Lifestyle

Jak kochać to na zabój, a jeśli kraść to miliony. Czego nigdy w życiu nie powinniśmy żałować

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
8 września 2017
13 rzeczy, które łączą silne kobiety
Fot. iStock / lzf
 

Kurczę, tak sobie myślę, że przecież najważniejsze, to zawsze, każdego dnia pamiętać, że życie mamy tylko jedno. Że już nigdy nie przytrafi nam się to, co było. Że wczoraj już za nami, jutro nie wiadomo, co przyniesie, a my mamy tylko tu i teraz. Nasze dzisiaj. Jak wiele rzeczy możemy sobie wyobrażać, planować, oczekiwać, ale nigdy nie mamy pewności, czy nasze życie ułoży się tak, jak to sobie wymyśliłyśmy. Najczęściej dzieje się jednak odwrotnie. Życie nas zaskakuje i tak naprawdę każdego dnia podsuwa nam pod nos coś nowego.

Czego nigdy nie powinniśmy żałować?

Tego, że kochaliśmy

Każda miłość w naszym życiu jest ważna. KAŻDA. Nawet ta, która okazała się mrzonką, pomyłką, której wspomnienie nadal otwiera w nas ranę. Ale miłość to takie uczucie, które daje nam pewność, że żyjemy, że czegoś pragniemy. Czasami wcale nie tego faceta, nie tej akurat miłości, ale sama jej potrzeba budzi w nas coś jeszcze, budzi w nas chęć rozglądania się, szukania, zastanowienia się nad sobą. Każda miłość uczy nas czegoś o nas samych. Tak patrząc, nie można żałować, że się pojawiła.

Tego, że podejmowaliśmy ryzyko

Choćby był to najgłupsza rzecz, choć najbardziej szalona, choćby wydawało się, że beznadziejna – ale spróbowaliśmy. Nigdy nie wyrzucimy sobie, że moglibyśmy być w innym miejscu, ale baliśmy się zaryzykować. I co z tego, jeśli się nie uda? Zawsze sięgając po co coś nowego, doświadczając nieznanych nam rzeczy, znowu – uczymy się czegoś o sobie, o innych, o świecie. Ta wiedza jest naszą potęgą, z niej później możemy robić użytek, każde ryzyko przekuwając w swój mały sukces.

Tego, że robiliśmy głupie rzeczy

Każdy z nas ma coś, czego się wstydzi, do czego głupio mu się przyznać, bo zrobił czy powiedział coś bardzo głupiego. Ale to już było. Może kiedyś będziesz to wspominać z uśmiechem, z rozrzewnieniem, myśląc: „matko, co ja miałam w głowie” i dostrzegając w jak zupełnie innym miejscu dzisiaj jesteś…

Tego, że powiedzieliśmy, co myślimy naprawdę

Jak ognia boimy się mówić tego, co naprawdę myślimy. Korygujemy się, chcemy być grzeczne, chcemy, by inni nas lubili, by nie myśleli o nas źle. Tyle tylko, że najgorszą rzeczą, jaką możesz o sobie usłyszeć, jest w twojej głowie, uwierz – nikt nic gorszego na twój temat nie jest w stanie wymyślić. Dlatego żyj w zgodzie ze sobą, w zgodzie z tym co i jak czujesz, bo niby dlaczego nie?

Tego, że odsuwamy od siebie niektórych ludzi

Trudno się wyplątać z niektórych relacji, ludzie są nam potrzebni, nie potrafimy bez nich żyć. Są jednak tacy, którzy odbierają nam energię, którzy zabijają w nas pewność siebie, niszczą nasze poczucie wartości. Nie czujemy się przy nich dobrze, te relacje nam nie służą i właśnie to daje nam prawo je porzucić. Zastanów się, jakby wyglądało twoje życie bez tych, którzy negatywnie na ciebie wpływają.

Tego, że myślimy o sobie dobrze

„Jestem fajna”, „Jestem świetna w tym, co robię”, „Kurczę, ale fantastycznie mi poszło”. Jak często dajemy sobie przyzwolenie, by być z siebie zadowoloną? By cieszyć się tym, że wyrosłyśmy na świetną i mądrą kobietę? A to jest taka moc, to daje taką siłę i energię do działania, do brania życia w swoje ręce.

Wczoraj usłyszałam, że liderką jest każdy, kto nie boi się decydować, nie boi się podejmować decyzji i dokonywać wyborów w zgodzie ze sobą. Hej, życie mamy jedno! To może dzisiaj głowa do góry, pierś do przodu i korzystajmy z tych chwil, które otrzymałyśmy!


Lifestyle

3 zachowania niewerbalne, którymi nieświadomie niszczysz związek

Redakcja
Redakcja
8 września 2017
Fot. iStock / nd3000
 

Tworzenie związku przez partnerów to bardzo czasochłonne i odpowiedzialne zadanie. Z początku bycie ze sobą przepełnione jest radością i nadzieją oraz dobrą energią, jaką partnerzy obdarowują się nawzajem. Mimo starań i dobrej woli obojga czasem przytrafiają się konflikty oraz pojawiają zachowania, które odciskają piętno na relacji.

W wielu przypadkach pozorne porozumienie może zostać zburzone nie tylko wypowiedzianymi słowami czy oskarżeniami. Pary popełniają najwięcej nieoczywistych błędów, bez świadomości, jak bardzo sobie szkodzą. Niewinne gesty mogą okazać się tym kamykiem, który uruchomi niszczycielską lawinę.

3 zachowania niewerbalne w kontakcie z płcią przeciwną, którymi nieświadomie niszczysz związek

Słowa niosą konkretny przekaz, jednak aż 93% naszego komunikatu jest wysyłana i odbierana niewerbalnie. Gesty, postawa, mimika, dotyk, kontakt fizyczny, spojrzenie, dystans fizyczny, wygląd są jednymi z elementów komunikacji niewerbalnej. Służą one przekazaniu jakiejś informacji, wzmocnieniu przekazu czy wyrażaniu stanów emocjonalnych. Trudno zapanować nad mową ciała i z tego powodu niesie ona szczere komunikaty, które często przeczą słowom.

1. Kontakt wzrokowy

Często spojrzenie traktowane jest jako niewinny element gry, flirtu. Niestety nawet taka chwila „zabawy”, żartu z kimś spoza związku, wyłapana przez partnera, może nie spotkać się z jego zrozumieniem. Utrzymywanie stałego kontaktu wzrokowego z inną osobą może wzbudzić ciekawość, podobnie jak przeciąganie spojrzenia, które może nadać niewłaściwy ton spotkaniu. Taka manipulacja często służy do wywołania poczucia emocjonalnej lub seksualnej atrakcyjności z kimś innym, niż z partnerem, ale mimo iż podbudowuje samopoczucie kobiety, może zniszczyć zaufanie w związku.

2. Dotyk

Dotyk może pomóc zmniejszyć ciśnienie krwi, tętno i stres psychiczny. Emocjonalnie, dotyk zapewnia wsparcie i zachętę do bliskości. Zwracaj uwagę na dotyk oraz słowa, które np. towarzyszą w prowadzonej przez ciebie rozmowie. Podobnie jak w przypadku innych zachowań niewerbalnych, pełna interpretacja dotyku pozostaje w gestii odbiorcy.

3. Podteksty kierowane na zewnątrz

Realizowanie pokus łatwiej przychodzi w sposób nieuchwytny na pierwszy rzut oka dla osób postronnych, dzięki gestom czy mimice. Często łatwiej jest dać coś do zrozumienia, niż zebrać się na odwagę i opowiedzieć o tym. Gdy poza związkiem uwagę kierujesz do kogoś innego, przesyłasz tej osobie podteksty wykazujące cechy gotowości do zdrady, zarówno emocjonalnej, jak i seksualnej. Nawet zwykłe „naprawdę lubię rozmawiać z tobą”, poparte ciepłym uśmiechem czy przeciągnięciem spojrzenia, może dać do myślenia, a naruszenie zaufania może kosztować zachwianie związku.

źródło: www.psychologytoday.com


Lifestyle

Urlop w egzotycznych krajach? Jak najbardziej!

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
8 września 2017
Fot. iStock/Soft_Light

Planujesz już urlop zimowy? Przeglądasz oferty, patrzysz na piękne hotele i z utęsknieniem oglądasz zdjęcia piaszczystych plaż. Sama doskonale wiesz, że podjęcie decyzji nie jest łatwe. Jest tyle pięknych miejsc, które chciałabyś zobaczyć. Na co się więc zdecydować i gdzie pojechać? Odpowiedź jest prosta – do egzotycznych krajów!

Wyjątkowa egzotyka

Marzysz o ciepłym morzu, piaszczystej plaży i pełnym słońcu? Urlop w dalekich zakątkach świata jest dla ciebie. Nie tylko wypoczniesz, lecz także zwiedzisz nowe miejsca, poznasz inną kulturę. I wcale nie musisz wydawać na to majątku. Zobacz, jakie kierunki warto wybrać.

Wyspy Zielonego Przylądka

Piaszczyste plaże, wspaniała pogoda i egzotyczne krajobrazy. Wyspy Zielonego Przylądka to prawdziwy raj, nie tylko dla tych, którzy chcą odpocząć, lecz także dla miłośników sportów wodnych. Nazywane „ostatnim rajem na Atlantyku” słyną z oryginalnej muzyki i znakomitej kuchni. Szczególnie piękna jest wyspa Sal, zaliczana do Wysp Zawietrznych, która ma jedną z najwspanialszych plaż archipelagu. Najlepszym miejscem na odpoczynek dla całej rodziny jest kolorowe miasteczko Santa Maria, które oferuje mnóstwo atrakcji, liczne sklepiki i knajpki.

Fot. iStock/Juergen Sack

Fot. iStock/Juergen Sack

Zanzibar

Na tej wyspie Orient łączy się z tradycją Afryki, tworząc niepowtarzalną atmosferę. Do tego białe plaże z piaskiem miękkim jak puder i unoszący się zapach przypraw: goździków, cynamonu i pieprzu… Brzmi jak prawdziwy raj. I taka jest prawda! Bo jak inaczej można określić szmaragdowe wody oceanu, które skrywają wyjątkowe rafy koralowe oraz życzliwość, jaką otrzymuje się na każdym kroku od mieszkańców? Zanzibar to idealny kierunek na romantyczny wyjazd, z którego wrócicie jeszcze bardziej w sobie zakochani.

Fot. iStock / MHGALLERY

Fot. iStock / MHGALLERY

Oman

Jak opisać tutejszy krajobraz? Blisko 3000 km piaszczystych plaż, pełna życia rafa koralowa, tajemnicza pustynia i zielone oazy. To idealne miejsce dla miłośników orientalnej architektury i bogatej tradycji, która jest widoczna na każdym kroku. Będąc w Omanie warto udać się na targ, który zachwyca kolorami i unoszącym się w powietrzu zapachem kadzidła.

Fot. iStock/narvikk

Fot. iStock/narvikk

Dominikana

Marzysz o wakacjach wyłącznie z ukochanym? Wybierzcie się na Dominikanę. Wasza więź umocni się w prawdziwym raju na ziemi, gdzie zachwycają karaibskie plaże z białym piaskiem, błękitne morze i palmy kokosowe. Do tego możecie jeść na plaży świeże, soczyste owoce. W takim otoczeniu naprawdę można oddać się lenistwu i zapomnieć o wszystkich problemach.

Fot. iStock/czekma13

Fot. iStock/czekma13

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Ciągnące się kilometrami plaże i luksusowe hotele. Tutaj każda, nawet najbardziej wymagająca osoba zazna luksusu, którym się zachwyci. Złote piaski pustyni tworzą bajkową atmosferę. Do tego niezwykła, futurystyczna architektura na czele z najwyższym budynkiem świata. Emiraty zapewniają rozrywkę dla każdego, dlatego wszyscy twoi bliscy wrócą z tej podróży zachwyceni i oczarowani.

Fot. iStock/czekma13

Fot. iStock/czekma13

Pamiętaj o all inclusive

Wybierając się na wakacje, warto wybrać opcję all inclusive. Dzięki temu, że wszystko będzie zorganizowane w twoim miejscu pobytu, będziesz mogła zapomnieć o przygotowywaniu posiłków i naprawdę wypoczniesz od codzienności. Dzięki temu także poznasz tradycyjne potrawy i spróbujesz nowych połączeń smakowych, które ciężko będzie zapomnieć. To także doskonała opcja dla całej twojej rodziny, ponieważ każde z was będzie mogło korzystać z atrakcji, jakie przygotowuje hotel.


Artykuł powstał we współpracy z Itaka


Zobacz także

Jesteś zazdrosna o przyjaciółkę? Spróbuj zmienić swoje nastawienie, w imię przyjaźni

Oh!Mamo – jestem kobietą! Zobaczcie, jak było na naszej konferencji [VIDEORELACJA]

Przyjaźń dobra czy toksyczna?

7 kroków do tego, by zostać superprzyjaciółką – poznaj sekrety dobrej relacji