, żebym ukończył mój pierwszy maraton.

5. Kocham Twoją mamę

Jesteś moim drogowskazem. Inni ludzie traktują swoje pasje jako życiowy drogowskaz, a dla mnie Ty nim jesteś. Jesteś moją inspiracją, aby obudzić się rano i czuć się niezwyciężonym.

Jednak ze wszystkich cennych rzeczy, które wniosłaś do mojego życia, jest jedna, najważniejsza. To moja miłość do twojej mamy. Nie zawsze potrafiłem ją docenić, czasem brałem jej obecność w moim życiu za pewnik i oczywistość. Zaniedbałem wspólny czas. Zmarnowałem go na  ludzi, którzy nie wnoszą nic do naszego życia. Twoja mama jest najpiękniejszą, kochającą i najwierniejszą osobą, jaką znam – kocham ją jeszcze bardziej z twojego powodu.

Mimo, że smuci mnie myśl, że pewnego dnia trochę się oddalisz, wiem, że nigdy nie opuścisz mojego serca. W miarę jak ze ślicznej dziewczynki będziesz zmieniać się w piękną kobietę, nie zapominaj, że jesteś stworzona do czegoś wielkiego.
Inspiruj innych i pamiętaj, że twoja mama i ja, będziemy cię zawsze kochać!

List taty,  do córki, opublikowany przez lifehack.org