Lifestyle Związek

Dlaczego zdradzamy? Tak naprawdę istnieją tylko dwa powody

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
15 sierpnia 2017
Fot. iStock / RapidEye
 

Ludzie na różne sposoby próbują wytłumaczyć niewierność. Przyłapani na zdradzie podają mnóstwo powodów, dlaczego spojrzeli na kogoś innego. Że nuda w związku, że samotność, że… I choć można by te wszystkie „że” mnożyć, to zdaniem naukowców tak naprawdę istnieją tylko dwie sprawy, które wpływają na to, że młodzi decydują się na skok w bok.

Sprawą zajęli się naukowcy z Uniwersytetu w Tennessee, którzy opublikowali swoje wyniki w „Journal of Sex Research”. Zaprosili do eksperymentu 104 osoby, większość stanowiły kobiety (59 proc.). Średnia wieku wynosiła 22 lata. Każda z tych osób przyznała się, że zdradziła swojego partnera w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Fot. iStockKatarzynaBialasiewicz

Fot. iStockKatarzynaBialasiewicz

Jakie podali powody, co nimi kierowało?

73 procent badanych wskazało, że w ich związku brakowało współzależności od siebie. Czuli, że nie ma dobrej komunikacji i wypaliły się uczucia. Poza tym zarzucali partnerowi, że nie interesowały go ich potrzeby, przez co czuli się niekochani.

Dlatego drugi powód wydaje się dość zaskakujący, bo 20 procent badanych powiedziało, że oni właśnie wręcz przeciwnie – potrzebują więcej niezależności. Czuli, że partner ich ogranicza i nie daje im swobody do realizowania swoich marzeń i celów.

Autorzy badania tłumaczą wyniki tym, że dzisiaj wolniej dorastamy. Dużo później niż nasi rodzice opuszczamy rodzinne domy i jesteśmy w stanie sami się utrzymać. Chcemy od życia więcej i szybciej, ciągle szukamy nowych doznań. Dlatego, gdy w naszym związku dzieje się źle, wybieramy prostszą drogę. Zamiast pracy nad relacją, zdradzamy lub odchodzimy, bo nie chcemy być z kimś, kto nie zaspokaja naszych potrzeb.


 

Źródło: independent


Lifestyle Związek

7 mitów na temat brzucha, które utrudniają schudnięcie

Redakcja
Redakcja
15 sierpnia 2017
Fot. iStock / PeopleImages
Następny

Marzenie o pięknym brzuchu sprawia, że kobiety bardzo często są w stanie chwycić się różnych metod, aby spełnić swoje pragnienie. Niestety nie zawsze jest to łatwe, ponieważ Matka Natura każdej z nas przyznała inny metabolizm czy typ figury, które czasem przeszkadzają w osiągnięciu celu.

Bywa, że sięgamy po nie zawsze działające, a czasem wręcz szkodliwe środki, stosujemy ryzykowny metody, które mają nas do tego ideału zbliżyć. Funkcjonuje wiele mitów i błędnych teorii, które są cały czas powtarzane. Warto się nad nimi pochylić, aby niesprawdzona wiedza bez pokrycia w rzeczywistości, nie wprowadzała rzeszy kobiet w błąd. Oczywiście to, co możemy zrobić dla siebie najlepszego, to zakodować sobie zdrowy sposób żywienia i aktywność fizyczną. Poznajcie mity, które mszczą się na sylwetce i w ostatecznym rozrachunku nie przybliżają nas do wymarzonego celu.

źródło: fitness.wp.plkobieta.wp.plzdrowie.wp.pl

Lifestyle Związek

Czego pragną w związku mężczyźni? Zapytaj go, a powie, co od ciebie chciałby dostać

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
15 sierpnia 2017
Fot. iStock/svetikd

Bo właściwie kto powinien o tym wiedzieć lepiej niż oni sami? Dlatego dziś proponujemy wam jedynie tłumaczenie artykułu napisanego przez mężczyznę, który w kilku punktach przywołał, czego panowie pragną i oczekują od związków… Miłej lektury!

Oto niektóre, oczywiste potrzeby mężczyzn:

Wrażliwość

Mężczyźni narzekają często, że ich partnerki nie doceniają ich i nie mówią miłych słów. Termin „męskie ego” jest przecież dobrze znany wszystkim paniom… Chwalcie swoich mężczyzn i doceniajcie ich wysiłek, sukcesy, miłość…  Oni naprawdę lubią słyszeć o tym, że są świetni w łóżku… i nie tylko.

Komunikacja

Często kobiety czują, że ich mężczyznom należą się wskazówki, wyraźne informacje dotyczące tego, czego im brakuje w związku lub co stanowi dla nich problem. Mężczyźni faktycznie potrzebują dobrej komunikacji, jeśli jej brak, szybko się zniechęcają i tracą motywację…

Żyj własnym życieć

Mężczyźni chcą, aby ich partnerki miały własne życie i zachowały własną, odrębną tożsamość. To nie znaczy, że nie kochają cię lub nie interesują się tobą,  ale że chcą będą wspierać cię w twoich działaniach i planach. Miej swoich przyjaciół, własne cele, zajęcia i pasje.

Udane życie seksualne

To jedna z najważniejszych rzeczy, jakiej mężczyźni pragną w związku. Jeśli jesteście dobraną parą pod tym względem, pewnie łatwiej będzie mu przezwyciężać dla was trudności w innych sferach wspólnego życia.

Szacunek

Przeważnie żądają go kobiety, rzadko mówi się o tym, że mężczyźni również potrzebują czuć się szanowani. Tymczasem ten podstawowy czynnik zdrowego związku, powinien występować po obu jego stronach. Szanuj swojego partnera za to, co robi dla ciebie, waszej relacji i rodziny. Powinien czuć, że jego wysiłki są przez Ciebie zauważone.

Szczerość

Większość mężczyzn nie lubi manipulacji, gierek, „podchodów”. Szczerość, wyraźne komunikowanie swoich potrzeb i oczekiwań to podstawa udanej relacji. Bądź uczciwa i zaufaj człowiekowi, którego wybrałaś.

Komfort

Napięta, nerwowa atmosfera w domu nie sprzyja dobrej relacji między partnerami. W domu chcesz przede wszystkim być zrelaksowany, a przebywanie z bliską osobą ma łagodzić twój stres.


 

Na podstawie: happylifereport.com


Zobacz także

Nie mogę się doczekać, kiedy dorosnę, by czuć się bezpiecznie, by być kochanym… Poruszający film

„Czasem jeszcze zastanawiam się, kim naprawdę jest, czy wszystko, co pisał było kłamstwem”

Wszystkie kłamstwa narcyzów... Jak to z nimi jest naprawdę?

Wszystkie kłamstwa narcyzów… Jak to z nimi jest naprawdę?