Go to content

Skłonność do nałogów, impulsywność czy niecierpliwość? Sprawdź, które z twoich słabości wynikają ze znaku zodiaku

Najczęściej sprawdzając informacje jakie niesie ze sobą znak zodiaku, koncentrujemy się na tych dobrych cechach. Lubimy przeczytać, ze jesteśmy silni, ambitni czy też poukładani. O wiele przyjemniej jest przyporządkować do siebie pozytywne cechy charakteru, z których możemy być dumni. A co z ciemniejszą stroną mocy?

Albo przemilczamy sprawę, albo nie jesteśmy świadomi, że każdy zodiak poza dobrymi cechami, może nas obdarować nieładnymi skłonnościami. I tu nie ma wyjątków, choć istnieją wyraźne różnice pomiędzy poszczególnymi znakami. Jesteś ciekawa, jakie trafiły ci się zodiakalne słabości i co jest twoją największą bolączką? Koniecznie przeczytaj o tych cechach charakteru, o których rzadko mówimy otwarcie.


 

źródło: www.kobietaxl.plwww.astrolabium.pl

Horoskop psychologiczny Fot. iStock

1/12 Baran (21.03 – 19. 04)

Kobieta Baran to typ amazonki, wojowniczki, emancypantki, która w związkach jest bezpośrednia i chętnie przejmuje inicjatywę. Ale w związku z charakterem może przejawiać agresję, denerwować się i niecierpliwić. Jej wadą jest również nieostrożność i brak taktu. Często zdarza się im zranić inne osoby swoja niedelikatnością.

 

Horoskop psychologiczny Fot. iStock

2/12 Byk (20.04 – 22.05)

Kobieta spod znaku Byka silnie akcentuje swoją cielesność, erotykę, odbierając otoczenie na podstawie wyglądu. Ta zmysłowa estetka zbyt często skupia się na rzeczach mniej ważnych, ma zawężone horyzonty, nie zauważa różnorodnych rozwiązań. Bywa także zaborcza, powolna i apatyczna.

3/12 Bliźnięta (23.05 – 21.06)

Bliźnięta to kobiety zachłanne wiedzy, błyskotliwe, oczytane i stawiające przede wszystkim na otwartość na wiat i innych ludzi. Jednak są one emocjonalnie wycofane, nawet chłodne, niechętnie się angażują w coś całym sercem. Racjonalizują uczucia, mają wiele wątpliwości. Łatwo rozpraszają się, wiele rzeczy zaczynają i nie kończą.

 

4/12 Rak (22.06 – 22.07)

Kobieta Rak jest czuła, romantyczna i delikatna, jednak często wchodzi w rolę kobiety-dziecka, nieśmiałego i lękliwego. Odmienne nastroje nie ułatwiają bliskim relacji z osobą spod tego znaku zodiaku, bo często bywa kapryśna i nieprzewidywalna. Problemem może być też brak samodzielności i niechęć do wychodzenia poza ustalone ramy.

5/12 Lew (23.07 – 23.08)

Kobieta spod znaku Lwa to typ wspaniałomyślnej władczyni, kochającej luksus i powszechną uwagę. Niekiedy jej duma przeradza się próżność i egoizm, uzależnia się od podziwu i akceptacji innych. Trudno jej odróżnić rzeczy powierzchowne i błahe, od naprawdę istotnych.

Fot. iStock

6/12 Panna (24.08 – 22.09)

Na pierwszy rzut oka Panny mają same zalety. Są pilne, odpowiedzialne, chętnie pomagają potrzebującym i można im zaufać. Jednak nawet Panna ma swoje słabości. Jej dobre cechy mogą przeradzać się w te mniej pożądane – drobiazgowość, pedanterię, wymaganie doskonałości od innych. Może czepiać się detali, nadmierne racjonalizować wszystko.

Fot. iStock

7/12 Waga (23.09 – 22.10)

Kobieta Waga to osoba towarzyska, wyrafinowana, obyta bywalczyni salonów, koneserka sztuki. Jednak ma ogromny problem  z podejmowaniem decyzji i braniem na siebie odpowiedzialności za nie. Męczą ją konflikty, w których nie potrafi zabrać jednoznacznego głosu.

Fot. iStock

8/12 Skorpion (23.10 – 21.11)

Kobieta spod znaku Skorpiona to tajemnicza postać, kojarząca się z typem czarodziejki lub modliszki. Namiętna i uwodzicielska, nieco mroczna. Dla otoczenia, prezentowane przez nią poglądy są skrajne i bezkompromisowe, a nawet nieco przerażające i budzące obawy. Swoją wielką siłę psychiczną Skorpionica może wykorzystywać w sposób destrukcyjny, gdy kieruje nią zazdrość i podejrzliwość.

Fot. iStock

9/12 Strzelec (22.11 – 21.12)

Ten typ dziewczyny z sąsiedztwa, energicznej i roześmianej, jest uwielbiana przez otoczenie. Ale nawet mimo wielu zalet, czasem wychodzą z niej mniej pozytywne cechy charakteru. Jeśli tylko kobiet Strzelec za bardzo mogą uwierzy w swoją mądrość i nieomylność, zaczyna wymądrzać się, co jest na dłuższą metę trudne do zniesienia dla innych.

Fot. iStock

10/12 Koziorożec (22.12 – 19.01)

Kobieta Koziorożec jest typem chłodnej, a nawet surowej osoby, która doskonale odnajduje się w prowadzeniu biznesu. Wykazuje przy tym tendencje do popadania w perfekcjonizm, poddawaniu się presji i pogoni za sukcesami. Zbyt często zapomina o radościach życia, bo wymaga zbyt wiele od siebie i innych. Bywa chłodna, co nie pomaga jej tworzyć szczęśliwego, otwartego na okazywanie uczuć związku.

Fot. iStock

11/12 Wodnik (20.01 – 18.02)

Wodnik to kobieta otwarta na innych, przyjacielska, czasem zwariowana. Ale jej dążenie do niezależności, niepowtarzalności przerodzić się w ekstrawagancję i trudności w przystosowaniu się do otoczenia. Gdy przekracza powszechnie uznane granice, podąża w kierunku anarchii i buntu dla samej zasady, bez konkretnego powodu.

Fot. iStock

12/12 Ryby (19.02 – 20.03)

Kobieta spod znaku Ryb jest oddana, kochająca, zdolna do poświęceń aż do zatracenia samej siebie. Ma to jednak swoje ciemne strony. To typ cierpiętnicy, która sama stawiania się w roli ofiary. Jest ona dość chwiejna i niestała w poglądach, nadwrażliwa. Nie potrafi sobie poradzić z emocjami własnymi i cudzymi, wiele rzeczy ją przerasta, więc jest bardziej podatna uzależniona od alkoholu czy narkotyków.