Go to content

Kilka sposobów na dobre życie

Mieć więcej, biorąc mniej? Poznawać, zdobywać, i widzieć. Widzieć świat tak, jak nigdy wcześniej… Czy to w ogóle możliwe?

Zupełnie inaczej wygląda świat, gdy samemu przeszło się drogę do zmiany na lepsze.

To dobre życie ma wiele barw, tyle, ile jest ludzkich historii – ale wszystko łączy się w bardzo istotnym, wspólnym punkcie, w miejscu gdzie postanawiamy „chcę coś zmienić”. Dlatego dziś zapraszamy was do tej podróży razem z Aldoną Luterek, właścicielką marki kosmetyków organicznych Phenomé, którą już dokonała swojej zmiany na dobre.

Poznajcie jej kilka sposobów na dobre życie.

Fot. iStock / pixelfit

1/4 1. Poznaj siebie

Poznaj swoje mocne strony oraz te jeszcze mocniejsze.

Słabe nie istnieją. Są słabe tylko według pewnych schematów, a schematom mówię wyraźne nie.

Gdy zrozumiałam, kim jestem i czego potrzebuję, kiedy jestem szczęśliwa oraz, co mi pomaga, a co szkodzi w życiu, to od razu zaczęło mi się lżej oddychać. Ostatecznie spędzamy ze sobą znaczną większość swojego życia i naprawdę warto poznać siebie samego. Mając wiedzę o sobie, tracę teraz znacznie mniej energii na każdorazową analizę sytuacji i swoich odczuć, łatwiej podejmuję decyzje.

Fot. iStock / pixelfit

2/4 2. Poznaj innych

Otwórz się na drugiego, zobacz go. Ważne jest to, aby zobaczyć człowieka w człowieku. Tak

naprawdę, wszystkim nam chodzi o to samo w życiu, ale każdy ma swoją drogę do szczęścia. Dzięki temu, że poznamy innych, wiemy kogo unikać, z kim nie przebywać. Gdy przestałam spotykać się z niektórymi osobami, odczułam wyraźną ulgę. Natomiast z ludźmi, z którymi czuję się dobrze, widuję się częściej, niż kiedyś bym się widywała.

Przy okazji poznawania innych polecam prostą technikę: mniej mówić, a już zwłaszcza o sobie samej, a więcej słuchać. To bardzo kojąca technika :).

Fot. iStock / kupicoo

3/4 3. Przebywaj w otoczeniu, które lubisz

Robię to, co sprawia mi przyjemność. Lubię, gdy ludzie wyglądają zdrowo i naturalnie, promiennie. Inspirowanie, polecanie im konkretnych produktów, wskazanie drogi jest dla mnie ogromną frajdą. Jest bardzo dużo niewiedzy lub mitów na temat pielęgnacji skóry i dbania o siebie. Teraz pracuję tylko sporadycznie w naszym butiku, ale zawsze jestem na targach, spotkaniach – z klientkami, blogerkami.

Nic nie sprawia mi większej radości, niż ten bezpośredni kontakt i rozmowa z drugim człowiekiem. Phenomé jest idealnym pretekstem do rozmów o skórze, włosach i wszystkim co z tym się wiąże :).

4/4 Poznaj Phenomé

Phenomé, to polska marka kosmetyczna. Jej kosmetyki, oparte na naturalnych ekstraktach i wyciągach oraz wodach roślinnych, dostarczają skórze dawkę potrzebnych witamin, minerałów, lepiej wspierając regenerację komórek.

Wejdź na Phenome.eu i dowiedz się więcej. Lepsze życie zaczyna się od szczegółów.