Go to content

Multi-promocje – czy da się jeszcze więcej zaoszczędzić?

W sezonie wyprzedażowym praktycznie zewsząd bombardują nas wiadomości dotyczące nowych rabatów. Czasem dochodzi nawet do sytuacji, gdy dany sklep oferuje jednocześnie więcej niż jedną promocję. Taka multi-promocja wydaje się niezwykle atrakcyjna, gdyż oznacza ona wysoki finalny rabat. Jednak w praktyce regulamin sklepu może nieco ograniczyć dostępność takich akcji. Warto więc odpowiedzieć sobie na bardzo ważne pytanie. Czy na multi-promocjach da się jeszcze więcej zaoszczędzić? O czym powinieneś pamiętać, aby naprawdę kupować więcej za mniej?

Multi-promocje i ich największy haczyk

Wszelkie promocje, rabaty oraz inne akcje marketingowe są prawdziwym magnesem na klientów. Jeżeli nawet sądzisz, że takie akcje nie mają dla Ciebie większego znaczenia, prawa rynkowe są nieubłagane. Wystarczy choćby spojrzeć na popularność największych promocji, takich jak: Black Friday, Black Week lub Cyber Monday. To jednoznacznie dowodzi, iż klienci zawsze będą szukać okazji do zaoszczędzenia gotówki.

Niestety, chwytliwe hasła reklamowe nie zawsze odpowiadają rzeczywistym warunkom promocji. Dotyczy to zwłaszcza tych sytuacji, w których sklep prowadzi kilka akcji jednocześnie. Wówczas w regulaminie sklepu często pojawia się hasło stanowiące największy haczyk multi-promocji. Jest to hasło głoszące, iż: „poszczególne promocje nie łączą się ze sobą”.

W praktyce oznacza to, że możesz otrzymać tylko jeden rabat na zakup danego towaru. Tym samym multi-promocja z reguły nie zapewni Ci możliwości skorzystania z podwójnej obniżki ceny. Co to oznacza w praktyce? Przykładowo, jeśli zdecydujesz się na zakup towaru po rabacie, utracisz możliwość skorzystania z dostępnych kodów promocyjnych. Tym samym jeszcze przed złożeniem zamówienia powinieneś dokładnie sprawdzić faktyczny zakres organizowanej promocji.

Kiedy rzeczywiście możesz skorzystać z multi-promocji?

Powyższa zasada dotycząca ograniczeń w przyznawaniu rabatów jest powszechnie stosowana. Z tego względu rzadko kiedy otrzymasz możliwość skorzystania z kilku promocji jednocześnie. Tak naprawdę wszystko zależy tutaj od zapisów regulaminu danej akcji. Jeżeli sklep nie zastrzegł, że poszczególne promocje się nie łączą, powinieneś uzyskać dostęp do wszystkich aktualnych rabatów.

 Jednak takie sytuacje zdarzają się stosunkowo rzadko. Czy to oznacza, że trzeba uzbroić się w dużą dozę cierpliwości i czekać na okazję? W żadnym wypadku! Pomimo tego, iż sklepy zazwyczaj zakazują łączenia promocji, taki zapis nie dotyczy akcji organizowanych przez zewnętrznych partnerów. To z kolei stwarza spore możliwości pod kątem zaoszczędzenia pieniędzy przy kolejnych zakupach.

Serwis Net-Pocket i cashback za zakupy online

 Jeżeli lubisz robić zakupy przed internet, prawdopodobnie zetknąłeś się już z terminem „cashback”. Jest to unikalny rodzaj promocji, która pozwala na uzyskanie częściowego zwrotu wydatków za zakupy dokonane przez internet. Wyjątkowa forma to jednak nie wszystko. Cała specyfika tej promocji polega bowiem na tym, że cashback nie jest przyznawany bezpośrednio przez dany sklep. Jego wypłatą na ogół zajmują się zewnętrzne platformy prowadzące współpracę ze sklepami internetowymi.

 W takim układzie cashback stanowi formę gratyfikacji dla tych osób, które zdecydują się na złożenie zamówienia online. Co jasne, zamówienie musi zostać złożone poprzez specjalny panel. Dostęp do niego mogą uzyskać wszyscy zarejestrowani użytkownicy serwisu oferującego cashback za zakupy. Innymi słowy, najpierw musisz znaleźć stronę, która zapewni Ci taką możliwość.

Naszym typem jest serwis Net-Pocket. W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych serwisów ma on kilka bardzo istotnych zalet. Zdecydowanie kluczowym atutem Net-Pocket jest naprawdę duża baza sklepów partnerskich. Dzięki niej będziesz mógł uzyskać cashback za zakupy dokonane w wielu różnych sklepach. Co więcej, samo korzystanie z serwisu jest w pełni darmowe. Dlatego jako użytkownik nic nie płacisz, ale możesz sporo zyskać!

W Net-Pocket możesz sam zdecydować, co zrobisz z pieniędzmi uzyskanymi poprzez cashback. Po uzbieraniu określonej kwoty otrzymasz oczywiście możliwość wypłaty gotówki. Jednak platforma Net-Pocket nie zajmuje się wyłącznie obsługą systemu cashback. Jest to także serwis kierowany do twórców internetowych. Takie osoby mogą założyć konto twórcy i promować swoją działalność poprzez Net-Pocket. Natomiast inni użytkownicy zyskują możliwość doceniania takich twórców. To wszystko sprawia, że serwis Net-Pocket stanowi naprawdę ciekawą inicjatywę.

Podsumowanie

Multi-promocje mogą wydawać się niezwykle opłacalne, ale w praktyce ich warunki są nieraz ograniczone wewnętrznym regulaminem. Sklepy internetowe często stosują bowiem zasadę, która zakazuje łączenia poszczególnych promocji. W efekcie jako klient będziesz mógł otrzymać tylko jeden rabat na wybrane produkty. Na szczęście taki rabat może zapewnić Ci nie tylko sklep, ale także serwis obsługujący system cashback. Dzięki niemu najpierw skorzystasz z promocyjnej ceny, a później uzyskasz dodatkowy cashback za dokonane zakupy. Tak wygląda przepis na maksymalną oszczędność podczas zakupów online! Jeśli chciałbyś skorzystać z systemu cashback, koniecznie zarejestruj się w serwisie Net-Pocket. Na tej stronie odnajdziesz szeroką listę sklepów partnerskich, która zapewni Ci oszczędność przy każdych kolejnych zakupach.

Artykuł partnera