Go to content

Pora do kina! Filmy, które warto zobaczyć w ten weekend

Fot. iStock / nyul

Wreszcie nadszedł ten wyczekiwany już od poniedziałku piątek. W sumie nie masz  jeszcze planów na weekend. Co prawda pojawiły się już oznaki wiosny, jednak nie masz za bardzo ochoty na aktywność na dworze. Koniecznie wybierz się do kina na jeden z najnowszych filmów. Umów się z przyjaciółką, chłopakiem bądź inną bliską ci osobą i ruszaj na premierę. Oferta jest naprawdę bogata i na pewno wybierzesz coś, przy czym się odprężysz i nabierzesz sił na nowy tydzień.

1. Piękna i Bestia

Większość z nas uwielbia romantyczne historie o miłości niosące nadzieję. Jeśli należysz do tej grupy, koniecznie musisz zobaczyć film „Piękna i Bestia” nakręcony na podstawie bajki o tym samym tytule, który był wymieniany wśród najbardziej pożądanych premier w tym roku. To wzruszająca opowieść, która przejawia zanikające wartości. Uświadamia, że drugą osobę możemy pokochać nie za to, jak wygląda, ale za to, co kryje w sercu. Wraz z przyjaciółką wyjdziecie zachwycone i pełne wiary w lepsze jutro. Jeśli wybierzesz się na film z dziećmi – nie tylko będziecie się dobrze bawić, lecz także możecie porozmawiać o wartościach, którymi warto kierować się w życiu.

Film trwa 129 minut i jest przeznaczony dla widzów w każdym wieku. Reż. Bill Condon.

2. Baba Jaga

„Zastukaj raz, by ją obudzić, dwa, by z martwych wstała…”, czyli horror dla osób, które mają mocne nerwy i lubią opowieści o czarownicach i nawiedzonych domach. Dorastająca nastoletnia Chloe wychowywała się w sierocińcu, jednak pod wpływem zdarzeń postanowiła udać się w okolicę, w której kiedyś mieszkała. Wraz z przyjacielem dociera do nawiedzonego domu, w którym zmierzy się z mitycznym demonem. Stawką w tej grze jest jej życie.

Film trwa 93 minuty i jest dozwolony dla osób powyżej 15 roku życia. Reż. Caradog W. James.

https://www.youtube.com/watch?v=XGo05gBk4ZM

3. Life

Polecany miłośnikom thrillerów i science fiction. Opowiada historię sześcioosobowej ekipy kosmonautów Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na chwilę przed ogłoszeniem światu przełomowego dla ludzkości odkrycia: pierwszego dowodu życia na Marsie. Prowadzone przez nich badania są bogate w konsekwencje. Okazuje się, odkryta forma życia jest bardziej inteligentna niż ktokolwiek przypuszczał.

Film trwa 104 minuty i jest dozwolony dla osób powyżej 15 roku życia. Reż. Daniel Espinosa.

https://www.youtube.com/watch?v=l1E4ym–pDI

4. Amok

Film został nakręcony na podstawie powieści o tym samym tytule, wydanej w 2003 roku przez Krystiana Balę.  Mężczyzna został oskarżony o zaplanowanie, zlecenie i kierowanie zabójstwem Dariusza J., który miał być kochankiem jego żony. Jego historia dała początek najgłośniejszemu procesowi poszlakowemu w Polsce, o którym pisały media na całym świecie.

Film trwa 107 minut i jest dozwolony dla osób powyżej 15 roku życia. Reż. Kasia Adamik.

5. Zając Max ratuje Wielkanoc

Film animowany idealny dla całej rodziny. Przedstawia zabawną historię Zająca Maxa, którego samolot rozbija się w Wielkanocnej Krainie, gdzie ukryto Złotą Pisankę – przedmiot dający zajączkom magiczną moc. Postać dążącego do sławy zwierzaka, na pewno skradnie wasze serca i umili wam weekend.

Film trwa 76 minut i jest dozwolony dla widzów w każdym wieku. Reż. Ute von Münchow-Pohl.

https://www.youtube.com/watch?v=18HImqvT4Kw

6. Gold

Propozycja szczególnie dla fanek boskiego Matthew McConaughey, który wciela się w postać biznesmena rezygnującego z luksusów i udającego się na poszukiwania skarbów do indonezyjskiej dżungli. Czy jego misja przyniesie skutek i marzący o wielkiej karierze mężczyzna stanie się gwiazdą Wall Street? Zobacz, jak Matthew poradzi sobie w świecie chciwości, fałszu i obłudy w doskonałym thrillerze.

Film trwa 117 minut i jest dozwolony dla widzów od 15 roku życia. Reż. Stephen Gaghan.

7. Power Rangers

Pamiętasz hitowy serial z lat 90-tych? Grupa wojowników powraca w wielkim widowisku, który wniósł się na wyżyny wyobraźni i realizacji. Historia piątki przyjaciół to opowieść o pokonywaniu swoich słabości i lęków oraz o walce o przyszłość świata. Fani serialu będą zachwyceni, a nowi widzowie polubią bohaterów równie mocno.

Film trwa 124 minuty i jest dozwolony dla widzów od 10 roku życia. Reż. Dean Israelite.

Oczywiście oprócz nowości możesz wybrać się także na dobre filmy, które już są w kinie od kilku tygodni Polecamy np. polską komedię „Porady na zdrady”, na który warto się wybrać w babskim towarzystwie. Dobra zabawa gwarantowana.


Źródło: multikino.pl, filmweb.pl