Lifestyle

Jesteś psem, szczurem, a może świnią? Sprawdź, co mówi o tobie chiński horoskop

Redakcja
Redakcja
9 lutego 2018
1 z 12

Szczur

Fot. iStock/Baksiabat

Osoby spod znaku Szczura są obdarzone zdolnościami przywódczymi, są odpowiedzialni za siebie i innych, budzący zaufanie. Szczur jest osobą ciekawą świata i życia, urodzonym negocjatorem, inteligentnym strategiem. Jest bardzo towarzyski, ubóstwia plotki i wymianę informacji, rzadko dzieli się z kimkolwiek swoimi problemami. Bywa impulsywny, ale nie zapomina o otrzymanych uprzejmościach i potrafi dbać o ludzi, którzy mu sprzyjają.  Potrafi czerpać korzyści z otoczenia, wykorzystuje znajomości, czasem woli kombinować, niż rzeczywiście zapracować na swoją pozycję. Jest pomysłowy i bardzo kreatywny, nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Szybko robi karierę, mniej dbając o zdrowie i rodzinę. Ma tendencję do przepuszczania pieniędzy. Dla dobra ukochanej osoby skłonny jest do wyrzeczeń, zapominając o niekiedy egoistycznej naturze.

Kobieta Szczur zapełnia dom zapasami i zawsze dba, by niczego jej nie zabrakło.

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Jak się uwolnić emocjonalnie od pracy, kiedy czujesz, że nie możesz już przestać o niej myśleć

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
9 lutego 2018
1 z 1

strona 2

Fot. iStock/millann

Pamiętaj, że jesteś kimś więcej niż pracownikiem

W psychologii istnieje pojęcie zwane samodzielną złożonością. Oznacza to, że na naszą tożsamość składa się wiele aspektów. Uświadomienie sobie tych składowych pozwoli ci lepiej poradzić sobie z takimi przeżyciami jak porażka, stres czy depresja. Ważne jest, aby przyjąć i czerpać wartość z innych ról w swoim życiu, w tym z twoich związków z bliskimi i z twojego hobby. Zaplanuj czas na spotkanie z przyjacielem, zainteresuj się fotografią, naucz innego języka.


Na podstawie: thecut.com

PoprzedniNastępny
Lifestyle

„Nie tylko ty masz problemy”. Czego nie wolno mówić osobie, która ma depresję?

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
8 lutego 2018
1 z 1

"Nie tylko ty masz problemy". Czego nie wolno mówić osobie, która ma depresję?

Fot. iStock/cassinga

Czy zastanawiałaś się kiedyś, jak we właściwy sposób zareagować na informację, że ktoś z twoich znajomych lub bliskich zmaga się z depresją? Co powiedzieć, by nie pogorszyć stanu, w jakim się znajduje? A przede wszystkim, czego absolutnie nie wolno ci mówić? Niestety większość z nas popełnia te błędy. Często nieświadomie…

„Wszystko jest w twojej głowie”

Nie bez powodu depresja jest klasyfikowana jako choroba psychiczna. Żeby się wyleczyć, nie wystarczy zmienić nastawienia, pomyśleć sobie: „Hej, w sumie to nie ma się co martwić”. Jeśli mówisz coś takiego chorej osobie, tylko utwierdzasz ją w przekonaniu, że ból, który odczuwa nie jest prawdziwy. Spowodujesz, że jeszcze bardziej zamknie się w sobie. Zamiast tego powiedz: „Jestem tu, żeby pomóc ci wyzdrowieć. Powiedz, gdy będziesz mnie potrzebować”.

„Nie ty jedna masz problemy”

To najgorsza rzecz, jaką możesz powiedzieć. Bagatelizujesz w ten sposób chorobę, z którą zmaga się druga osoba. To świadczy tylko i wyłącznie o twoim braku empatii i nieznajomości choroby. Zamiast tego powiedz: „Jeżeli jesteś gotowa na rozmowę, możemy omówić niektóre z twoich problemów. Wspólnie na pewno znajdziemy jakieś rozwiązanie”. Posiadanie kogoś, z kim można porozmawiać i rozbić na atomy wszystkie problemy, może pomóc w oczyszczeniu umysłu swojej danej osoby. Ale nie naciskaj, jeśli nie jest gotowa mówić.

„Zrób coś, poćwicz sobie”

Prawdą jest, że aktywność fizyczna poprawia nastrój. Nie jest jednak lekarstwem na depresję. Chwilowy wyrzut hormonów szczęścia niewiele tu zdziała. Cały problem polega na tym, że taki zwrot świadczy o twoim nonszalanckim podejściu do problemu. W przypadku depresji czasami niemożliwe jest nawet wstanie z łóżka, a co dopiero wskakiwanie na bieżnię. Jeśli masz palnąć coś takiego, lepiej się po prostu ugryź w język.

„Myśl pozytywnie”

Naprawdę wydaje ci się to takie proste? Że wystarczy skupić się na pozytywnych myślach, by choroba zniknęła? Jak to zrobić, gdy wszystko widzi się w czarnych barwach? Kiedy po prostu nie chce się żyć i nic nie ma sensu? Wiesz, co możesz powiedzieć? „Zależy mi na tobie”. Taka informacja faktycznie może mieć wpływ na myślenie tej osoby.

„Ja też byłam kiedyś smutna, ale mi przeszło. Tobie też przejdzie”

Ludzie od czasu do czasu się smucą, taka ludzka natura. Ale depresja to zupełnie co innego, więc nawet nie udawaj, że wiesz, co czuje taka osoba. Nie ma nic złego w tym, że kompletnie nie możesz wczuć się w sytuację drugiej osoby. Zamiast gadać, co ci ślina na język przyniesie, powiedz po prostu: „Pomogę ci, tylko musisz mi pozwolić”.

„Mam dość twojego marudzenia”

Jeśli powiesz coś takiego osobie, która cierpi na depresję, dasz jej jasny sygnał – nie jesteś dla mnie ważna, nie interesujesz mnie. Myślisz, że nagle ozdrowieje, bo tobie nie chce się słuchać tych żali? Nie tędy droga… Kiedy w naszym życiu dzieje się coś złego, potrzebujemy wsparcia innych osób. Niezbędne jest wyczucie i empatia. Nie wiesz, co powiedzieć? Przytul tę osobę. Kontakt fizyczny wyraża więcej, niż tysiąc słów…

Źródło: Your Tango

PoprzedniNastępny

Zobacz także

Genialne! Zobaczcie, jak zawiązać brzuch na supeł

Przystojniacy są samolubni! Uważaj też na panów, którzy regularnie publikują zdjęcia w serwisach społecznościowych

radość życia

Zadbaj o swoją radość z niezwykłym Kalendarzem Mojej Radości w 2018 r.