Go to content

Ten mąż powiedział to wprost: „Przestańcie je okradać! Żony pracujące w domu również mają prawo do odpoczynku w weekend”

Ten mąż powiedział to wprost: "Przestańcie je okradać! Żony pracujące w domu również mają prawo do odpoczynku w weekend"
Fot. Screen z Facebook Dale Partridge

Od poniedziałku do piątku, Dale Partridge zarabia na życie jako przedsiębiorca i autor bestsellerów. Ale jest też oddanym mężem i ojcem, i te funkcje traktuje równie poważnie, jak swoje życie zawodowe, które pozwala mu opłacić rachunki i zabezpieczyć materialnie rodzinę.

Kilka tygodni temu, Dale umieścił na swoim Facebooku wiadomość do wszystkich mężczyzn, którzy wykorzystują fakt, że ich żony pracują w domu, opiekując się dziećmi. Znacie tę sytuację? „Przecież ty i tak nic nie robisz, a ja ciężko pracuję, więc  to ja w weekend muszę odpocząć”.

„Ona spędza cały tydzień obsługując mnie i dzieci. Ja cały tydzień obsługuje nasze konto. Większość mężczyzn uważa, że ​​to jest uczciwy układ, ale ja mam wątpliwości.(…) „Mężowie, nie jesteśmy bardziej niż nasze żony uprawnieni do spędzenia spokojnego, relaksującego weekendu.”

W swoim przesłaniu, Dale przypomniał mężczyznom, że fakt, że są jedynymi „żywicielami rodziny” nie oznacza, że mogą uciekać od domowych obowiązków, zwłaszcza w weekendy. „Wielu mężczyzn okrada swoje żony z luksusu odpoczynku w weekend”- napisał Partridge.- „To jest w porządku, że chcesz odpocząć, upewnij się po prostu, że nie jesteś jedyną osobą, która to robi.”

Przybij piątkę, Dale!