Lifestyle

Detoks zgodny ze znakiem zodiaku. Czy wiesz, jakie oczyszczanie i zmiana nawyków są dla ciebie najlepsze?

Redakcja
Redakcja
25 stycznia 2018
Fot. iStock/KristinaJovanovic
Następny

Na detoks, czyli oczyszczenie organizmu, zawsze jest dobry moment, nie zostawiaj więc tego na odległe „kiedyś”. Jeśli nie wiesz, jakie kroki powinnaś podjąć, i jaki rodzaj detoksu jest dla ciebie najlepszy, posłuchaj swojej intuicji.

Każdy znak zodiaku ma inne cechy, więc znając najsilniejsze cechy każdego zodiaku można powiązać je z najlepszym planem na detoks i zmianę przyzwyczajeń. Wszystko jest do zrobienia, wystarczy wiedzieć tylko, co pomoże nam osiągnąć wybrany cel.


 

źródło: www.totalbeauty.comwww.cosmopolitan.pl

Lifestyle

5 subtelnych zachowań, które pomogą ci zdobyć zaufanie innych ludzi

Redakcja
Redakcja
25 stycznia 2018
Fot. iStock/gpointstudio
 

Zaufanie odgrywa ogromną rolę w naszym życiu, bo sprawia, że nie czujemy się osamotnieni, wzmacnia w nas pewność, że druga osoba nie zawiedzie pokładanych w niej nadziei.  Można ufać własnej intuicji, losowi, przyjaciołom, społeczeństwu.

Na swojej drodze spotykamy tych, którzy wywołują w nas obawy, i na odwrót — wystarczy pierwszy kontakt, by wyczuć, że dana osoba ma nam do oferowania coś więcej, niż przelotną znajomość. Niektórzy posiadają cechy, które wpływają na to, że cieszą się zaufaniem otoczenia. A wszystko przez pewne subtelne zachowania, które stanowią jasny sygnał, że im można bezpiecznie powierzyć pewne sprawy.

5 subtelnych zachowań, które pomogą ci zdobyć zaufanie innych ludzi

1. Wyrażanie empatii

Umiejętność zrozumienia emocji innych i wyrażenie dla nich zrozumienia, bardzo ułatwia komunikację i zaskarbienie zaufania. Zwykłe „przykro mi” może pokazać, że wczuwasz się w czyjąś sytuację, nawet jeśli nie masz związku z jej wystąpieniem. Wyrażenie zarówno troski, jak i empatii, może zwiększać zaufanie drugiej osoby.

2. Naśladowanie mowy ciała

Naśladowanie mowy ciała jest doskonałym sposobem na zdobycie zaufania rozmówcy. Subtelne odzwierciedlanie języka ciała innej osoby (ale nie przerysowanie, czy kopiowanie zachowań) jest to bardzo korzystne w przypadku negocjacji i rozwiązywania sporów interpersonalnych.

3. Umiejętność radzenia sobie z zakłopotaniem

Badania pokazują, że człowiek reagujący na doskonały wynik testu najpierw z zawstydzeniem, a następnie dumą, wzmacnia zaufanie innych ludzi w stosunku do niego. Wszyscy są trochę zawstydzeni, a taka reakcja sprawia, że towarzysze stają się rozluźnieni, a przez to bardziej ufni.

4. Stosowanie pewnych zapachów

Zapachy mają ogromny wpływ na to, jak jesteśmy postrzegani przez innych. Stosowanie łagodnych zapachów np. z dodatkiem lawendy, która jest kojąca, wpływa na otoczenie. Z kolei zapachy mocne, np. z dodatkiem mięty pieprzowej są bardziej stymulujące, co wzmaga czujność i zniechęca do zbliżenia.

5. Posiadanie wspólnych przyjaciół 

Nic nie zbliża tak, jak wspólni znajomi. Potwierdzają to nawet badania przeprowadzone za pomocą mediów społecznościowych. Użytkownicy chętniej przyjmowali prośby nieznajomych z Facebooka, jeśli mieli wspólnych znajomych. Aż 80% osób zaakceptowało prośbę, jeśli widzieli, że nieznajomi mają 11 lub więcej wspólnych znajomych.


 

źródło: www.powerofpositivity.com

 


Lifestyle

Jak rozpoznać psychopatę na Facebooku? A może ty się tak zachowujesz?

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
25 stycznia 2018
Fot. iStock/RapidEye

Szacuje się, że około 1 proc. populacji stanowią psychopaci. Choć wydaje się, że to niewiele, istnieją całkiem spore szanse, że trafisz an kogoś takiego. Co więcej, jeśli masz wielu znajomych na Facebooku, możesz mieć psychopatę w gronie znajomych. Naukowcy wyjaśniają, jak rozpoznać takie osoby.

Jednym z najbardziej charakterystycznych zachowań jest publikowanie drastycznych treści. Psychopaci rzadko jednak robią takie rzeczy. Poza tym są one natychmiast usuwanie. Zaniepokoić powinien jednak trolling. Osoby te nie przejmują się ogólnymi dramatami i chętnie komentują różne treści w sposób, wywołujący u innych dyskomfort i niepokój. Chętnie sami udostępniają toksyczne lub prowokacyjne treści, by wprowadzić chaos i konsternację.

Jak wynika z badań, opublikowanych w czasopiśmie „Computers in Human Behavior”, psychopaci często publikują posty, odnoszące się do ich własnych potrzeb i satysfakcji. Lubią też poruszać tematy, dotyczące władzy i polityki. Kwestie, związane z autorytetem i konfliktem są dla nich szczególnie atrakcyjne. Ponadto takie tematy prowokują dyskusję, w której psychopaci mogą dać upust swoim emocjom, trollując i wprowadzając chaos. Oczywiście jest wiele osób, które piszą o polityce w sposób jasny oraz rzetelny i ich nie należy się obawiać.

Inną, interesująca grupę stanowią osoby z osobowością makiawelistyczną. Charakteryzują się dystansem, cynizmem i umiejętności manipulacji. Zdecydowanie częściej takie zachowania wykazują kobiety. Bywają one bardziej agresywne w stosunku do swoich znajomych i korzystają z nieuczciwej autopromocji – oszukują. Mężczyźni na ogół chwalą się sobą i swoimi osiągnięciami. Makiaweliści nie piszą długich postów na Facebooku. Lubią krótkie treści.  Choć zawierają niewiele słów, silnie oddziaływują. W ten sposób mogą kontrolować, co myślą inni. Raczej nie wywołują konfliktów, za to manipulują.

Najłatwiej rozpoznać w sieci narcyza. Celowo lub nieświadomie dzielą się oni wieloma informacjami na swój temat. Lubią też robić dobre wrażenie. Często publikują posty i zdjęcia.

Oczywiście nie można w 100 proc. określić czyjej osobowości wyłącznie na podstawie przeglądania jego profilu na Facebooku. Można natomiast wyłapać kilka niepokojących sygnałów. Szczególnie, gdy od początku czujemy, że z tą osobą jest coś nie tak – czujemy się w jej towarzystwie nieswojo lub wzrasta nam poziom stresu po przeczytaniu treści, które publikuje.


 

Źródło: Psychology Today/Business Insider


Zobacz także

Kawa zbożowa – 5 bardzo ważnych powodów, dla których warto zamienić zwykłą kawę na zbożową

Jak nie przespać życia?

Obudź się! Jak nie przespać życia?

„KOCHAJ SIEBIE. Koniecznie, kochaj siebie”. Akcja „List do dziecka”