Lifestyle

Skłonność do nałogów, impulsywność czy niecierpliwość? Sprawdź, które z twoich słabości wynikają ze znaku zodiaku

Redakcja
Redakcja
14 grudnia 2017
Fot. iStock/stock_colors
Następny

Najczęściej sprawdzając informacje jakie niesie ze sobą znak zodiaku, koncentrujemy się na tych dobrych cechach. Lubimy przeczytać, ze jesteśmy silni, ambitni czy też poukładani. O wiele przyjemniej jest przyporządkować do siebie pozytywne cechy charakteru, z których możemy być dumni. A co z ciemniejszą stroną mocy?

Albo przemilczamy sprawę, albo nie jesteśmy świadomi, że każdy zodiak poza dobrymi cechami, może nas obdarować nieładnymi skłonnościami. I tu nie ma wyjątków, choć istnieją wyraźne różnice pomiędzy poszczególnymi znakami. Jesteś ciekawa, jakie trafiły ci się zodiakalne słabości i co jest twoją największą bolączką? Koniecznie przeczytaj o tych cechach charakteru, o których rzadko mówimy otwarcie.


 

źródło: www.kobietaxl.plwww.astrolabium.pl

Lifestyle

Istnieje zależność między skłonnością do zdrady, a zasobnością portfela. Czy wiesz, kto zdradza najczęściej?

Redakcja
Redakcja
14 grudnia 2017
Fot. iStock/crossstudio
 

Zdrada w związku to bardzo bolesne przeżycie, z którym ciężko jest się pogodzić. Zdradzony partner odczuwa wiele emocji, które mogą zmieniać się z zaskakującą mocą — od smutku i żalu, po chęć odegrania się na niewiernej osobie. Nawet gdy występek zostaje wybaczony, zadra tkwi gdzieś głęboko i od czasu do czasu zaczyna coś uwierać, wracają obawy i przykre wspomnienia.

Jedyne co jest pewne, to, że życie po zdradzie nie jest takie samo. Jedni wychodzą z tego wzmocnieni, silniejsi, a inni rezygnują ze związku, nie potrafiąc odbudować zaufania.

Nie istnieje żadna pewność, że nawet w najbardziej zgodnym małżeństwie to nigdy się nie przydarzy. Życie bywa przewrotne, a my wiemy o sobie tyle, na ile nas sprawdzono. Więc w przypływie chwili zakrapianej alkoholem, w złości czy z ciekawości, może stać się dla pary najgorsze. Nie istnienie limit wieku na takie wyskoki, nie ma ograniczeń dla płci na skłonność do zdrady. Łamanie danej przysięgi wierności przytrafiało się zawsze i zapewne nic w tej materii się nie zmieni.

Kto zdradza najchętniej?

Portal randkowy dla żonatych i zamężnych z Wielkiej Brytanii, przebadał swoich użytkowników. Okazuje się, że najczęściej zdradzają najlepiej zarabiający mężczyźni, którzy osiągają roczny dochód powyżej 52 000 funtów (ok 250 000 polskich złotych). Co więcej,  prawie 45% tych najlepiej zarabiających i najbardziej zapracowanych użytkowników portalu, wdało się w romans ze współpracownikiem.

Fakt, że Polacy w większości nie zarabiają takich pieniędzy, nie świadczy o tym, że problem u nas nie istnieje. Im większy pracoholik, tym dłużej przebywa w pracy i tym mniej zostaje mu czasu na pielęgnowanie więzi z bliskimi. A ponieważ romanse wydają się być mniej absorbujące i zobowiązujące w przeciwieństwie do obowiązków wynikających z obecności żony, panowie niejednokrotnie zdradzając, urozmaicają sobie monotonne, pracownicze życie.


 

źródło: kobieta.wp.pl

 


Lifestyle

2 proste pytania. Jeśli na oba odpowiesz „NIE”, czas zakończyć ten związek

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
14 grudnia 2017
Fot. iStock/portishead1

Każdy z nas marzy o romantycznej miłości. Takiej na całe życie. Gdy dwoje ludzi spotyka się w młodości i są ze sobą aż do końca życia. To fajne założenie, ale niestety mało realne. Nie każdy związek trwa wiecznie. Czasem dokonujemy błędnych wyborów, szukamy, zbieramy doświadczenie. Na ogół nieświadomie, ale ze szczerymi intencjami. Musisz nauczyć się, jak rozpoznawać związki, które nie mają racji bytu.

Czasem sygnały są bardzo jasne – on cię zdradza lub w inny w inny sposób narusza twoje zaufanie. Wtedy na ogół nie mamy wątpliwości, że trafiłyśmy na niewłaściwego człowieka. Zdarzają się jednak związki, w których na pozór wszystko gra, a jednak masz wrażenie, że to nie ten facet. Że nie jesteście sobie pisani.

Nie wiesz, czy odejść. Może lepiej powalczyć? Boisz się, że możesz żałować swojej decyzji. Odpowiedź na te dwa pytania,  a będziesz wiedziała, co dalej robić.

Jeżeli mogłabym cofnąć czas, to czy pozostałabym w tym związku?

Chodzi o to, czy jesteś w tym związku, bo zależy ci na tym facecie, czy może dlatego, że szkoda ci czasu, który poświęciłaś. Czasem zdarza się, że jesteśmy z kimś z przyzwyczajenia. Dużo poświęciliśmy dla drugiego człowieka i nie mamy teraz odwagi wszystkiego skończyć. Miłość? Może i była, ale gdzieś już uleciała.

Jeżeli obudziłabyś się jutro rano jako singielka, to czy umówiłabyś się na randkę z tym facetem?

To proste pytanie da ci odpowiedź, czy faktycznie ten facet cię interesuje i pociąga. Może się okazać, że tkwisz w tym związku z powodu strachu. Boisz się być sama lub wydaje ci się, że już nic lepszego cię nie spotka. Może nie chcesz go zranić?

Jeżeli na oba pytania odpowiesz „TAK”, to świetnie! Jeśli nie, czas podjąć konkretną decyzję.


 

Źródło: Your Tango


Zobacz także

Droga JA z kiedyś, dziś już jesteś innym człowiekiem, ale posłuchaj tych kilku rad

Czujesz, walczysz z absurdem, nie jesteś „sapiącym samcem alfa” i jesteś otwarty? O cholera, jesteś feministą! Nie wiedziałeś?

"Mama zamieszkała w osobnym pokoju, ojciec i tak gwałci ją raz w miesiącu. Kiedy miałam sześć lat mówiłam, że nie chcę ojca alkoholika"

„Mama zamieszkała w osobnym pokoju, ojciec i tak gwałci ją raz w miesiącu. Kiedy miałam sześć lat mówiłam, że nie chcę ojca alkoholika”