Go to content

Detoks zgodny ze znakiem zodiaku. Czy wiesz, jakie oczyszczanie i zmiana nawyków są dla ciebie najlepsze?

Na detoks, czyli oczyszczenie organizmu, zawsze jest dobry moment, nie zostawiaj więc tego na odległe „kiedyś”. Jeśli nie wiesz, jakie kroki powinnaś podjąć, i jaki rodzaj detoksu jest dla ciebie najlepszy, posłuchaj swojej intuicji.

Każdy znak zodiaku ma inne cechy, więc znając najsilniejsze cechy każdego zodiaku można powiązać je z najlepszym planem na detoks i zmianę przyzwyczajeń. Wszystko jest do zrobienia, wystarczy wiedzieć tylko, co pomoże nam osiągnąć wybrany cel.


 

źródło: www.totalbeauty.comwww.cosmopolitan.pl

Fot. iStock/da-kuk

1/12 Baran (19 marca - 19 kwietnia)

Baran to impulsywny, samomotywujący i drapieżny znak zodiaku. Nie lubi narzucania woli innych, najlepiej czuje się dokonując samodzielnego wyboru.

Dlatego najlepszym wyjściem jest przeczytanie kilku potencjalnych programów żywieniowych przed wypróbowaniem jednego, najlepszego dla Barana.

Pani Baran powinna odejść od codzienności — postawić na częste masaże, aby naładować umysł, ciało i ducha, a także, aby zrównoważyć swoją energię. Powinna również unikać nadmiarów alkoholu, kawy, tłuszczów i smażonego mięsa, przekąsek i pośpiesznych posiłków poza domem.

Fot. iStock/da-kuk

2/12 Byk (20 kwietnia - 20 maja)

Byk to solidny, wytrwały i niekiedy uparty znak zodiaku.

Dla kobiety spod tego znaku ważny jest kolor, zapach, smak jedzenia, więc piękno potrzebne jest, aby odnieść sukces,  zmotywować zmysły.

Najmniej lubiana przez Byki jest dieta płynna, postaw więc na różnorodne, smaczne posiłki bogate w witaminy A i E, w których nie zabraknie także owoców morza i od czasu do czasu wołowiny.

Fot. iStock/da-kuk

3/12 Bliźnięta (21 maja - 21 czerwca)

Bliźnięta to ciekawski znak zodiaku, który nie znosi nudy.

Dieta dla Bliźniąt nie może być monotonna, a raczej często zmieniająca się, kolorowa. Najlepiej przysłużą się im serie krótkich oczyszczeń, raz na bazie zdrowych smoothie, a innym razem lekkostrawnej diety.

Najbardziej przysłużą się zdrowiu są suszone owoce , zielone jabłka, orzechy, oliwki, fasola, mięso ptaków.

Fot. iStock/da-kuk

4/12 Rak (22 czerwca-22 lipca)

Kobieta Rak to tradycjonalistka, nierozerwalne związana do domu, rodziny.

Jako urodzona domatorka powinna wyjść na łono natury, spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu, odkrywać przyrodę, co poprawi samopoczucie i pomoże przyspieszyć metabolizm.

Rakowi najlepiej posłuży zamiana kawy i zwykłej herbaty na zieloną, sięganie do orzechów, chudego drobiu, ryb i owoców morza. Kapusta, ziemniaki, dynia, rzepa, ogórki powinny gościć częściej na stole Raka.

Fot. iStock/da-kuk

5/12 Lew (23 lipca - 23 sierpnia)

Ta silna osobowość nie lubi drastycznych zmian, więc nie dla niej są wszelkie głodówki. Ponieważ kobieta Lwica to dusza towarzystwa, dieta nie może zabierać jej zbyt dużo czasu.

Potrawy powinny być proste i szybkie w przygotowaniu, najlepiej obfitujące w śliwki, figi, winogrona, pieczywo pełnoziarniste, drób, cukinię, bakłażan, oliwki i owoce cytrusowe.

Fot. iStock/da-kuk

6/12 Panna (23 sierpnia - 22 września)

Panny kochają ład i porządek, więc ich detoks, by był skuteczny, powinien być nie spontaniczny, a dobrze przemyślany.

Najlepszy jest jadłospis oparty na jasnych zasadach i dłuższy czas stosowania. W diecie Panny nie powinno zabraknąć naparów ziołowych dla uspokojenia nerwów, owoców i warzyw, zbóż, roślin strączkowych, zup bezmięsnych, sera, produktów mlecznych.

7/12 Waga (23 września - 22 października)

Osoba spod znaku Wagi jest zrównoważona i lubi działać w określony sposób. Lubi także piękno i harmonię, więc szczególną uwagę powinna przyłożyć do wybieranych produktów spożywczych i wyglądu potraw.

W trakcie, jak i po czasie detoksu służyć jej będą świeżo wyciskane soki i wegańskie potrawy, w których pojawiają się warzywa, jagody, owoce, zboża, brązowy ryż.

Waga powinna unikać bardzo słonych i pikantnych potraw.

Fot. iStock/da-kuk

8/12 Skorpion (23 października - 21 listopada)

Kobieta Skorpion to osoba intensywna i bardzo zdyscyplinowana, której do zmiany nawyków wystarczy jedno postanowienie.

Skorpiony radzą sobie z nawet z ekstremalnym detoksem doskonale, o ile angażują się w aktywność fizyczną, aby spalić nadmiar energii. W ich diecie nie powinno brakować mikstury soku z cytryny, wody, pieprzu cayenne i syropu klonowego.

Skorpionica powinna sięgać po ryby i owoce morza, owoce i warzywa bogate w witaminy B, C, E, żelazo.

Fot. iStock/da-kuk

9/12 Strzelec (22 listopada - 21 grudnia)

Strzelec to żywiołowy znak zodiaku, który kocha ruch, energie i uśmiech. Z tego powodu szybko nudzi się jedną dietą, bo męczy go wykonywanie stale tych samych zaleceń.

Kobieta Strzelec powinna wybrać rodzaj oczyszczania, które obejmuje szereg pokarmów, aby uniknąć monotonii. W jej diecie powinny się znaleźć przede wszystkim jabłka, gruszki, śliwki, figi, brzoskwinie, morele, rośliny strączkowe, warzywa, zioła, przyprawy.

Lampka wina od czasu do czasu również nie zaszkodzi.

Fot. iStock/da-kuk

10/12 Koziorożec (22 grudnia - 19 stycznia)

Koziorożec to praktyczny, niezawodny znak zodiaku, który jest w stanie wizualizować cele długoterminowe i dzielnie dążyć w ich kierunku.

Determinacja powoduje, że Koziorożce doskonale odnajdują się w dłuższym programie oczyszczania i łatwo przejmują nowe, zdrowsze nawyki żywieniowe. Wyznaczenie nagrody zapewni dodatkowy impuls motywacji. Koziorożec powinien unikać białego pieczywa, kalorycznych deserów, pierogów i klusek, smażonego mięsa i marynat. Duże ilości węglowodanów, oraz tłustych i pikantnych potraw nie służą temu znakowi.

Fot. iStock/da-kuk

11/12 Wodnik (20 stycznia - luty 18)

Kobieta Wodnik to intelektualistka, która lubi wiedzieć, czego potrzebuje jej organizm.

Dla niej najlepszy jest szybki trzydniowy detoks oparty na sokach, który przyniesie efekt i nie zniechęci jej reżimem. Przez dłuższy czas powinna unikać białego pieczywa, za to wprowadzić do diety więcej kaszy gryczanej, fasoli, jabłek, granatów, świeżych warzyw, sałatek i produktów mlecznych.

12/12 Ryby (19 lutego-20 marca)

Kobieta spod znaku Ryb cechuje się zmienną naturą, rozumiejącą magię, poezję i związki między ludźmi i całym życiem. Trudno jest jej narzucić jakiekolwiek sztywne ramy i stałe zasady, więc może zaistnieć opór przed stosowaniem z góry narzuconych diet.

Najlepsze rozwiązanie dla Ryb to płynne przejście ze starych w nowe nawyki, które poskutkują polepszeniem zdrowia i samopoczucia, bez zbędnego przymusu. Ryby polubią dietę śródziemnomorską bogatą w pyszne, kolorowe sałatki i zupy na bazie warzyw.