Go to content

Te znaki zodiaku nie pasują do siebie. Miłosne antyduety według astrologów

Fot. iStock/Marco_Piunti

Miłość trafia ludzi jak grom z jasnego nieba, ale po pięknych początkach bywa różnie. Gdy spadają różowe okulary, partnerzy patrzą na siebie bardziej realistycznie, a nawet i krytycznie. Narastające różnice mogą dotyczyć różnych aspektów życia i powodować ciągłe tarcia. 

Trudno jest ich uniknąć, ale wrażenie niedopasowania partnerów doprowadza do rozpadu związku. Ile relacji, tyle powodów do rozejścia się. Poza codziennymi sprawami i rutyną, światło na sprawę mogą rzucać różnice wynikające z odmiennych znaków zodiaku pary. Co prawda nie każdy traktuje to serio, jednak wiele z cech przypisywanych każdemu z zodiaków, odnajduje potwierdzenie w charakterze każdego z nas. Astrologia zaleca dobieranie partnerów według klucza żywiołów. Żywioł Ognia to Baran, Lew i Strzelec, Ziemi – Byk, Panna, Koziorożec, Powietrza – Bliźnięta, Waga, Wodnik i wreszcie Wody – Rak, Skorpion i Ryby. Znaki z jednego żywiołu są do siebie najbardziej podobne i najlepiej powinny się ze sobą rozumieć. Sam znak zodiaku to zbyt mało, by przesądzić o udanym związku, ale istnieją też kompilacje znaków, które z góry skazane są na klęskę. Poznaj 6 połączeń zodiaków, które nie pasują do siebie.

Baran (21.03 – 19. 04) i Byk (20.04 – 22.05)

Fot. iStock /kolaż

Wg Zodiaku Baran to urodzony przywódca, który nie lubi rutyny i jego związek powinien więc być ekscytujący, ciągle żywy. Natomiast Byk, który woli drugi plan, dąży do budowy stabilnego i stałego związku, który przyniesie ukojenie. Największą szansę na pogodzenia mają, gdy oboje wejdą w tradycyjny model rodziny: Baran jako decydująca o wszystkim głowa rodziny, a Byk jako strażnik ogniska domowego. Jeśli w związku to Baran będzie kobietą, a Byk — mężczyzną, ta relacja może okazać się bardzo burzliwa, wręcz nie do pogodzenia.

Strzelec (22.11 – 21.12) i Byk (20.04 – 22.05)

To kolejne połączenie odmiennych temperamentów. Strzelec nie lubi się podporządkowywać i narzuca intensywne tempo życia, które Bykowi — domatorowi może nie odpowiadać.  Strzelec wymaga większego zaangażowania w życie ze strony Byka, który woli mieć wolną rękę w wielu sprawach i pozwala na większą swobodę. Byki wolą wygodę i zwyczajny tryb życia, który w zupełności im do szczęścia wystarczy.

Bliźnięta (23.05 – 21.06) i Koziorożec (22.12 – 19.01)

Fot. iStock/kolaż

Bliźnięta cechują się zbyt wielką potrzebą wolności, natomiast lubiący zwyczajne, domowe życie Koziorożec, może się w tym pogubić. Odmienne charaktery utrudniają znalezienie płaszczyzny porozumienia, szczególnie gdy zamiłowanie do imprez Bliźnią t i do pracy Koziorożca najczęściej się wykluczają.

Rak (22.06 – 22.07) i Wodnik (20.01 – 18.02)

Fot. iStock/kolaż

Wodnik lubi poczucie wolności i niezależności w związku i przeważnie dąży do równowagi. Nie lubi oddawać kontroli nad związkiem i narzuca swoje zdanie. Natomiast Rak jest bardzo wrażliwy, raczej wycofany i nie będzie czuł się dobrze, będąc ciągle pouczanym i poprawianym przez partnera.

Lew (23.07 – 23.08) i Skorpion (23.10 – 21.11)

To wybuchowe połączenie żywiołów, które jest wyjątkowo ryzykowne. Skorpion bywa zaborczy, zazdrosny i skryty, lubi życie na krawędzi. Jego tajemniczość i chłód dla Lwa może być wielkim problem. W dodatku obopólny upór, nieustępliwość i silne poczucie własnej wartości, prowokuje kłótnie, które trudno im rozwiązać. Sprawę utrudnia złośliwość skorpiona i chęć do zemsty, gdy tylko poczuje się on zagrożony.

Panna (24.08 – 22.09) i Strzelec (22.11 – 21.12)

Fot. iStock/kolaż

Strzelcy to optymiści przejawiający skłonność do ryzyka i brawury. Bywa, że ryzykują i szukają w związku mocnych wrażeń. Natomiast Panny nie odnajdują się w bałaganie i życiowym chaosie, więc tendencje partnera spod znaku Strzelca mogą im za bardzo przeszkadzać. Poza tym Panny lubią dążyć do ideału, a Strzelca trudno jest wcisnąć w sztywne ramy.

Skorpion (23.10 – 21.11) i Baran (21.03 – 19. 04)

Fot. iStock/kolaż

Połączenie tych dwóch dominujących znaków wydaje się przepisem na uczuciową katastrofę. Zarówno Baran, jak i Skorpion, to znaki silne, ambitne, wykazujące tendencję do wchodzenia w otwartą walkę z partnerem i to bez względu na możliwe ofiary. Nieustępliwość sprawia, że porozumienie między nimi jest raczej nie do osiągnięcia.

Strzelec (22.11 – 21.12) i Koziorożec (22.12 – 19.01)

Fot. iStock/kolaż

Koziorożce są dość rozważne i zdyscyplinowane, potrafią utrzymać dyscyplinę i nie obnoszą się ze swoimi uczuciami. Strzelcy to lubiący być rozpieszczani i adorowani indywidualiści, cechujący się życiową energią i popadający w chaos. Takie połączenie jest dość specyficzne i może utrudniać porozumienie.

Panna (24.08 – 22.09) i Ryby (19.02 – 20.03)

Fot. iStock/kolaż

Ryby bywają bardzo skryte i tajemnicze, nie lubią się uzewnętrzniać, a Panny chętnie drążą temat i odkrywają problemy, gdyż nie mogą znieść możliwości tajemnic i istnienia problemów. Minusem połączenia tych znaków może być skłonność do sprzeczek i trudność w osiąganiu porozumienia, i często oczekiwania obu stron idą w zupełnie innych kierunkach.

Wodnik (20.01 – 18.02) i Byk (20.04 – 22.05)

Fot. iStock/kolaż

To diametralnie różne znaki, które oczekują od życia czegoś innego. Byk bywa niepoprawnym entuzjastą wszystkiego co nowe, a wodnik  twardo stąpa po ziemi, trzymając dystans do nieznanego. Tym znakom będzie trudno wytrzymać dłużej ze sobą, ponieważ każdy z nich ma inne upodobania i zainteresowania.

źródło: www.dobrysennik.plwww.wrozka.com.plwww.kfiatki.com