Odpowiednio dobrana dieta i regularnie wykonywane ćwiczenia nie zawsze wystarczają, by wymodelować i ujędrnić ciało. Często to za mało, by poczuć się dobrze we własnej skórze. Endermologia to naturalna i bezinwazyjna metoda stymulacji skóry, której efekty docenia coraz więcej kobiet. Co warto o niej wiedzieć?
Endermologia – czym jest?
Endermologia jest masażem podciśnieniowym, którego głównym zadaniem jest oddziaływanie na skórę i tkankę łączna. Przed rozpoczęciem wykonywania zabiegu pacjent zakłada specjalny kombinezon, który przylega do ciała i chroni przed bezpośrednim kontaktem z maszyną. Zapewnia bezpieczeństwo, zapobiega podszczypywaniu, wciągnięciu włosków i chroni przed urazami mechanicznymi w razie zbyt wysokiej intensywności podciśnienia.
Co daje endermologia?
Endermologię można wykorzystać do masażu większości powierzchni ciała np. ud, pośladków, brzucha, czy twarzy. Dzięki zabiegowi skóra staje się gładsza, elastyczniejsza i bardziej sprężysta. Masaż poprawia metabolizm tkanki tłuszczowej a także sprzyja produkcji włókien kolagenowych. Endermologia pomaga w walce z cellulitem, który jest zmorą większości kobiet. Szybsze spalanie tkanki tłuszczowej sprawia, że skórka pomarańczowa znika, a skóra staje się gładsza. Po serii zabiegów uzyskujemy szczuplejszą i smuklejszą sylwetkę. Zabieg wspomaga proces odchudzania – bez diety i ćwiczeń, efekty będą mniej widoczne. Masaż podciśnieniowy pomaga pozbyć się obrzęków, oczyszcza organizm z toksyn i zmniejsza zastoje limfatyczne.
Zobacz również: Cellulit – jak się go pozbyć? 6 skutecznych sposobów
Jak wygląda zabieg?
Masaż wykonywany jest za pomocą specjalnego aparatu do endermologii z głowicą dobraną do danej partii ciała. Głowica posiada komorę ssącą i dwie rolki obracające się w przeciwnych kierunkach. Pod wpływem ciśnienia, skóra zostaje „wciągnięta” pomiędzy rolki, gdzie jest wałkowana i ugniatana. Urządzenie do endermologii sterowane jest komputerowo. Przed wykonaniem zabiegu pacjentka zakłada specjalny, ściśle przylegający do ciała strój, w którym kładzie się na łóżku. Po przygotowaniu aparatu rozpoczyna się masaż. Jeden zabieg trwa około 40 minut.
Wskazania do zabiegu
Masaż dedykowany jest głównie osobom chcącym ujędrnić i wygładzić skórę, a także pozbyć się cellulitu i zmniejszyć widoczność rozstępów. Dzięki leczniczym właściwościom, endermologia polecana jest osobom zmagającym się z bólami mięśni i stawów, obrzękami, napięciem mięśniowym, niewydolnością żylną oraz uszkodzeniem więzadeł.
Przeciwwskazania
Choć endermologia jest nieinwazyjnym i bezpiecznym zabiegiem, przed jej wykonaniem należy wziąć pod uwagę stan zdrowotny pacjenta. Po masażu mogą pojawić się siniaki, pajączki i zakwasy. Głównymi przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są:
- choroba nowotworowa,
- przepuklina,
- tłuszczaki,
- stany zapalne skóry,
- rany naskórka,
- zakrzepica,
- stany zapalne naczyń krwionośnych.
Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest karmienie piersią i ciąża – szczególnie pierwszy trymestr. Jeśli ginekolog nie zauważy żadnych przeciwwskazań, po początkowym okresie ciąży można zapisać się na masaż.
Zobacz również: Nici autologiczne (needle shaping) – nowoczesny i bezpieczny lifting bez skalpela. Co warto o nim wiedzieć?
Cena zabiegu
Cena pojedynczego zabiegu wynosi od 100 do nawet 200 zł. By zauważyć skuteczność masażu i cieszyć się jędrniejszą i gładszą skórą, zaleca się wykonanie serii zabiegów pomiędzy 10 a 15, dwa razy w tygodniu. W niektórych gabinetach, przy wykupieniu całego pakietu, możemy liczyć na niższą cenę w przeliczeniu na pojedynczy zabieg.