Go to content

13 rzeczy, które cechują atrakcyjną kobietę. Pierwsze zaskoczenie już na początku listy! Panowie, naprawdę? 😉

fot. jacoblund/iStock

Piękno jest w oku patrzącego. Kto nie słyszał wcześniej tego i innych powiedzonek („nie to ładne, co ładne, ale co się komu podoba” itp.), prawda? Większość z nas ma niestety tendencję do lekceważenia tego powiedzenia. Niepotrzebnie wpędzamy się w kompleksy, goniąc za niedoścignionym, bo nieistniejącym ideałem piękna. W tej kwestii jesteśmy swoimi największymi wrogami. Przykładamy do siebie nierealistycznie miary i standardy. Tymczasem nie tylko o cechy fizyczne chodzi.

Utarło się, że mężczyźni są wzrokowcami. Ale jeśli chodzi o to, co uważają za piękne u kobiet, jest tego znacznie więcej niż to, co widać na pierwszy rzut oka. Znajdują piękno w rzeczach, o których same byśmy nigdy nie pomyślały… Co zatem uważają za piękne?

13. Luz

O czym mowa? A no np. o bałaganie. Jeśli się nie boisz (oczywiście w zdroworozsądkowych ilościach), pokazujesz, że po prostu masz luz. Facetom podobają się kobiety, które potrafią płynąć z prądem. Ale jeśli wejdziesz w pełny tryb paniki, ponieważ włożył widelec do zlewu zamiast do zmywarki, poczuje, że musi obchodzić się z tobą jak z jajkiem. I nici z luzu i spontaniczności. Może ci się to nie wydawać wielkim problemem, ale możliwość odłożenia na później sprzątania kuchni lub prasowania ciuchów sprawi, że on poczuje, że może się zrelaksować, gdy jest z tobą. Poza tym zdziwiłabyś się, jak bardzo nakręca go, kiedy zasugerujesz odłożenie zmywania naczyń do rana, po prostu dlatego, że wolisz spędzać z nim czas.

12. Kucyk/włosy w nieładzie

fot. KrisCole/iStock

Ach, ten kucyk. To najlepszy przyjaciel leniwej dziewczyny i fryzura na cały dzień. Przy minimalnym wysiłku może sprawić, że będziesz wyglądać jak milion dolców bez spędzania godzin przed lustrem. Spójrzmy prawdzie w oczy, większość mężczyzn wstaje rano z łóżka, przeczesuje palcami włosy i gotowe. Mogą kochać to, jak wspaniale wyglądają twoje włosy po tym, jak je pracowicie ułożysz, ale nie znoszą czekania na efekty tych wysiłków. Kucyk w oczach mężczyzny jest w zasadzie wizytówką, która mówi mu, że masz luz i nie przejmujesz się sobą nadmiernie. Nie zrozum mnie źle, to nie znaczy, że o siebie nie dbasz! Jesteś totalną laską z wysuszonymi na okrągłej szczotce włosami (omg, na samą myśl o tej robocie cierpnie mi skóra), ale dla niego również (albo bardziej) właśnie w kucyku. Nie martw się non stop o to, jak wyglądasz. On myśli, że jesteś totalnie gorąca.

11. Pewność siebie i szacunek do siebie samej

Te dwie cechy idą w parze. Obu facet szuka w kobiecie i obie mu się na maksa podobają. Wszyscy wiemy, że pewność siebie jest seksowna. Jest to jedna z tych rzeczy, do których ludzie dążą i zwykle jest jedną z pierwszych rzeczy, które zauważamy u drugiej osoby. A kiedy dodać do niej szacunek do siebie – mamy komplet, facet się temu nie oprze. Pewni siebie ludzie mają magnetyczną osobowość, bo znają swoją wartość. W sposób naturalny przyciągają do siebie innych, nie muszą niczego udowadniać ani zbytnio się starać, żeby komuś zaimponować.

Możesz być najpiękniejszą kobietą na świecie, ale jeśli nie jesteś pewna siebie, prawdopodobnie nie przyciągniesz do siebie prawdziwego partnera. Jeśli masz w tej kwestii braki, znajdź sposoby na poprawę pewności siebie. A kiedy już podniesiesz jej poziom, zdziwisz się, o ile więcej uwagi otrzymasz.

10. Niezależność

Nie chodzi o niezależność w sensie odmawiania przyjęcia pomocy od kogokolwiek. Ale większość mężczyzn naprawdę pociąga niezależna kobieta, która sama sobie radzi. Uległa dziewczyna to jedna z największych… nieprzyjemności dla faceta. Faceci cenią sobie wolność, więc kobieta, która nie ma swojego życia, tylko „uwiesza się” na nich… no cóż, nie jest dla nich atrakcyjna. Faceci lubią czuć się potrzebni, ale musisz pamiętać, że nie chcą robić dla ciebie i za ciebie wszystkiego. Ale oczywiście, gdy dowie się, że potrzebujesz jego pomocy, będzie chciał być twoim bohaterem i na bank ci jej udzieli.

Relacje współzależne rzadko się sprawdzają. Są stresujące dla obu osób i wywierają niepotrzebną presję na związek. Wyświadcz obojgu przysługę i znajdź przyjemność w robieniu rzeczy na własną rękę.

Relacja współzależna. Męczysz się miotasz, nie jesteś szczęśliwy, ale nie odejdziesz

9. „Podomka”

fot. Eva-Katalin/iStock

No dobrze, ten punkt może wydawać się trochę zaskakujący, a może nawet nieco mylący. W końcu, jakim cudem kręcenie się po domu przez cały dzień w piżamie może być atrakcyjne? Czy nie sprawiłoby to, że wydawałabyś się leniwa? Cóż, po raz kolejny wracamy do… luzu, wyluzowania. Dziewczyna, która potrafi i lubi spędzać dzień w piżamie czy podomce, to faktycznie niezła atrakcja dla faceta. Oni lubią kobiety, które mają niefrasobliwy charakter. Wszyscy mamy takie dni, kiedy zakładanie „prawdziwych” ubrań jest po prostu niewykonalne :). W dni, kiedy po prostu spędzacie czas razem w wygodnych ubraniach i oglądacie telewizję, oni widzą inną stronę Ciebie. To ten poziom relaksu, którego nie widzą przez większość czasu. Kiedy twoje włosy są upięte w niechlujny kok (lub kucyk!!!) i jesteś ubrana w piżamę, będzie to jeden z tych momentów, w których pomyślą, że jesteś najpiękniejsza.

Z drugiej strony… czy to aż takie zaskoczenie? Im dłużej o tym myślę, tym większą oczywistością mi się to wydaje… 🙂

8. Kobiecość

Nie ma nic złego w byciu dziewczęcą/kobiecą. Właściwie to jest właśnie to coś, co faceci w nas kochają. To (znów) oczywiste! Niektóre kobiety czują, że pokazując swoją kobiecą stronę, potwierdzają, że są słabszą płcią. A to nieprawda. Z biologicznego punktu widzenia, jako kobiety, mamy tendencję do szukania u mężczyzn ochrony. Mężczyźni z kolei są biologicznie zaprogramowani, aby zwracać uwagę na „kobiece” kobiety, ponieważ zasadniczo sprawia to, że czują się bardziej jak mężczyźni. Więc kiedy masz na sobie tę ładną kwiecistą sukienkę, którą trzymasz z tyłu szafy, nie mogą nie podziwiać, jak oszałamiająco wyglądasz. Ale w byciu kobiecą chodzi o coś więcej niż o to, jak się ubierasz. To także twoje zachowanie. Sposób, w jaki się zachowujesz, jest niezwykle ważny. Nie chcesz przecież udawać, że jesteś jednym z facetów.

7. Inteligencja

Być może to twoja ładna buzia go przyciągnęła, ale jeśli chcesz być kimś więcej niż tylko cukierkiem, potrzebujesz mózgu, aby utrzymać go przy sobie. Faceci nie chcą, żebyś zgrywała głupka. Większość mężczyzn potrzebuje w dziewczynie czegoś więcej niż tylko piękna. Inteligencja jest seksowna. Chcą kobiety, z którą będą mogli prowadzić rozmowę. Faceci naprawdę lubią kobiety, które mają własne zdanie, a rozmowa z inteligentną kobietą nigdy nie jest nudna. Oczywiście nie chcesz i nie musisz wiedzieć wszystkiego. A jeśli mówi ci o czymś, nie zachowuj się tak, jakbyś wiedziała, o czym mówi, kiedy faktycznie tego nie wiesz. Inteligentna kobieta byłaby zainteresowana dowiedzeniem się, o czym ktoś mówi, a on z przyjemnością uczy cię czegoś nowego od niej. Głupia, ale ładna dziewczyna może być zabawna przez krótki czas. Ale pociąg fizyczny nie uchroni go przed nudą i znalezieniem kogoś nowego. Kogoś, kto ma zarówno inteligencję, jak i piękno.

6. Poczucie humoru

fot. Nikada/iStock

Faceci kochają dziewczyny z poczuciem humoru. Mężczyźni uwielbiają dźwięk kobiecego śmiechu. Właściwie, jeśli zapytasz mężczyznę, jaka jest najważniejsza cecha, jakiej chcą od kobiety, większość facetów powie poczucie humoru. Umiejętność śmiania się i nie brania siebie zbyt poważnie jest ważna w związku. Poczucie humoru może pozwolić ci rozładować sytuację, zamiast pozwolić jej eskalować i wymknąć się spod kontroli. Z drugiej strony musisz wiedzieć, kiedy być poważną. Śmiech nie zawsze jest najlepszą polityką. Może sprawić, że ktoś poczuje się zakłopotany, a nawet zły, jeśli śmiejemy się w niewłaściwym czasie.

Chęć do zabawy to cecha, którą faceci uważają za piękną. Nikt nie chce być cały czas poważny. Bycie beztroską i bawienie się ze swoim facetem sprawi, że poczujecie się sobie bliżsi. To strona ciebie, której większość ludzi nie widzi. Kiedy się zrelaksujesz i pobawisz z nim trochę, poczuje, że odpuszczasz czujność i pozwalasz mu zobaczyć tę dziecięcą niewinność, którą na co dzień trzymasz w zamknięciu. Pokaż, że mu ufasz i czujesz się przy nim bezpiecznie. Nawet zrobienie czegoś małego, aby pokazać swoją zabawną stronę sprawi, że będzie się uśmiechał za każdym razem, gdy pomyśli o tej sytuacji.

5. Brak makijażu

Dobra, wiemy, że wyglądasz bezbłędnie, gdy Twój makijaż jest na miejscu (dziękuję guru makijażu Youtube za samouczki)! Ale nie musisz smarować twarzy fluidem, aby wyglądać pięknie. Właściwie to on woli, żebyś tego nie robiła. Naturalne piękno jest powodem do dumy. I nie należy tego chować za górami napakowanego makijażu. Chce zobaczyć cię przynajmniej od czasu do czasu z „gołą” twarzą. Zachowaj elegancki wygląd na wieczór. Właściwie… może by zrezygnować też z intensywnych perfum i długich paznokci..? Oni chcą zobaczyć, jak naprawdę wyglądamy. A wszyscy znamy moc dobrego konturu… 😉 To całkowicie zmienia twoją twarz. Facet czuje, że to fałszywa reklama, a gdy po raz pierwszy usuniesz makijaż – nie rozpozna cię. To może być ogromny przełom. Kiedy czujesz się komfortowo bez makijażu, pokazuje mu to, że masz luz i jesteś pewna siebie (patrz wyżej!). Faceci preferują naturalny wygląd, jeśli chodzi o makijaż.

4. Energiczność

Spokojnie, nikt nie oczekuje, że będziesz na pełnych obrotach 24/7, ale prowadzenie aktywnego stylu życia jest bardzo atrakcyjne dla facetów. I choć może to być banalne, wielu facetów lubi przebywać na świeżym powietrzu i chce kobiety, która będzie im towarzyszyć. Jeśli wszystko, czego chcesz, to usiąść na kanapie i pochrupać chipsy, może to podobać się niektórym facetom –ale tylko czasem i na chwilę. Ta rutyna szybko się nudzi. Posiadanie energii, by wyjść i robić różne rzeczy, pokazuje, że czerpiesz radość życia. Jesteś zdecydowana żyć pełnią życia. Posiadanie dużej ilości energii oznacza, że nie musisz planować tygodniowego wyjścia, możesz być spontaniczna. Jeśli nudzisz się w domu, możesz zasugerować wędrówkę lub odwiedzenie nowej restauracji w mieście. Ta spontaniczność będzie dla niego ekscytująca. Faceci lubią wychodzić i dobrze się bawić bez konieczności planowania wszystkiego.

3. Gotowość na przygodę

fot. molchanovdmitry/iStock

Nie ma nic złego w zostaniu w domu. Czasami. Ale przecież nie chcesz być zagorzałą domatorką. Gotowość na przygodę to dobra rzecz. Oznacza, że nie boisz się wyjść i spróbować czegoś nowego. Faceci uwielbiają, gdy dziewczyna jest gotowa na cokolwiek. Nie musisz rzucać wszystkiego i lecieć na drugi koniec świata. Ale pójście do nowej restauracji i zamówienie czegoś, czego nigdy wcześniej nie próbowałaś, to też świetna zabawa. I nawet, jeśli jest to absolutnie okropne, ważne, że spróbowałeś i było to coś, co zrobiliście razem. Próbowanie nowych rzeczy i przeżywanie przygód, to doświadczenie budujące więź. Zwłaszcza, jeśli jest to coś, czego żadne z was wcześniej nie zrobiło. Podejmowanie wyzwań pomaga nie dopuścić do znużenia w związku.

2. Pozytywne nastawienie

Odrobina pozytywności może zajść daleko. Nikt nie chce przebywać w pobliżu wiecznego pesymisty lub totalnego sukinsyna. Ale kobieta, która jest miłą i pozytywną osobą, jest jak latarnia morska dla strudzonego marynarza. Emanująca pozytywną energią przyciąga do siebie ludzi, ponieważ może rozjaśnić każdy dzień. Dobra, dość poezji… Kiedy nie pozwalasz, aby coś cię przygnębiło i masz dobre nastawienie, to odbija się to na ludziach wokół ciebie. Wszyscy znamy tych ludzi, którzy po prostu „coś” w sobie mają. Nie da się tego wytłumaczyć, ale kiedy są w pobliżu, jesteś po prostu szczęśliwsza. To są ludzie, których chcesz w swoim życiu i to jest rodzaj osoby, którą twój facet chce w swoim. Kiedy potrafisz sprawić, że facet się uśmiechnie po złym dniu, doceni cię jeszcze bardziej. Wiemy, że nie zawsze łatwo jest pozostać w pozytywnym nastroju i nie o to chodzi, żeby się cały czas szczerzyć, nawet jeśli w środku rozpadasz się na kawałki.

1. Krągłości

fot. jacoblund/iStock

Zapomnij o tym, w co magazyny modowe chciałyby, abyś uwierzyła. Mężczyźni tak naprawdę nie wolą, aby kobiety wyglądały jak modelki. Wszystkie kształty i rozmiary są dla nich piękne. A w rzeczywistości mężczyźni kochają krągłości. Uwielbiają miękkość kobiecego ciała, a odrobina dodatkowej miękkości nikomu jeszcze nie zaszkodziła. Kiedy facet patrzy na ciebie, nie widzi rzeczy, które ty postrzegasz jako wady. W jego oczach jesteś bez skazy. Myśli, że jesteś piękna. Gdyby tak nie było, prawdopodobnie nie byłby z tobą. Nie ma powodu, aby biczować się przez te kilka dodatkowych kilogramów. Drogie, chodzi o cycki i tyłki. Serio. Na poziomie podświadomości mężczyzn pociągają bardziej krągłe kobiety, ponieważ jest to oznaką płodności. Ok, więc może w tej chwili nie chcesz mieć dzieci i najprawdopodobniej on też o tym nie myśli. Ale nie możesz zmienić biologii. 😉