Lifestyle Psychologia

Co mówi o tobie pozycja, w jakiej siadasz

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
9 lutego 2018
1 z 1

Strona 2

5. Jeśli siadasz zakładając nogę na nogę i kładziesz rękę na kolanie, to prawdopodobnie

iStock-637985308

Fot. iStock

 • jesteś niepoprawnym, bezkrytycznym marzycielem
 • nie zabierasz się za to, co cię nie interesuje, w co nie możesz włożyć całego serca
 • nie lubisz rutyny
 • łatwo podejmujesz decyzje
 • masz głowę pełną pomysłów, ale nie lubisz dzielić się nimi z innymi

  

Na podstawie: brigtside.me

PoprzedniNastępny
Lifestyle Psychologia

„Przepraszam, że nie potrafiłam pokazać, ile to dla mnie znaczy”. Akcja #ListdoNiego

Listy do redakcji
Listy do redakcji
9 lutego 2018
 

Pisze ten list ponieważ są pewne rzeczy, które zawsze chciałam Ci powiedzieć, ale jakoś powiedzenie tego Tobie wydawało mi się niewłaściwe. Ty zawsze twardy, zawsze poukładany, robiący to, co trzeba i gotowy zawojować świat. Przynajmniej takie pozory stwarzałeś i pewnie nigdy byś się nie przyznał do tego, że jest inaczej. A jednak mam wiele dowodów na to, że pod tym pancerzem który stworzyłeś dla świata kryje się delikatne i troskliwe serce.

Pamiętam gdy narzekałam, że najwyższa pora zapisać się na siłownię, bo nie mam siły nawet chwastów wyrwać. Dwa dni później dostałam zaproszenie na prywatny trening. Strasznie mnie to wtedy rozbawiło i uznałam to za świetny żart, jednak gdzieś tam w środku zrobiło mi się miło  i po raz pierwszy poczułam coś, co wtedy wydawało mi się wdzięcznością.

Zawsze byłeś człowiekiem czynu.

Pamiętam, jak kiedyś mimochodem wspomniałam, że chwilowo mam krucho z kasą i nagle zaczęłam dostawać więcej zleceń. Wiedziałam, że to Ty za tym stoisz chociaż nigdy nawet słowem się nie zająknąłeś na ten temat. Pamiętam, jak kłóciliśmy się skręcając meble i jak bardzo pomocny byłeś przy mojej przeprowadzce, która w tamtym momencie mnie przerosła. Jak mnie zbierałeś do kupy, gdy sama tego nie potrafiłam zrobić, jak słuchałeś gdy narzekałam na rodzinę i dawałeś rady, które naprawdę były pomocne.

Przez to wszystko zaczęłam Cię postrzegać, jak jednego z komiksowych superbohaterów, których tak bardzo nie lubisz.

Na co dzień twardy facet walczący o swoje i bezkompromisowy, a gdy ktoś potrzebował pomocy jedna z najbardziej wyrozumiałych i empatycznych osób jakie znam.

Jak tu się nie zakochać w takim połączeniu?

To co chcę Ci powiedzieć, to dziękuję za to wszystko i przepraszam. Przepraszam, że nie potrafiłam pokazać, ile to dla mnie znaczy.

Przepraszam, że  nigdy nie powiedziałam, jak ważny się dla mnie stałeś. Chyba po prostu się bałam.

Teraz widzę, że masz kogoś. Znam  ją i mam wrażenie, że jest moim absolutnym przeciwieństwem. Ja brunetka o brązowych włosach, ona blondynka o niebieskich. Ja entuzjastka fantastyki, która uwielbia wszystkie ”męskie” prace w mieszkaniu, ona twarda realistka która nie poradzi sobie z cieknącym kranem.  Ja w wiecznym niedoczasie, ona poukładana.

I teraz patrząc na Ciebie absolutnie szczęśliwego zastanawiam się czy zrezygnowałeś ze mnie, bo nie potrafiłam Ci pokazać, jak bardzo mi zależy. Zastanawiam się, co by było, gdybym wtedy postąpiła inaczej. A może tak naprawdę nigdy mnie nie chciałeś i to zawsze było po prostu Twoje dobre serce i nic więcej?

J.K.

Akcja #ListdoNiego

Napisz i wyślij do nas swój #ListdoNiego – i uwolnij słowa. Wybrane listy opublikujemy, a najlepsze wyznania nagrodzimy – a nagrody czekają bajeczne. 😉

Bądźcie z nami, oprócz waszych listów w ramach akcji ukażą się… różne miłosne sekrety. Gotowi na miłość?

Czekamy na wasze listy pod adresem: [email protected]w tytule wiadomości wpisujcie: #ListdoNiego. Koniecznie podpiszcie się imieniem i nazwiskiem, a jeśli życzycie sobie publikację pod pseudonimem – napiszcie nam o tym!

Prosimy o dołączenie do wiadomości poniższego oświadczenia:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me .
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora i Sponsora konkursu swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).
Wysłanie tekstu jest równoważne ze zgodą na jego publikację oraz kontakt ze strony Oh!me w celu odbioru nagrody. Tekst powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem. Publikacja pojawi się pod wybranym przez autora pseudonimem bądź inicjałami. Prosimy o dołączenie informacji, jak chcecie zostać podpisani lub wyraźną informację, że chcecie by tekst pojawił się pod waszym imieniem i nazwiskiem.

Nagrody:

logo

2 x zaproszenie do Hotelu Afrodyta Business&SPA*

ohme konkurs karnet

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Karnet ważny do zrealizowania przez 3 miesiące od daty rejestracji (przyznania karnetu).

Kopia Panorama hotel z zewnątrz Afrodyta

Szampan&Sekrety_logo_beztła

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od poniedziałku do czwartku. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 500 PLN.**

IMG_5628

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 800 PLN.*, **

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Platinum butelka szampana, śniadanie dla dwojga, zmysłowa niespodzianka i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 1200 PLN.*, **

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
** Realizacja bonu podarunkowego zgodnie z regulaminem „Bonu Podarunkowego Szampan i Sekrety”; regulamin zawierający informacje o sposobie zrealizowania wygranej zostanie przesłany laureatom

Hama - logo

3 x zestaw dobrej mocy dla dwojga od hama, składający się z:

 1. Hama Ładowarka bezprzewodowa „Magnetic Touch” do smartfonów (1 szt.)
  hama_magnetictoich2

  – Gwarantowana maksymalna szybkość ładowania dostosowana do urządzenia

  – Zoptymalizowany proces ładowania oszczędza akumulator i wydłuża jego trwałość

  – Ekskluzywne wzornictwo na wysoki połysk

  – Bezprzewodowe ładowanie smartfonów za pomocą technologii Qi

  – Obracany o 360° zacisk do mocowania na kratce wentylacyjnej w pozycji pionowej lub poziomej

 2. Hama Power Pack „Premium Alu”, 8000 mAh, antracytowy (1 szt.)

hama_premiumalu1

– Ładowarka Power Pack umożliwia mobilne zasilania energią

– Atestowane ogniwa gwarantują najwyższy standard bezpieczeństwa i najwyższą jakość

Akcja trwa od 05.02.2018 do 28.02.2018 roku.

Regulamin zabawy jest dostępny tutaj.


Lifestyle Psychologia

Do wszystkich kobiet, które zalewają się łzami: jeszcze będziecie wdzięczne, że odszedł

Listy do redakcji
Listy do redakcji
9 lutego 2018
1 z 1

Do wszystkich kobiet, które zalewają się łzami: jeszcze będziecie wdzięczne, że odszedł

Fot. iStock/master1305

Poszłam po pomoc do koleżanek. Zastanowiłyśmy się, jak mogą mi pomóc. Która może z doskoku wziąć do siebie moje dziecko, gdy będę musiała coś załatwić. Inna pomogła mi znaleźć pracę w agencji reklamowej, jako sekretarka (robiłam tam właściwie wszystko) za 2500 zł. Po roku udało mi się awansować, ponieważ ta branża mnie interesowała i przełożony docenił mój wkład. Po prostu sama starałam się wykazać. Nie wypełniałam tylko moich obowiązków, ale często sama podrzucałam pomysły, bo wiedziałam, że muszę stanąć na nogi – finansowo i psychicznie.

Dalej byłam w kiepskiej formie psychicznej, bo nie wyrabiałam na zakrętach. Ciągle myślałam, że byłoby mi łatwiej, gdybym miała go do pomocy. Ale skupiłam się na pracy, dziecku i przyjaciółkach, które bardzo mi pomogły.

I teraz uważaj.

W moim życiu nie wydarzyło się nic spektakularnego od czasu jego odejścia. Nie zakochałam się od pierwszego wejrzenia w jakimś facecie, który na nowo rozpalił we mnie nadzieję na lepsze jutro. Nie wygrałam w totka, nie otworzyłam fantastycznie prosperującej firmy. ALE zdarzyło się coś więcej. Zrozumiałam, że jestem cholernie silnym człowiekiem i wartościową babką. Taką, która może iść z dumnie uniesioną głową.

I dziś wiem, że najgorsze, co mogłoby mi się przytrafić, to jego powrót i moje powitanie go z otwartymi ramionami. Bo ani ja, oni on nie mielibyśmy do mnie szacunku. Dlatego chcę, żebyś mi uwierzyła, że jeszcze będzie dobrze. Jedyne, czego nie możesz stracić, to wiary w siebie.

Facet, który odchodzi, szczególnie wtedy, gdy macie wspólne dziecko, a jeszcze porzuca cię dla innej kobiety, nie jest wart twoich łez. Nie jest wart, żeby na niego splunąć.

Więc zamiast trząść się jak osika i załamywać ręce nad swoim losem, zacznij żyć i traktować siebie, jako wartościowego człowieka. Nie potrzebujesz jakiegoś dupka, żeby wypełnił twoje życie, wzbogacił je, uzupełnił.

Przysięgam ci, że nadejdzie dzień, w którym poczujesz tę moc. Tylko od ciebie zależy, jak szybko to nastąpi.

PoprzedniNastępny

Zobacz także

Jak rozbroić manipulatora? Bądź gotowy na to, że w życiu pewne osoby pojawiają się tylko na chwilę

Jak sfinansować ślub i wesele, żeby się nie zrujnować?

20 zaskakujących korzyści z picia wody. Tak, czystej wody!